26 Nisan 2017, Çarşamba 13:13:44

Pilotlar günü böyle kutlandı

26 Nisan Dünya Pilotlar Günü nedeniyle Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı'nda tören düzenlendi. Bu yıl 4'üncüsü kutlanan Dünya Pilotlar Günü renkli görüntülere sahne oldu.
  • Dünya pilotlar günü kutlu olsun...
  • Üniformasının bir parçası olarak şapka taşıyan şahıslar asker olmasalar dahi elle selamlama yaparlar ve dahi kurumsal bir yapının mensubu olmaları da bu selamın gereğidir.Bilginize.......
  • 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü kutlu olsun.TALPA ve Başkanı Kpt.Plt.Ayhan GÜNAL a tören ve konuşmasının özü için bir kere daha tebrik eder,başarılar dileriz. Dünya standartlarında eğitimi ve kalitesi olan Türk Pilotlarının Atatürk ün gösterdiği yolda ilerleyişi devam edecektir.
  • Pilot nicin selam veriyor ki ? Askermi bunlar ?

26 Nisan Dünya Pilotlar Günü nedeniyle Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı'nda tören düzenlendi. Bu yıl 4'üncüsü kutlanan Dünya Pilotlar Günü renkli görüntülere sahne oldu.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) tarafından Taksim Meydanı'nda Dünya Pilotlar Günü kutlama töreni düzenlendi. Törene derneğe bağlı genel kurul üyeleri, kaptan pilotlar ve çok sayıda yardımcı pilot ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyeleri katıldı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan törende konuşan TALPA Dernek Başkanı Kaptan Pilot Ayhan Günal, “Ülkemizin yedi düvele vermiş olduğu Kurtuluş Savaşı'na önderlik ederek Cumhuriyetimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine gösterdiği “İstikbal Göklerdedir” hedefine biraz daha yaklaşmanın gurur ve onurunu yaşıyoruz. Ülkemiz bugün dünya havacılığının ilk sıralarında yer alıyorsa, bu başarıda hiç kuşku yok ki sarsılmaz bir inançla Atatürk’ün izinden giden Türk pilotlarının büyük payı, emeği ve katkısı vardır. Bugün dünyanın dört bir tarafına uçan biz Türk pilotları şanlı bayrağımızı her gün gökyüzüne yükseltmekten kıvanç ve sevinç duyuyoruz. Sevindirici olan iyi yetişmiş, nitelikli, eğitimli birçok genç meslektaşlarımızın bayrağı bizden devralacak ve daha yükseklerde dalgalandıracak olmalarıdır” dedi.

Açıklamanın ardından Türkiye Havayolu Pilotları Derneği üye ve yöneticilerinin, Cumhuriyet Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirmesiyle tören sona erdi.Pilotlar günü böyle kutlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

pilot olmaya hevesli 14 yaşındaki çocuk ~ 1 yıl önce
Dünya pilotlar günü kutlu olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helikopter Pilotu ~ 1 yıl önce
Üniformasının bir parçası olarak şapka taşıyan şahıslar asker olmasalar dahi elle selamlama yaparlar ve dahi kurumsal bir yapının mensubu olmaları da bu selamın gereğidir.Bilginize.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY KAPTAN ~ 1 yıl önce
26 Nisan Dünya Pilotlar Günü kutlu olsun.TALPA ve Başkanı Kpt.Plt.Ayhan GÜNAL a tören ve konuşmasının özü için bir kere daha tebrik eder,başarılar dileriz. Dünya standartlarında eğitimi ve kalitesi olan Türk Pilotlarının Atatürk ün gösterdiği yolda ilerleyişi devam edecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selam ? ~ 1 yıl önce
Pilot nicin selam veriyor ki ? Askermi bunlar ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000