01 Mayıs 2014, Perşembe 09:22:52

PİLOTLAR GREVE GİDİYOR

Fransız pilotlar, daha etkin grev yapabilmek için 3 ve 30 Mayıs'ta belirli saatlerde iş bırakacak.
  • Bu paraya bu is yapılmaz arkadas, maaşlarımız az ve goreceksiniz artacak bu böyle olmaz
  • Oğlum bak git.sen anladın ergo can )))
  • Bak ergo cum. Bizler iyiyiz. Maaşımız gelirimiz yerinde. Aç kalmayız. Bence sen kendi haline yan. E bu kadar hıncın olduğuna göre kesin vardır bir yaşanmışlık. Yoluna git daha fazla üzülme. Oldu mu?
  • Yabancı hayranlarına : 2 vakadan haberiniz ola. Biri 150 feetten pas geçti. Üstelik Türk FO nun ikazıyla. Diğeri Akdeniz üzerinde Antalya alçalmasında 7,5 Vario gördü. Denize çarpmaya 45 saniye. Yine Türk FO nun ikazıyla kurtuldu uçak. Size kapak olsun bu olaylar. Devam edin yabancı hayranları. Ama şunu bilin ki hepsi gidecek. Ve sizler öksüz kalacaksınız garsoncuklar. Yaptığınız yenmez, çayınız kahveniz içilmez. Allah dağına göre kar verir. Hadi bakalım. Yolunuza.

Fransız pilotlar, daha etkin grev yapabilmek için 3 ve 30 Mayıs'ta belirli saatlerde iş bırakacak.

Pilotların grevinin, hafta sonu tatiline denk gelmesi yüzünden yurt içi ve yurt dışı seferlerde önemli iptal ve gecikmelere yol açması bekleniyor.

Fransa'da 2012 yılında çıkan yasa, pilotların greve gitmeden 48 saat önce işverene resmi tebligatta bulunmasını şart koşuyor. Söz konusu yasa, havayolu şirketlerinin grev halinde seferlerini daha iyi organize etmeleri ve yolcularına gerekli uyarıları yapmalarına olanak sağlıyor.

Fransız Pilotlar Sendikası ise 48 saat önce verilen uyarı ile yapılan grevler sırasında, havayolu şirketlerini Avrupa'nın diğer ülkelerinden pilotlar getirmesi sayesinde, yaptıkları grevlere seslerini yeteri kadar duyuramadıkları görüşünü dile getiriyor.

Sendika, son düzenledikleri grevde, pilotların yüzde 85'inin iş bırakmasına rağmen havayolu şirketlerinin özellikle doğu Avrupa'dan getirdikleri pilotlarla hiç bir gecikme ve iptalin yaşanmadığına dikkati çekiyor.

PİLOTLAR GREVE GİDİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu paraya bu is yapılmaz arkadas, maaşlarımız az ve goreceksiniz artacak bu böyle olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Oğlum bak git.sen anladın ergo can )))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bak ergo cum. Bizler iyiyiz. Maaşımız gelirimiz yerinde. Aç kalmayız. Bence sen kendi haline yan. E bu kadar hıncın olduğuna göre kesin vardır bir yaşanmışlık. Yoluna git daha fazla üzülme. Oldu mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yabancı hayranlarına : 2 vakadan haberiniz ola. Biri 150 feetten pas geçti. Üstelik Türk FO nun ikazıyla. Diğeri Akdeniz üzerinde Antalya alçalmasında 7,5 Vario gördü. Denize çarpmaya 45 saniye. Yine Türk FO nun ikazıyla kurtuldu uçak. Size kapak olsun bu olaylar. Devam edin yabancı hayranları. Ama şunu bilin ki hepsi gidecek. Ve sizler öksüz kalacaksınız garsoncuklar. Yaptığınız yenmez, çayınız kahveniz içilmez. Allah dağına göre kar verir. Hadi bakalım. Yolunuza.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone a cvp ~ 4 yıl önce
havacılık tarihinden haberi olmayan pilotçuukkk....yaptığınız kaza kırımların yanlış indiginiz meydanların sayısını unuttu millet...daha geçenlerde amsterdamda gördük halinizi....sen hikaye anlat vatandaş yerde ben yemem ...sizi bilen biliyor..madem süpersiniz şirketler niçin yabancı tercih ediyor :)...keşke hepsi yabancı olsada vatandaş huzur içinde yolculuk yapsa :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000