05 Nisan 2017, Çarşamba 11:02:39

Pilotaj öğrencileri isyan etti

Girne Amerikan Üniversitesi’nde pilotaj eğitimi alan çok sayıda pilot adayı, paralarını yatırmalarına rağmen eğitimlerine devam edemediklerini iddia ederek okul hakkında Ulaştırma Bakanlığı’na şikayette bulundu.
  • Anadolu üniversitesi pilotaj yazmayı düşünüyorum . Assagidaki yorumları okudum bı kötü oldum . Pilotaj hakkında bilgisi olan aydinlatabilirmi
  • Ercan havalimanında yer hizmetleri yapan memurlar ve eski KTHY personeli GAÜ de ders veriyormuş. Doğru mu ? Doğruysa hakikaten felaket demektir.
  • KIBRIS GİRNE DEN TÜM DÜNYAYA SESLENİYORUM SAKIN GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİNE OKUMAK İÇİN GELMEYİN OKUL TAMAMEN SOYGUN ÜZERİNE KURULMUŞTUR.BEN GELDİM BİLMEDEN GELDİM HATA ETTİM SİZ DÜŞMEYİN . SINAVA GİREN ÖĞRENCİYİ ZORLA SINAVDA BIRAKIYORLAR SIRF PARA KAZANMAK İÇİN .DAHA NELER NELER.........
  • Okul yönetimi bu olayın takipçisi olmalıdır.Gerken düzenlemeler hızla yapılmalıdır , yapılmadığı taktirde ağır yaptırımlar altında kalacaklar örneklerini hepimiz daha önceleri gördük, Bahsi geçen üniversite havacılık alanında atılımlar yapıyor fakat adımlarını doğru atmak zorundadır kurum ticarethane gözüyle yönetilmemeli !!!!

Girne Amerikan Üniversitesi’nde pilotaj eğitimi alan çok sayıda pilot adayı, paralarını yatırmalarına rağmen eğitimlerine devam edemediklerini iddia ederek okul hakkında Ulaştırma Bakanlığı’na şikayette bulundu.

Yaklaşık iki yıl önce pilotaj eğitimi vermek üzere bölüm açan Girne Amerikan Üniversitesi, teori eğitimlerini verdiği iki dönem öğrencilerine uçuş eğitimi veremediği için çok sayıda öğrenci mağdur oldu.

Bu yıl üçüncü dönem eğitimine başlayan Girne Amerikan Üniversitesi’nde öğrenim gören ilk iki dönemde toplam 11 öğrencinin eğitimleri yarım kaldı. İlk dönem öğrencileri özel bir uçuş okulu ile işbirliği yapılarak uçuş eğitimlerinin ilk bölümünü tamamlayarak PPL lisanslarını aldılar ve ticari havayolu pilotluğu için gerekli olan ATPL lisansı için teori eğitimine başladılar. İkinci dönem ise geçen yıl Nisan ayında PPL eğitimlerini tamamlamalarına rağmen ATPL teori eğitimlerine dahi başlatılmadı.

Uçuş eğitim organizasyonu yetkisi olmadığı için kendi bünyesinde uçaklarla eğitim veremeyen üniversite, çeşitli okullarla öğrencilerin uçuşlarını yaptırmak için görüşmesine rağmen bir sonuç alınamadı. Üçüncü dönem öğrencilerin de halen PPL eğitimine devam ettikleri kaydedilirken öğrencilerin akıbetinin ne olacağı merak konusu oldu. Uzun süredir okuldan olumlu bir girişim bekleyen öğrenciler, beklentileri gerçekleşmeyince YÖK’e ve Ulaştırma Bakanlığı’na da şikayette bulundu.

Öğrenciler, “ Çok sayıda öğrenci yüzbinlerce euro eğitim parası ödedi. Ama paramızın karşılığını alamadık. Kandırılıyoruz” diyerek okul yönetimine isyanlarını dile getirdi.

Pilotaj öğrencileri isyan etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (47)

Hasan ~ 1 yıl önce
Anadolu üniversitesi pilotaj yazmayı düşünüyorum . Assagidaki yorumları okudum bı kötü oldum . Pilotaj hakkında bilgisi olan aydinlatabilirmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hocalar ~ 1 yıl önce
Ercan havalimanında yer hizmetleri yapan memurlar ve eski KTHY personeli GAÜ de ders veriyormuş. Doğru mu ? Doğruysa hakikaten felaket demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GAÜ LÜ ÖĞRENCİ ~ 1 yıl önce
KIBRIS GİRNE DEN TÜM DÜNYAYA SESLENİYORUM SAKIN GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİNE OKUMAK İÇİN GELMEYİN OKUL TAMAMEN SOYGUN ÜZERİNE KURULMUŞTUR.BEN GELDİM BİLMEDEN GELDİM HATA ETTİM SİZ DÜŞMEYİN . SINAVA GİREN ÖĞRENCİYİ ZORLA SINAVDA BIRAKIYORLAR SIRF PARA KAZANMAK İÇİN .DAHA NELER NELER.........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy f/o ~ 1 yıl önce
Okul yönetimi bu olayın takipçisi olmalıdır.Gerken düzenlemeler hızla yapılmalıdır , yapılmadığı taktirde ağır yaptırımlar altında kalacaklar örneklerini hepimiz daha önceleri gördük, Bahsi geçen üniversite havacılık alanında atılımlar yapıyor fakat adımlarını doğru atmak zorundadır kurum ticarethane gözüyle yönetilmemeli !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000