30 Ekim 2015, Cuma 13:50:24

Pilota 'anons' soruşturması

Iberia Havayolları'na ait uçağın Tel Aviv'in Ben-Gurion havaalanına yaklaştığı sırada, pilotunun yaptığı 'Filistin'e iniş yaptık' anonsu üzerine soruşturma başlatıldı.
  • Guzel demis valla :-)))
  • Pilot yanlışlıkla doğruyu söylemiş...
  • " welcome to Palestina" birgün inşallah
  • Suraya objektif sekilde yorum yazanlar icin bile Musluman degilse kesin Yahududir diye dusunenler cevap verilmeye layik degiller.Siniflandrmadan algilayamama hastaligi ! Yahudi de degilim, musluman da hiristiyan da degilim.Kendi tercihlerinizi en iyisiymis gibi dayatmayi birakin artik ya da yorum yapmak icin kasmayip icinizde tutun subjektif bakis acinizi.

İspanyol havayolları Iberia, İsrail'e inen bir uçağın pilotunun "Filistin'e iniş yaptık" şeklindeki anonsu hakkında şikayet gelmesi ardından soruşturma başlattı.

Iberia Havayolları'na ait 3316 sefer sayılı uçak dün Tel Aviv'in Ben-Gurion havaalanına yaklaştığı sırada, uçak pilotunun "Filistin'e iniş yaptık" şeklindeki anonsu hakkında şikayet gelmesi ardından soruşturma başlattı.

Uçak yolcuları, pilotun anonsu İspanyolca yaptığını, ardından İngilizce sadece "inmek üzere olunduğunu" söylediğini, Filistin veya İsrail'e değinmediğini belirtti.

Iberia sözcüsü, uçak mürettebatının olayla ilgili olarak sorguya çekildiğini kaydetti ve "herhangi bir yanlış anlama" dolayısıyla özür diledi; "Milliyetleri, ırkları veya dinleri ne olursa olsun müşterilerimizi gitmek istedikleri yere güvenli bir şekilde götürmeyi amaçlayan bir havayoluyuz" dedi.

“Rencide olduk”

İsmi yalnızca Lior olarak verilen bir İsrailli yolcu, İsrail'in 2. Kanal'ına yaptığı açıklamada "Şok geçirdik. Niye böyle birşey söyledi anlamıyorum. İsrail devletinde yaşıyoruz ve İsrail demesi gerekirdi. İngilizce konuşurken boş bulunup aynı şeyi söylemedi, kasıtlı davrandı." dedi.

Bir diğer yolcu da, Iberia Havayolları'na şikayet mektubu yazarak "Ailem ve ben son derece rencide olduk. Kesinlikle kabul edilebilir birşey değildi bu ve şirketinize zarar verdi" dedi. (T24)

Pilota 'anons' soruşturması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (54)

Burcin ~ 3 yıl önce
Guzel demis valla :-)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mkultra ~ 3 yıl önce
Pilot yanlışlıkla doğruyu söylemiş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FIRUZAN ~ 3 yıl önce
Kime gore dogru? Zengin, fakat kendi kardeslerini birakan araplara mi?
free Palestina ~ 3 yıl önce
" welcome to Palestina" birgün inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selim David ~ 3 yıl önce
Israil devletini filistinliler tanimadikca asla. Insallah
Ydyf GH ~ 3 yıl önce
Suraya objektif sekilde yorum yazanlar icin bile Musluman degilse kesin Yahududir diye dusunenler cevap verilmeye layik degiller.Siniflandrmadan algilayamama hastaligi ! Yahudi de degilim, musluman da hiristiyan da degilim.Kendi tercihlerinizi en iyisiymis gibi dayatmayi birakin artik ya da yorum yapmak icin kasmayip icinizde tutun subjektif bakis acinizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müslüman ~ 3 yıl önce
Tarih tekerrürden ibarettir yahudiler her zaman kurdukları pilanların enkazının altında kalmıştır ve yined3 er yada geç kalacaklar..
Yakin Tarih ~ 3 yıl önce
Yahudiler asla kimyese kotuluk yapmadilar. Nobel odullerini alanlara bir bakin? Tiptaki en son gelismeleri kimler bulmus? Yahudiler akilli, Kurnaz degil, akilli milletdir. Ve malesef enkazin altinda kalan musluman kardeslerimizdir. Ve bu gidisle kalacaklar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000