04 Mart 2008, Salı 08:30:40

Pilota aile boyu tazminat davası

Hostesin ailesi pilot arkadaşına 250 bin YTL'lik tazminat davası açıtı. Peki neden? İşte ayrıntılar...

Trafik kazasında ölen hostesin tüm aile bireyleri genç kızın ölümünden sorumlu tuttukları pilot arkadaşına 250 bin YTL'lik tazminat davası açtı..

İnter Hava Yolları hostesi Sevtap Damlar, geçtiğimiz ağustos ayında 31. yaş gününü kutladıktan sonra arkadaşı pilot Atilla Aydın'ın otomobiline bindi. Zeytinburnu istikametinde giden otomobil iddiaya göre, alkollü olan Sevtap Damlar'ın aniden sürücü Aydın'ın eline sarılması sonucu kontrolden çıkarak kaza yaptı. Kazada Aydın ile arka koltukta oturan iki kişi hafif yaralanırken, hostes Damlar iç kanama sonucu hayatını kaybetti. 'Taksirli ölüme sebebiyet vermek' ile suçlanan Aydın, 3 ay cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

BABAANNE: DERİN ÜZÜNTÜDEYİZ
Damlar'ın ailesi ise, "Sevtap'ın ölümü bizi derinden sarstı. Hem maddi hem de manevi olarak yıkıldık" diyerek dikkatsizlik ve tedbirsizlikle suçladıkları pilot Aydın hakkında Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesi'nde tazminat davası açtı. Damlar'ın annesi Türkan Damlar 50 bin YTL, baba Bilal Damlar 50 bin YTL, kardeşi Serdar Damlar 40 bin YTL, "Sevtap'ın ölümüyle derin üzüntü içine girdik" diyen babaanne Şaziye Damlar 25 bin YTL, anneanne Menşure Canpolat 25 bin YTL, Türkan Damlar'ın babaannesi Menşure Canpolat ise 10 bin YTL olmak üzere toplam 250 bin YTL'lik maddi ve manevi tazminat talep etti. Sanık pilot Aydın ise avukatları aracılığıyla verdiği dilekçede, 'aile boyu' tazminat davasına itirazda bulunarak, "Bu durum kızlarının üzerinden para kazanmaktır" dedi.
 

Pilota aile boyu tazminat davası

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000