19 Haziran 2016, Pazar 15:50:23

Pilot yolcuları almadan uçtu

Almanya'nın Düsseldorf Havaalanı’ndan Dresden'e kalkacak uçağa binmek için otobüse bindirilen 72 yolcu, uçağın olduğu piste varana kadar pilot uçağı havalandırdı. Yolcular asfaltın üstende, gökyüzüne doğru süzülen uçağın ancak arkasından bakabildi.
  • Dün kızım Gatwick'ten Sabiha Gökçen'e geldi, rötar falan olupta alanda boşuna beklemeyeyim diye flightradar'dan uçuşa baktım pc542 ile tk1964 Gatwick'ten arka arkaya havalandı ama daha sonra alana gittiğimde tk1964 için önce 2 saat rötar yazıldı daha sonra uçuş iptal oldu. Sanıyorum teknik bir arızadan tk1964 Gatwick'e geri döndü, TC-JVO hala Istanbul'a dönmemiş görünüyor.
  • Aynısını Türk firma yapsa basında isyan bayrakları çekilirdi.Almanlar olunca adına disiplin diyorlar ve hatta haklı buluyorlar.!!!
  • Havacılığın geleceği bu otogara dönüş projesi
  • Ne mutlu türkiye vatanına bizim ulkemizde böyle bir rezalet olmaz otobüs yerine yeni uçak temin ederler buda müslüman farkı.

Düsseldorf'tan Dresden'e saat 19.05'de kalkacak Eurowings uçağı için bilet alan 142 yolcu, havaalanına geldi. Ancak binecekleri uçak gecikti. Yolcuları alacak uçak ancak iki saat sonra saat 21.00'de Düsseldorf Havaalanı'na iniş yapabildi.

Terminalde bekleyen yolcular hemen uçak için otobüse bindirildi. İlk otobüsle giden 70 yolcu uçağa alındıktan sonra pilot kapıları kapattı ve piste doğru hareket etti. O sırada ikinci otobüsle getirilen yolcular piste vardı. Ancak uçak hareket ettiği için binemedi.

KIZGIN YOLCULAR OLAY ÇIKARDI

Asfaltın üzerinde öylece kalakalan yolcular havaalanında olay çıkardı. Kızgın yolculara polis müdahale etmek zorunda kaldı.

Yaşanan ilginç olayla ilgili açıklama yapan Eurowings sözcüsü “Hava muhalefeti ve İtalya'daki grev nedeniyle uçağımız Venedik'den gecikmeli havalandı. Pilot en azından uçağa binenleri gidecekleri yere ulaştırmak için böyle bir karar verdi. Binemeyenler için çok üzgünüz” dedi.

Düsseldorf Havaalanında daha önce şikayet üzerine mahkeme gece uçuşlarını yasaklamıştı. Pilotun da uçuş yasağı başlamadan uçağı havalandırmak için acele ettiği öğrenildi.

Yolcuların bir kısmı Dresden’e otobüslerle götürülürken, bir kısmı da kentteki otellere yerleştirildi.

Pilot yolcuları almadan uçtu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

TC-JVO ~ 2 yıl önce
Dün kızım Gatwick'ten Sabiha Gökçen'e geldi, rötar falan olupta alanda boşuna beklemeyeyim diye flightradar'dan uçuşa baktım pc542 ile tk1964 Gatwick'ten arka arkaya havalandı ama daha sonra alana gittiğimde tk1964 için önce 2 saat rötar yazıldı daha sonra uçuş iptal oldu. Sanıyorum teknik bir arızadan tk1964 Gatwick'e geri döndü, TC-JVO hala Istanbul'a dönmemiş görünüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet ~ 2 yıl önce
Aynısını Türk firma yapsa basında isyan bayrakları çekilirdi.Almanlar olunca adına disiplin diyorlar ve hatta haklı buluyorlar.!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aese ~ 2 yıl önce
Önce almanlar kadar çalışkan ol sonra konuşalım.
Banzai ~ 2 yıl önce
Havacılığın geleceği bu otogara dönüş projesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 yıl önce
Ne mutlu türkiye vatanına bizim ulkemizde böyle bir rezalet olmaz otobüs yerine yeni uçak temin ederler buda müslüman farkı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamil Grosichky ~ 2 yıl önce
M.A.L.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000