11 Ağustos 2015, Salı 09:59:37

Pilot tuvalet kapısını baltayla kırdı

Nextjet havayolu şirketine ait uçakta bir yolcu kendini tuvalete kilitledi, pilot tuvalet kapısını baltayla kırdı.
  • Sadece yolcu hakkında soruşturma acildigina göre. Ve sorumlu kaptanın baltayi tuvalet kapısını kırmak için kullanması mantıklı düşünülürse yolcu circir felan olmamıştır. Emniyeti tehlikeye atacak bir unsur olmasa ekip hakkında da soruşturma başlatılmış olurdu ki baltayi ne için kullandığımız ortada. Bu yüzden bu havayolu şirketinin sorunu artık. Çok ta iyi yapmış demekki bir tehditti ve uçaktan o şekilde çıkarılması ve indrilmesi gerekiyordu. Yolcu ekibi o raddeye getirmiş olmalı ki bu olay yaşandı. Okadar yolcu ve mürettebat zarar gormesindense bir kapı gitsin bosverin ;)
  • Hadi az kaldı biraz daha cehalet!bakalım yerini buradan söyleyecek kim olacak!
  • pilot kuralları uygulamış "orman kanunları"
  • Ne aksiyon meraklısı bir ekipmiş arkadaş? Adam belki cır cır olmuş? Ne biliyorsunuz? Hemen gelsin baltalar...

Nextjet şirketinin Stockholm-Ornskoldvik seferini yapan British Aerospace ATP tipi uçağında ilginç bir olay yaşandı. 50 yaşlarında bir yolcu kendini tuvalete kilitledi, pilot tuvalet kapısını baltayla kırdı.

Uçağın kabin ekibi, uçak inişe geçtiği sırada bir yolcunun yerinde olmadığını fark etti. Yolcunun tuvalette olduğunu öğrenen kabin ekipleri, yolcu ile iletişim kurmaya çalıştı ancak yolcu tuvaletten çıkmayı kabul etmedi.

Bunun üzerine uçağın kaptan pilotuna bilgi verildi. Pilot da bir türlü yolcuyu ikna edemeyince balta ile tuvalet kapısını kırdı. Başrollerinde Jack Nicholson'un oynadığı Cinnet filminin tuvalet sahnesini akıllara getiren olaydan sonra yolcu hakkında soruşturma açıldı.

İsveç havacılık yasasına göre yolcunun 6 aylık hapisle karşı karşıya olduğu belirtildi.

Pilot tuvalet kapısını baltayla kırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

km ~ 3 yıl önce
Sadece yolcu hakkında soruşturma acildigina göre. Ve sorumlu kaptanın baltayi tuvalet kapısını kırmak için kullanması mantıklı düşünülürse yolcu circir felan olmamıştır. Emniyeti tehlikeye atacak bir unsur olmasa ekip hakkında da soruşturma başlatılmış olurdu ki baltayi ne için kullandığımız ortada. Bu yüzden bu havayolu şirketinin sorunu artık. Çok ta iyi yapmış demekki bir tehditti ve uçaktan o şekilde çıkarılması ve indrilmesi gerekiyordu. Yolcu ekibi o raddeye getirmiş olmalı ki bu olay yaşandı. Okadar yolcu ve mürettebat zarar gormesindense bir kapı gitsin bosverin ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hadi az kaldı biraz daha cehalet!bakalım yerini buradan söyleyecek kim olacak!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
goygoy ~ 3 yıl önce
pilot kuralları uygulamış "orman kanunları"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dr. ~ 3 yıl önce
Ne aksiyon meraklısı bir ekipmiş arkadaş? Adam belki cır cır olmuş? Ne biliyorsunuz? Hemen gelsin baltalar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000