11 Mayıs 2015, Pazartesi 12:09:07

PİLOT OTİZMLİ YOLCUYU UÇAKTAN İNDİRDİ

Uçuş güvenliğini tehdit ettiği iddia edilen otizmli yolcu pilotun talebi üzerinden zorla uçaktan indirildi.
  • Haberi ve yorumları okuyunca bir kez daha bunların beyni ile değil duyguları ile hareket ettiğini, hassasiyetinde suistimal edildiğini görüyor, ve bir kez daha adam olacağımıza dair umutlarımı yitiriyorum. Fiziksel olarak aslında bir tüpün içindesiniz. Yerden kilometrelerce yukarıda ve saatte. yüzlerce kilometre hızla uçuyorsunuz. Durumu ne kadar insani olarak yürekleri sızlatan bir yolcu da olsa, kabindeki görevlilerin yakalarına bakın, bunlar servis elemanı değil Güvenlik görevlisidir. Kim olursa olsun bu görevlilerin, ve yaşananları sirayet ettirdikleri kokpittekilerin aklını almamalı. Kalp krizi geçirene doktor varsa müdahale ettiriyor, yoksa en yakın meydana inip yardım istiyorsun. O da hala yaşıyorsa. Oradaki görevlilerin diğer yolcuları da ankisiyetik hale getirip aklını alacak hiç bir duruma izin verilmemesi havacılığın olmazsa olmazıdır. Cahil cahil yorumlarınız yüzlerce insanın hayatını tehlikeye atmamıza neden olmaz. Bizimde vicdanımız var ama aklımız daha ön planda.
  • Hani özgür ulkeydi
  • Otizm anlatılmaz yaşanır ama inşallah kimse Yaşamaz biz yaşıyoruz ama pişman değiliz sadece biraz daha fazla Anlayış gerektiriyor sadece Anlayış istiyoruz kendinizi karşınızdakinin yerine koyun yeter.
  • Havayollarında "medical clearance" diye bir şey vardır. O olsaydı, bunlar yaşanmazdı.

Uçuş güvenliğini tehdit ettiği iddia edilen otizmli yolcu pilotun talebi üzerinden zorla uçaktan indirildi.

ABD, 15 yaşındaki otizmli yolcuyu uçaktan attıran pilotu konuşuyor.

Yerel basında yer alan habere göre, uçuş sırasında yolcuları rahatsız ettiği iddia edilen 15 yaşındaki kızın kontrol altına alınamaması sonucu pilot, acil iniş kararı verdi. Havalimanındaki yetkililerle bağlantıya geçen pilot, genç kızın ve ailesinin uçaktan indirilmesini talep etti.

Houston'dan Portland'a uçan aile pilotun isteği karşısında bir süre şaşkınlık yaşadı. 15 yaşındaki otizmli kızlarının uçuş güvenliğini engellediği iddiasıyla zorla uçaktan indirilmesi üzerine aile yasal yollara başvurma kararı aldı.
Konuyu mahkemeye taşımaya hazırlanan aile şirkete tazminat davası açacağını duyurdu. Olayın ardından resmi bir açıklama yapan firma, "Pilot ve ekibi tüm yolcuların güvenliği için en iyi kararı verdi" ifadeleriyle ekibi savundu.

Pilotun çağrısı üzerine uçağa gelen güvenlik görevlileri otistik genci ve ailesini uçaktan indirdi. Yaşananlar bir ametör kamerayla saniye saniye kaydedildi.

PİLOT OTİZMLİ YOLCUYU UÇAKTAN İNDİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Pilot ~ 3 yıl önce
Haberi ve yorumları okuyunca bir kez daha bunların beyni ile değil duyguları ile hareket ettiğini, hassasiyetinde suistimal edildiğini görüyor, ve bir kez daha adam olacağımıza dair umutlarımı yitiriyorum. Fiziksel olarak aslında bir tüpün içindesiniz. Yerden kilometrelerce yukarıda ve saatte. yüzlerce kilometre hızla uçuyorsunuz. Durumu ne kadar insani olarak yürekleri sızlatan bir yolcu da olsa, kabindeki görevlilerin yakalarına bakın, bunlar servis elemanı değil Güvenlik görevlisidir. Kim olursa olsun bu görevlilerin, ve yaşananları sirayet ettirdikleri kokpittekilerin aklını almamalı. Kalp krizi geçirene doktor varsa müdahale ettiriyor, yoksa en yakın meydana inip yardım istiyorsun. O da hala yaşıyorsa. Oradaki görevlilerin diğer yolcuları da ankisiyetik hale getirip aklını alacak hiç bir duruma izin verilmemesi havacılığın olmazsa olmazıdır. Cahil cahil yorumlarınız yüzlerce insanın hayatını tehlikeye atmamıza neden olmaz. Bizimde vicdanımız var ama aklımız daha ön planda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hani özgür ulkeydi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Otizm anlatılmaz yaşanır ama inşallah kimse Yaşamaz biz yaşıyoruz ama pişman değiliz sadece biraz daha fazla Anlayış gerektiriyor sadece Anlayış istiyoruz kendinizi karşınızdakinin yerine koyun yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Havayollarında "medical clearance" diye bir şey vardır. O olsaydı, bunlar yaşanmazdı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000