13 Nisan 2009, Pazartesi 19:40:04

PİLOT ÖLDÜ, İŞ YOLCUYA KALDI

Amerika Birleşik Devletleri’nde çift motorlu bir uçak, pilotun yaşamını yitirmesi üzerine, bir yolcu tarafından sorunsuz bir şekilde alana indirildi.
  • 2. pilotun olmaması şans tabiki,, kullanıcılar ister 1 pilot isterse 2 pilotlu uçurabilir. uçak tek pilota sertifiyeli bir uçaktır. ayrıca arkadaşın dediği gibi uçak kullanmış biri için olay çoook da zor olmasa gerek...dikkat ister ,,,ama uçak iyi uçak zevkle uçurulabilen bir uçak yaklaşma süratleride 737 kadar hızlıdır .. :)
  • İkinci pilot olmadığı için iş yolcuya düşmüş.Allahtan oda pilotmuş.İnişi zor, kalleş bir uçaktır.Tanımayan zor indirir.Olay gerçek bir macera olmuştur.
  • film gibi
  • öncelikle geçmiş olsun. uçaktaki yolcunun da uçuş tecrübesinin olması elbetteki iyi bir şans. zaten ayakları yerden kesik birisi, göstergeleri seyir yapmayı navigasyonu bilen birisi, kingair'e alışması ve onu yere indirmesi zor olmamıştır. fs için aeroworx'ün kingair 350'si var, çok güzel simüle edilmiş, demek ki yolcu ben olsam ben de indirirdim :))

İnanılması güç olay Pazar günü Florida eyaletinde yaşandı.

 

King Air model tipi uçağı kullanan pilot, kalkıştan kısa bir süre sonra yaşamını yitirdi. Uçak 10 bin feet yükseklikte ve otomatik pilottayken yaşanan olayın ardından yolculardan biri, uçağın kontrolünü üstlendi.

 

Federal Havacılık İdaresi yetkililerinin verdiği bilgiye göre, daha öne tek motorlu uçak kullanan ancak çift motorlu uçak kullanma deneyimi olmayan yolcu, kule yetkililerinin yönlendirmesi ile uçağı kontrol etmeyi başardı. Kule çalışanlarının da, King Air uçaklarını tanıyan başka bir arkadaşları ile telefonda görüşerek bilgi aldıkları kaydedildi.

 

Adı açıklanmayan yolcu, uçağı Fort Myers'taki Uluslararası Florida Havalimanı'na sorunsuz indirmeyi başardı.

 

Çift motorlu uçakta 6 kişinin bulunduğu açıklandı.

PİLOT ÖLDÜ, İŞ YOLCUYA KALDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
2. pilotun olmaması şans tabiki,, kullanıcılar ister 1 pilot isterse 2 pilotlu uçurabilir. uçak tek pilota sertifiyeli bir uçaktır. ayrıca arkadaşın dediği gibi uçak kullanmış biri için olay çoook da zor olmasa gerek...dikkat ister ,,,ama uçak iyi uçak zevkle uçurulabilen bir uçak yaklaşma süratleride 737 kadar hızlıdır .. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
İkinci pilot olmadığı için iş yolcuya düşmüş.Allahtan oda pilotmuş.İnişi zor, kalleş bir uçaktır.Tanımayan zor indirir.Olay gerçek bir macera olmuştur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
film gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
öncelikle geçmiş olsun. uçaktaki yolcunun da uçuş tecrübesinin olması elbetteki iyi bir şans. zaten ayakları yerden kesik birisi, göstergeleri seyir yapmayı navigasyonu bilen birisi, kingair'e alışması ve onu yere indirmesi zor olmamıştır. fs için aeroworx'ün kingair 350'si var, çok güzel simüle edilmiş, demek ki yolcu ben olsam ben de indirirdim :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000