18 Temmuz 2012, Çarşamba 09:05:09

PİLOT OĞULA ÖZEL UÇAK...

Ünlü işadamı Ali Ağaoğlu, 20 yaşındaki oğlu Alican Ağaoğlu’na 250 bin Euro değerinde ‘Cessna 172’ tipi uçak alıyor. Ali Ağaoğlu, oğlunun kendisinden habersiz aldığı 60 bin Euro’luk offshore tekneyi ‘güvenli olmadığı’ gerekçesiyle parçalatmıştı...
  • tekne parçalatmış tipe bak yaa,...
  • tekneyi parçalarken nedense, navigasyon sistemleri ve motor sökülmüş ve öyle parçalanmış. madem paraya acımıyorsan toptan parçalasaydın ya... ama sökülen tertibatın ikinci eli para eder ;)
  • c172 almış insan bir tp alır en azından, şöyle iki motorlu.
  • Arkadaşım tabiki para onun istediği gibi harcar hiçbirimiz karışamayız ama bir çok insanın hayalinde bile göremeyeceği rakamdaki bir tekneyi kırdırmak falan hiç hoş birşey değil , birisi çıkıp "hoop birader napıyorsun yaw " demesi lazım , dimi.

Ünlü İşadamı Ali Ağaoğlu, oğlu Alican’ın kendisinden habersiz aldığı 60 bin Euro değerindeki offshore tekneyi ‘güvenli olmadığı’ gerekçesiyle parçalattıktan sonra oğluna 250 bin Euro’luk uçak aldı. 20 yaşındaki Alican Ağaoğlu, “Babamdır, ne yapsa yeridir. Saygı duyarım” dedi. Havada, denizde, karada hızı sevdiğini kaydeden Alican Ağaoğlu, “Babam güvenli bulmadığı için gizlice aldığım sürat teknemi ben Londra’dayken parçalatmış. Üzülmedim, babamdır, büyüklerimize bir şey demek bize düşmez. Saygıyla karşıladım” dedi.

Yarışlara katılmayacaktım

Hem kaptan ehliyeti hem de pilot brövesinin olduğunu, deniz ve karacılık dışında havacılıkla da ilgilendiğini söyleyen Alican Ağaoğlu şunları söyledi: “Offshore tekneyi 55-60 bin Euro’ya, gezmek için aldım. Yarışlara katılma niyetim yoktu. Babam, sürat teknelerini sevmediği ve güvenli bulmadığı için en başından almamı istemiyordu. Bu yüzden gizlice almıştım. Ama öğrenmiş ve ben Londra’dayken adamlarına parçalatmış. Benim için sorun yok. Ama bundan sonra babamdan izinsiz kesinlikle böyle bir işe kalkışmam. Zaten o da artık böyle bir tekne almamı istemiyor.”

Alican Ağaoğlu, ancak havacılık konusunda babasının karşı çıkmadığını belirterek, “Benim pilot brövem de var. Cessna tipi uçaklarla uçuyorum. Babam bu uçaklara güveniyor. Yaklaşık 250 bin Euro’ya ‘Cessna 172 Glass Cockpit’ tipi uçak alacağım. Bu konuda iznini aldım” dedi. “Havada, denizde, karadayım” diye espri yapan Alican, karada ise fiyatları 1 milyon Euro’yu bulan Lamborghini Gallardo Supperleggera (500 bin Euro) ve Bentley Continental GTC (450 bin Euro) kullandığını belirtti.

Kulağına küpe olsun

Ali Ağaoğlu ise oğlunun yarış teknesini (offshore) parçalatmasıyla ilgili olarak, “Bazen bir musibet bin nasihattan iyidir. Kulağına küpe olsun. Tekneyi habersiz aldığı için değil güvenli olmadığı için parçalattım. Ne işi var öyle peynir gibi tekneyle.  En ufak bir şeyde kağıt gibi yırtılacak” dedi. (Hürriyet)

PİLOT OĞULA ÖZEL UÇAK...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

istanbulli ~ 6 yıl önce
tekne parçalatmış tipe bak yaa,...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tekneyi parçalamak... ~ 6 yıl önce
tekneyi parçalarken nedense, navigasyon sistemleri ve motor sökülmüş ve öyle parçalanmış. madem paraya acımıyorsan toptan parçalasaydın ya... ama sökülen tertibatın ikinci eli para eder ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne ayıp ~ 6 yıl önce
c172 almış insan bir tp alır en azından, şöyle iki motorlu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tebrikler ..yazana ~ 6 yıl önce
Arkadaşım tabiki para onun istediği gibi harcar hiçbirimiz karışamayız ama bir çok insanın hayalinde bile göremeyeceği rakamdaki bir tekneyi kırdırmak falan hiç hoş birşey değil , birisi çıkıp "hoop birader napıyorsun yaw " demesi lazım , dimi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000