17 Mart 2009, Salı 11:17:57

PİLOT KALBİ...

Bruksel Havayolları’nın Eskişehir-Brüksel seferi sonunda iki pilotun yardımseverliği fotoğraf karesine işte böyle yansıdı.
  • peki o zaman madem yayınlamıyorsunuz. biraz daha kibar konuşayım. Evet kaptanlar, uçaklarda söz sahibidir kardeşim, yani siz ne derseniz o oluyor. Peki olaydan biraz çıkalım, başka bi şey soracağım size. Bir kaptan ben sadece bayan ekip ile uçmak istiyorum deyip steward'ları uçağa almama yetkisine sahip mi? Yani Ekibi'de mi kaptan belirliyor? Konu başka yere geldi ama lütfen cevaplayın. Bende kabindeyim. Ama size verilen yetkiler olmamasına rağmen bazen kendinizi çok aşıyorsunuz.!!!
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • arkadaşlar son noktayı koyuyorum.. kuralmış kaideymiş tamam ama uçakta her olayda kural uygulanmak zorunda değildir, kaptan kararı diye bişey wardır, o anda neyin nasıl uygulanacağına bizler karar veririz.. o kadarrr.
  • kurallar sadece havacılıkta deil,herzaman heryerde vardır.Tabii ki kurallar göz ardı edilemez.Pilotlar akıllı insanlardır.Adam demek ki kapıdan çıkıp kokpiti terkettiğine gore guvenli gormuş.Bu işin ehbabı adam.Sen o zaman yolda yururken, bır bayan veya baska bırısı dustugunde kaldırma,yardım etme,burası ıstanbul burada kımseye yardım etmıyeceksın de burada kural bu de.OKay?

Pilotlar sadece uçakları uçuran duygusu olmayan robotlar mıdır? Uçağın kapısında yolcuları içeri alırken ayakta karşılayan, inerken de yine gülerek uğurlayan pilotların duyguları yok mudur?

İşte size bir örnek…

Eskişehir-Bruksel seferinin sonu…İki yaşlı kadın uçaktan inmeye çalışıyor. Ancak yılların verdiği yorgunluk, yaşlı kadınların uçaktan inmelerini güçleştiriyor. Yer hizmetleri ya da kabin görevlilerinin yardımını beklemeden Brüksel Havayolları’nın iki pilotu hemen yardıma koşuyor. Kollarına girdikleri yaşlı kadınları yağmur altında uçağın merdivenlerinden indiriyor.

İşte bu anlamlı fotoğraf karesi de bir okuyucumuzun objektifine böyle yansıyor…

 Pilot

PİLOT KALBİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 9 yıl önce
peki o zaman madem yayınlamıyorsunuz. biraz daha kibar konuşayım. Evet kaptanlar, uçaklarda söz sahibidir kardeşim, yani siz ne derseniz o oluyor. Peki olaydan biraz çıkalım, başka bi şey soracağım size. Bir kaptan ben sadece bayan ekip ile uçmak istiyorum deyip steward'ları uçağa almama yetkisine sahip mi? Yani Ekibi'de mi kaptan belirliyor? Konu başka yere geldi ama lütfen cevaplayın. Bende kabindeyim. Ama size verilen yetkiler olmamasına rağmen bazen kendinizi çok aşıyorsunuz.!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
arkadaşlar son noktayı koyuyorum.. kuralmış kaideymiş tamam ama uçakta her olayda kural uygulanmak zorunda değildir, kaptan kararı diye bişey wardır, o anda neyin nasıl uygulanacağına bizler karar veririz.. o kadarrr.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kurallar sadece havacılıkta deil,herzaman heryerde vardır.Tabii ki kurallar göz ardı edilemez.Pilotlar akıllı insanlardır.Adam demek ki kapıdan çıkıp kokpiti terkettiğine gore guvenli gormuş.Bu işin ehbabı adam.Sen o zaman yolda yururken, bır bayan veya baska bırısı dustugunde kaldırma,yardım etme,burası ıstanbul burada kımseye yardım etmıyeceksın de burada kural bu de.OKay?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000