08 Şubat 2011, Salı 11:08:56

PİLOT EĞİTİMİ VE UÇUŞ OKULLARI

AirportHaber yazarlarından Oktay Erdağı, Türkiye'deki pilot eğitimi ve uçuş okullarını köşesine taşıdı. Peki, Erdağ
  • Hay ağzına sağlık. Nede güzel ifade etmişsin. Otellerde kalıpta taraf tutananlara, selam olsun. Emekli Ramiz aga.
  • "Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok. " Anlayan anladı.
  • yahu arkadaşlar hep diyorsunuzki " türkiyede işsiz pilot çok" yahu azıcık kafanızı çalıştırın. siz sanıyormusunuzki yabancı pilotlara onay veren kuruluş SHGM.. hatırlatalım. SHGM uçuş kalitesi ve güvenliği ve sistemin yürütülmesinden sorumludur. burada yabancı pilotlara çalışma iznini veren çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ÇSGB kurumunu sıkıştırın. bakın bakalım izin çıkıyormu o zaman. yabancı pilot da çalışabiliyormu. Tabi havayolu şirketlerimiz Yediriyor yöneticilere... ( gerek bedava bilet yada ücretsiz çok pahalı tatil )
  • askeriyeden egitim alıp da sivile yuksek ucret icin gecmek bence etige aykiri herseyden önce vefa derim bu ulkenin ordusu seni egitmis sana kol kanat germis sen onların herseyinden yararlanmis en özverili en iyi egitimi gormussun sonra sırtını donmussun e sen gidersen o giderse orduda kim kalacak kim koruyacak bu vatani size binbir umitle emek veren ustleriniz kendilerinin yerine gecmeniz icin sizi yetistiren bu ulkenin gercek savunucularını hayal kırıklıgına ugratmak hic mi umrunuzda degil... yazik... bu vatana ve millete saygisizliktir baska hicbisey degildir... saygılarımla...

Özel sektörün de sivil hava taşımacılığı faaliyetinde bulunabilmesine olanak sağlayan ve 1983 yılında çıkarılan 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu  ve 2003 yılında  iç hatların serbestleştirilmesi Türk sivil havacılık tarihi bakımından bir dönüm noktasıdır.

Ülkemizde hava taşımacılığı sektörü geçtiğimiz 25 yılda, özellikle de 2003 yılından başlayarak iç hatlardaki serbestleşme, dünyada yaşanan küreselleşmenin etkisi ve dünya sivil havacılık sektörünün gelişmesine paralel olarak dünya standartlarının çok üzerinde  bir büyüme kaydetmiştir.

AirportHaber yazarlarından Oktay Erdağı'nın kaleme aldığı yazının tamamı için TIKLAYIN

PİLOT EĞİTİMİ VE UÇUŞ OKULLARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 7 yıl önce
Hay ağzına sağlık. Nede güzel ifade etmişsin. Otellerde kalıpta taraf tutananlara, selam olsun. Emekli Ramiz aga.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
"Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok. " Anlayan anladı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yahu arkadaşlar hep diyorsunuzki " türkiyede işsiz pilot çok" yahu azıcık kafanızı çalıştırın. siz sanıyormusunuzki yabancı pilotlara onay veren kuruluş SHGM.. hatırlatalım. SHGM uçuş kalitesi ve güvenliği ve sistemin yürütülmesinden sorumludur. burada yabancı pilotlara çalışma iznini veren çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ÇSGB kurumunu sıkıştırın. bakın bakalım izin çıkıyormu o zaman. yabancı pilot da çalışabiliyormu. Tabi havayolu şirketlerimiz Yediriyor yöneticilere... ( gerek bedava bilet yada ücretsiz çok pahalı tatil )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
askeriyeden egitim alıp da sivile yuksek ucret icin gecmek bence etige aykiri herseyden önce vefa derim bu ulkenin ordusu seni egitmis sana kol kanat germis sen onların herseyinden yararlanmis en özverili en iyi egitimi gormussun sonra sırtını donmussun e sen gidersen o giderse orduda kim kalacak kim koruyacak bu vatani size binbir umitle emek veren ustleriniz kendilerinin yerine gecmeniz icin sizi yetistiren bu ulkenin gercek savunucularını hayal kırıklıgına ugratmak hic mi umrunuzda degil... yazik... bu vatana ve millete saygisizliktir baska hicbisey degildir... saygılarımla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000