20 Temmuz 2012, Cuma 11:27:09

PİLOT ADAYLARININ DİKKATİNE...

Geçtiğimiz yıl açtığı ‘Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Lisans Programı’ ile havacılık sektörüne hızlı bir giriş yapan Özyeğin Üniversitesi, dün düzenlediği lansmanla ‘Pilot Eğitimi Lisans Programı’ açtığını duyurdu.
  • MERHABALAR. BU UÇUŞ OKULLARINA NE KADAR GÜVENEBİLİRİM BİLMİYORUM. BELKİDE HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASINDAYIM. BENİM GİBİ BİRÇOK GENÇ VAR VARINI YOĞUNU BU İŞE YATIRACAK. FAKAT İŞİN İÇİNE GİRMEDENDE NASIL KURUMLAR OLDUĞUNU BİLEMEYİZ. KİME GÜVENECEĞİMİZİ ŞAŞIRMIŞ DURUMDAYIM. SAHTEKARLAR YÜZÜNDEN İNANIN HEVESİMDEN OLMAK ÜZEREYİM. NE OLUR BİR AKIL VERİN. UÇUŞ OKULLARINDAN MEZUN OLDUĞUMUZDA AÇIKTA KALMA OLASILIĞIMIZ NEDİR???
  • Ayjeti tercih ederseniz pilot çocuğu olmanızda fayda var çünkü kayırılıyorlar.
  • ingilizcesi olmayan bir sürü pilot var şu an çalışan,bir iki arkadaşımdan biliyorum.heryıl aynı sorular soruluyor diye aylarca ezber yapıp ingilizce sınavına girdiler.Ne olcak aniden ezber yapmadıklar bir sorun yaşasalar, nasıl anlaşacaklar kule ile.
  • ben pilotaj okumak istiyorum ama mezun olduğumda iş bulma ihitmalim varmı yokmu bilmiyorum birde ben türkiye veya yurdışında da çalışabilirim aldığım diplomayla beni yurtdışındaki havayolu şirketleri kabul edermi benim ingilizcem iyi arapcam ana dilim gibi

Bu yıl 60 kişinin kabul edileceği 4 yıllık programla, ulusal ve uluslar arası havacılık şirketlerinde görev yapacak pilotlar yetiştirilecek.

Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü’nde bir basın toplantısı düzenleyerek ‘Pilot Eğitimi Lisans Programı’ açarak Ayjet ortaklığı ile pilotlar yetiştireceğini duyurdu.

Ulusal ve Uluslar arası havacılık şirketlerinde görev yapacak pilotlar yetiştirecek olan Özyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Lisans Programı’na bu ilk yılında hayallerini uçmak üzerine kuran 60 öğrencinin yanı sıra 13 de yabancı öğrenci alınacak.

İlk öğrencilerini 2012-2013 akademik öğrenim yılında alacak ve eğitim dili İngilizce olacak 4 yıllık Özü Pilot Eğitim Lisans Programı’nda teorik yer dersleri, akademik dersler ve seçmeli dersler Özyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Lisans Programı akademisyenleri tarafından verilecek. Programdaki uçuş eğitimleri ise Ayjet uçuş öğretmenleri ve deneyimli kaptan pilotları tarafından verilecek.

Basın toplantısında konuşan Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Erkut, “Havacılık sektöründe maalesef ki pilot açığı var. Biz de yaptığımız araştırmalar neticesinde bu işi en iyi yapan okullardan biri olan Ayjet ile anlaştık. Öğrencilere yer eğitimini biz vereceğiz. Uçuş eğitimleri ise Ayjet’in deneyimli kadrosu tarafından verilecek. Hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Ortaklığın diğer tarafı Ayjet’in Genel Müdürü Celal Cingöz ise yaptığı açıklamada, anlaşmanın doğru fikirler üzerine kurulduğunu ve pilot adaylarının deneyimli filo ve uçuş öğretmenleri tarafından verilecek doğru eğitimlerle sektöre kazandırılacağını açıkladı.

AirportHaber’in mezun olan pilot adaylarına iş garantisi yada bir yönlendirme yapılıp yapılmayacağına ilişkin sorusuna cevap veren Naci Uçar, ‘Bazı şirketlerle görüşüyoruz. Ancak şu konuyu açıklamakta fayda var. Şu anda mezun olan yüzlerce pilotun işsiz olduğu bir gerçek. Ancak yabancı pilot istihdam edildiği de bir gerçek. Buradaki mesele başta İngilizce konusu olmak üzere şirketlerin aradığı yeterlilikte pilot yetiştirmek. Maalesef ki iyi değilseniz tercih edilmiyorsunuz. İşsiz olanların durumu da bu yönde. Bizim amacımız başta İngilizce olmak üzere şirketlerin istediği yeterlilikte pilotlar yetiştirmek olacaktır. Bu nedenle de iş bulma problemi ortadan kalkacaktır”  dedi.

Özyeğin Üniveritesi’nin pilot yetiştirmek için açtığı Pilot Eğitimi Lisan Programı’nda eğitimlerin İngilizce olarak verileceği ifade edildi.

 

PİLOT ADAYLARININ DİKKATİNE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

SAHTEKARMISINIZ??? ~ 3 yıl önce
MERHABALAR. BU UÇUŞ OKULLARINA NE KADAR GÜVENEBİLİRİM BİLMİYORUM. BELKİDE HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASINDAYIM. BENİM GİBİ BİRÇOK GENÇ VAR VARINI YOĞUNU BU İŞE YATIRACAK. FAKAT İŞİN İÇİNE GİRMEDENDE NASIL KURUMLAR OLDUĞUNU BİLEMEYİZ. KİME GÜVENECEĞİMİZİ ŞAŞIRMIŞ DURUMDAYIM. SAHTEKARLAR YÜZÜNDEN İNANIN HEVESİMDEN OLMAK ÜZEREYİM. NE OLUR BİR AKIL VERİN. UÇUŞ OKULLARINDAN MEZUN OLDUĞUMUZDA AÇIKTA KALMA OLASILIĞIMIZ NEDİR???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beşinci Boyut ~ 3 yıl önce
Ayjeti tercih ederseniz pilot çocuğu olmanızda fayda var çünkü kayırılıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serkan1984 ~ 4 yıl önce
ingilizcesi olmayan bir sürü pilot var şu an çalışan,bir iki arkadaşımdan biliyorum.heryıl aynı sorular soruluyor diye aylarca ezber yapıp ingilizce sınavına girdiler.Ne olcak aniden ezber yapmadıklar bir sorun yaşasalar, nasıl anlaşacaklar kule ile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 5 yıl önce
ben pilotaj okumak istiyorum ama mezun olduğumda iş bulma ihitmalim varmı yokmu bilmiyorum birde ben türkiye veya yurdışında da çalışabilirim aldığım diplomayla beni yurtdışındaki havayolu şirketleri kabul edermi benim ingilizcem iyi arapcam ana dilim gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000