29 Ocak 2012, Pazar 11:50:38

'PİLOT AÇIĞINI KAPATIYORUZ'

Barış Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Baş, Türkiye’de bir çok yabancı uyruklu pilotun görev yaptığını belirterek, "Türkiye’nin pilot açığını kapatmak üzere 1 Mart 2012 tarihinde pilot eğitimine başlamayı planlıyoruz" dedi...
  • Her ikiside Şaban Baş gibi değerli bi iş adamının eseri, hayırlı olsun BARIŞ HAVACILIK , bugune kadar bakanlık ihaleleri, yurt ici yurt dısı uçakla zirai ilaclama gibi başarılı islerinizin üstüne tekrardan Barış Havacılığı kurmak cok güven verici olmuş. Tebrikler
  • Şaban Baş havacılık sektörüne yaklasık 40 yıl kadar emek vermis ve cok basarılı pilotlar yetistirmistir, Tarkimi satıp Barıs havacılıgı kurmus, olabilir bu adam iş adamı havacılık temel mesleği olsada bircok isle ugrasıyor, sirketin icinde olan seyler icin yorum yapmak bize düsmez, pilot acıgına gelince, pilot denince akla neden hep havayolları geliyor, binlerce özel sirket ve o sirketlerde Şaban Baş ın yetistirdiği pilotlar var. Bu sadece ucus okulunu bitirmekle olmuyor, ona bakarsanız birsürü universite mezunuda acıkta ama isinin pesinde kosan adam is bulmakta ve büyümekte zorlanmıyor
  • SEN NE İŞ YAPARSIN BİRADER,SEN NEDEN UÇUŞ ÖĞRETMENİ OLMUYORSUN? BECEREMİYECEĞİNDEN KORKUYORSAN GEL BANA GEL,İTİNA İLE EĞİTİRİM SENİ.
  • Piyasada yeni mezun 250-300 civarı işsiz pilot var. yazık bu kadar yatırıma.. bahsedilen havayolu şirketleri sadece tecrübeli pilot alıyor ve pegasus dışında uçak alıp büyüyen şirket yok.. allah kolaylık versin öğrencilere..
Baş, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin pilot açığını kapatmak için her yıl 500 pilotun yetişmesi gerektiğini ifade ederek, "Bu açığı kapatmaya katkıda bulunmak için Barış Havacılık olarak pilot eğitimini başlatıyoruz" diye konuştu.

Adana’da verilecek eğitim ile bölgesel havacılığın destekleneceğini, ayrıca bu hizmetin tüm ülkeye ve bölgeye yararı olacağını vurgulayan Baş, "Yapacağımız pilotluk eğitiminin yanı sıra bakım ve onarım hizmetini de sürdüreceğiz. Jar 145 yetkisi alarak Türkiye’deki pilot açığına bir nebzede olsa kapatmaya katkıda bulunmaya çalışacağız" dedi.
 
Bu konuda Çukurova Üniversitesi ile protokol yapılarak hem eğitimi ve hem pilotajı uluslararası düzeye taşımak için deneyimli pilot öğretmenleri okulu kuracaklarını kaydeden Baş, "Şubat ayında kayıtlara başlayacağız. Cessna 172 tipi modern uçaklarla eğitimlerimize 1 Mart 2012 tarihinde pilot eğitimine başlamayı planlıyoruz" diye konuştu.
 
Barış Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Baş, hususi pilot kursunu tamamlayanlara 3 ayda, hava yollarına geçecek pilotlara ise 18 aylık eğitimini tamamladıktan sonra Frozen ATPL pilot lisansı verileceğini sözlerine ekledi.

'PİLOT AÇIĞINI KAPATIYORUZ'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (86)

Misafir ~ 6 yıl önce
Her ikiside Şaban Baş gibi değerli bi iş adamının eseri, hayırlı olsun BARIŞ HAVACILIK , bugune kadar bakanlık ihaleleri, yurt ici yurt dısı uçakla zirai ilaclama gibi başarılı islerinizin üstüne tekrardan Barış Havacılığı kurmak cok güven verici olmuş. Tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Şaban Baş havacılık sektörüne yaklasık 40 yıl kadar emek vermis ve cok basarılı pilotlar yetistirmistir, Tarkimi satıp Barıs havacılıgı kurmus, olabilir bu adam iş adamı havacılık temel mesleği olsada bircok isle ugrasıyor, sirketin icinde olan seyler icin yorum yapmak bize düsmez, pilot acıgına gelince, pilot denince akla neden hep havayolları geliyor, binlerce özel sirket ve o sirketlerde Şaban Baş ın yetistirdiği pilotlar var. Bu sadece ucus okulunu bitirmekle olmuyor, ona bakarsanız birsürü universite mezunuda acıkta ama isinin pesinde kosan adam is bulmakta ve büyümekte zorlanmıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
SEN NE İŞ YAPARSIN BİRADER,SEN NEDEN UÇUŞ ÖĞRETMENİ OLMUYORSUN? BECEREMİYECEĞİNDEN KORKUYORSAN GEL BANA GEL,İTİNA İLE EĞİTİRİM SENİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Piyasada yeni mezun 250-300 civarı işsiz pilot var. yazık bu kadar yatırıma.. bahsedilen havayolu şirketleri sadece tecrübeli pilot alıyor ve pegasus dışında uçak alıp büyüyen şirket yok.. allah kolaylık versin öğrencilere..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000