31 Ekim 2010, Pazar 08:03:27

PERSONEL PROFESYONELLEŞTİ

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanı sahasında 2010 yılında meydana gelen yangınlarda yanan alanlar bakımından Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı.
  • Helikopterlere ve uçaklara nasıl ödeme yapılıyor? Bilen var mı?
  • orman gorevlilerinin bir orman yangininda adeta evleri yaniyormuscasina kendilerini de tehlikeye atarak cansiperane calistiklarini iyi bilirim hepsine yurekten tebrikler
Aydın ve Muğla illerini kapsayan Muğla Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanı sahasında bu yıl meydana gelen yangınlarda büyük başarı sağlandığını belirten Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, bu başarıya yangın sezonu öncesinde yapılan ön çalışmalara, ekiplerin sezona hazır girmesine ve vatandaşların duyarlılığına borçlu olduklarını kaydetti.

2010 Orman yangınları sezonunda yapılan mücadele için 30 Milyon TL tutarında para harcandığını kaydeden İbrahim Aydın bölge müdürlüklerinin sorumluluk sahasındaki çıkan yangınlarda 2006 yılında 3 bin 462 hektar, 2007 yılında bin 531 hektar ve 2008 yılında ise 622 hektarlık alanın zarar gördüğünü dile getirdi. 2009 yılında ise Muğla Bölgesi olarak Türkiye Cumhuriyeti tarihinin rekorunu kırdıklarını ve sadece 256 hektarlık orman alanının yangınlarda zarar gördüğünü dikkat çeken Aydın "Bu yaz oldukça sıcak geçtiği için çok korktuk. Bölgemizde 289 yangın çıktı ve başarılı bir şekilde mücadele verdik. Muğla Bölgesi'nde bu yıl sadece 151 hektar orman yandı. Geçtiğimiz yıl kırdığımız Türkiye Cumhuriyeti rekorunu egale ettik" dedi.

Orman yangınlarına karşı 2010 yılında 4 helikopter, 2 uçak ve 2 bine yakın orman işçisiyle mücadele verdiklerini açıklayan İbrahim Aydın, Elde edilen başarının, orman teşkilatının teknoloji ve hava araçlarını daha etkin kullanmasına bağladı. Ekiplerin uzmanlaşmasının da bu başarıda pay sahibi olduğunu dile getiren Aydın, araç sayısının artması, yangın yollarının iyileştirilmesi ve insanların daha duyarlı olmasının da yanan alanların azalmasında etkili olduğunu sözlerine ekledi.
PERSONEL PROFESYONELLEŞTİ

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Helikopterlere ve uçaklara nasıl ödeme yapılıyor? Bilen var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
orman gorevlilerinin bir orman yangininda adeta evleri yaniyormuscasina kendilerini de tehlikeye atarak cansiperane calistiklarini iyi bilirim hepsine yurekten tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000