22 Mayıs 2017, Pazartesi 10:37:52

Pegasus'un uçuşları sekteye uğrayabilir!

"Pegasus Havayoları'nın Ercan-İngiltere uçuşları sekteye uğrayabilir" bu sözler KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi'ye ait... Peki, Sofi bu sözleri neden sarf etti? İşte ayrıntılar...
  • Kuzey Kibris'ta Ulasim Sektoru cokmustur.Liyakat disi atamalar ve siyaset Kurumlara islemis bes belli.
  • Fazla söze gerek yok. KKTC Ulasimi cokmustur. Bunu anlamak icin arif olmaya gerek yok . Kurumlar icine siyeset ve liyakat disi atamalar var. Bu yillar boyu böyle Allah size kolaylik versin.
  • Yazı ile alakası olmayan bir sürü yorum. Sivil havacılık müdürü diyor ki pegasusun ecn stn seferinde türkiyede uçak değişikliği olacak. Böylece ecn stn yolcularının pegasusu tercih etmeyecekeri gibi bir durum olacağı açıklanıyor. Yani bir miktar yolcu larnakaya kayabilir. Özellikle ingilizler. Fazla bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Konuyu türk rum düşmanlığı bağlamanın da anlamı yok. Rum tarafından bir sürü rum ecn üzerinden çeşitli ülkelere seyahat ediyorlar. Ayrıca o düşman dediğiniz rum ile Türkiye hem resmi spor müsabakası yapıyor hem de ticaret yapıyor. Ondan sonra birkaç türk güneyden uçunca vatan haini oluyor. Ben de bir keresinde larnakayı kullanmıştım mecburen. Hem süre hem fiyat azalıyor.
  • Sayın KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü. Siz bu işleri bırakın da Ercan işletmecisine bakın. Çalışanların eğitimleri var mı ? Tecrübeleri var mı ? Havalimanı niye AVM haline geldi ? Dutyfree neden KKTC de en pahalı yer ? Yer Hizmetleri, özellikle IST Handling eğitimleri var mı ? Kim Denetliyor ? Yaz allah yaz bitmez. Sen kalkmış yok larnaka vs. Bırak bu işleri de önüne bak.

KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, İngiltere Sivil Havacılık Otoritesi tarafından alınan kararın Pegasus'un Ercan-İngiltere uçuşlarını sekteye uğratabileceğini söyledi.

Pegasus Havayolları'nın Ercan-İngiltere arasındaki uçuşları Türkiye üzerinden transit olarak gerçekleştirdiğini belirten Sofi, İngiltere Sivil Havacılık Otoritesi'nin uçak değişimi ve güvenlik kontrolünü zorunlu kıldığını ifade etti. 

Türk Hava Yolları'nın uzun yılardır bu rotadaki uçuşlarında Türkiye'ye iniş yapıpı uçak değiştirdiğini dolayısıyla İngiltere tarafından alınan bu kararın doğrudan Pegasus'u etkileyeceğini söyleyen Mustafa Sofi, "İngiliz Sivil Havacılığı böyle bir karar aldı. Kararla ilgili henüz yazılı bir metin elimize ulaşmadı. Ancak alınan bu kararın Pegasus'un uçuşlarını sekteye uğratacağını düşünüyoruz. Çünkü Türk Hava Yolları, İstanbul'a iniş yaptığı zaman uçak değiştiriyor. Pegasus ise İstanbul'a iniş yapıyor, İstanbul yolcuları uçaktan iniyor, İngiltere yolcuları ise uçakta kalıp uçuşa devam ediyordu. Yeni uygulamada İngilizler buna müsade etmiyor" dedi.

KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, yolcuların zorluk yaşamamak adına Ercan yerine Larnaka Havalimanı'nı tercih ettiğini ve alınan karar sonrası bu tercihlerin artacağından endişe duyduklarını söyledi.

Pegasus'un uçuşları sekteye uğrayabilir!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Sistem Cokmesi ~ 1 yıl önce
Kuzey Kibris'ta Ulasim Sektoru cokmustur.Liyakat disi atamalar ve siyaset Kurumlara islemis bes belli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allah Kolaylik ~ 1 yıl önce
Fazla söze gerek yok. KKTC Ulasimi cokmustur. Bunu anlamak icin arif olmaya gerek yok . Kurumlar icine siyeset ve liyakat disi atamalar var. Bu yillar boyu böyle Allah size kolaylik versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ecn ~ 1 yıl önce
Yazı ile alakası olmayan bir sürü yorum. Sivil havacılık müdürü diyor ki pegasusun ecn stn seferinde türkiyede uçak değişikliği olacak. Böylece ecn stn yolcularının pegasusu tercih etmeyecekeri gibi bir durum olacağı açıklanıyor. Yani bir miktar yolcu larnakaya kayabilir. Özellikle ingilizler. Fazla bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Konuyu türk rum düşmanlığı bağlamanın da anlamı yok. Rum tarafından bir sürü rum ecn üzerinden çeşitli ülkelere seyahat ediyorlar. Ayrıca o düşman dediğiniz rum ile Türkiye hem resmi spor müsabakası yapıyor hem de ticaret yapıyor. Ondan sonra birkaç türk güneyden uçunca vatan haini oluyor. Ben de bir keresinde larnakayı kullanmıştım mecburen. Hem süre hem fiyat azalıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 1 yıl önce
Sayın KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü. Siz bu işleri bırakın da Ercan işletmecisine bakın. Çalışanların eğitimleri var mı ? Tecrübeleri var mı ? Havalimanı niye AVM haline geldi ? Dutyfree neden KKTC de en pahalı yer ? Yer Hizmetleri, özellikle IST Handling eğitimleri var mı ? Kim Denetliyor ? Yaz allah yaz bitmez. Sen kalkmış yok larnaka vs. Bırak bu işleri de önüne bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan ~ 1 yıl önce
Eğitimden bahsetmişsiniz ama Ercanda birde CAS Handlig var ondan neden bahsetmiyorsunuz?
CAS ~ 1 yıl önce
CAS handling havaş döneminde süperdi. Havaş gitti CAS da gitti. Tabii ki onlarında eğitimleri sorgulanmalı.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000