19 Şubat 2018, Pazartesi 16:08:01

Pegasus yeni uçakları için geri sayıma başladı

Pegasus Havayolları filosundaki Airbus A320neo sayısını geçtiğimiz yılın sonunda 16'ya çıkartırken, yeni A320neo'ları için de geri sayıma başladı.
  • Pegasus'a B-737 leri çok yakıştırıyordum. Sarı kuyruk ve asabi B-373 görüntüsü çok karizmatik oluyordu. Yazık olmuş bence...
  • Antalya Mardin seferi açılması lazim.Haftada 4 sefer uçulsa minumum %90 doluluk oranı ile gider gelir.Mardin konum gereği Şırnak yolcularinida Izmir, Ankara ve istanbula taşımaktadır.Antalya iline ise genelde Diyarbakır üzeri Sunexpress havayolu ile ya da Ankara aktarmali Anadolujet ucuslari ile yapmaktadır.Bu da bölge halkı için hem zaman hemde maddi anlamda ciddi kayıp içermektedir.Pegasus havayollari satış pazarlama departamanlari na duyurulur.Umarim en kisa zamanda bu hat açılır..
  • Ne kadar Kritik yapsamda elestirsemde hayırlı uğurlu olsun Allah kazadan beladan korusun. Allah nazardan saklasın tüm havayollarımızda tabiide. Birde yolcuya iyi ve nazik davransalardı Selam olsun göklere
  • Pegasus milli bir degerdir. Gercekten sevindim.

Pegasus Havayolları filosundaki Airbus A320neo sayısını geçtiğimiz yılın sonunda 16'ya çıkartırken, yeni A320neo'ları için de geri sayıma başladı.

Dünyanın en büyük iki uçak üreticisinden biri olan Airbus'a 2012 yılında 25'i opsiyonlu toplam 100 uçak siparişi veren Pegasus, bu kapsamda yeni uçaklarını birer birer filosuna katmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz yılın son günlerinde TC-NBO kuyruk tescilli A320neo tipi yolcu uçağı, Airbus'ın Toulouse tesislerinden İstanbul'a getirilerek Pegasus filosuna katılmıştı.

Şirketin filosuna katılan 16'üncü A320neo olan TC-NBO'den sonra 17 ve 18'inci uçaklar da filoya katılmaya hazırlanıyor.

TC-NBP TEST UÇUŞLARINA BAŞLADI

Çok yakında Pegasus filosuna katılması beklenen TC-NBP ve TC-NBR kuyruk tescilli uçaklar Fransa'daki Airbus tesislerinde ilk kez görüntülendi.

Test uçuşlarına başlanan TC-NBP'ye verilecek isim şimdiden belli oldu. Uçağa "Eylül Masal" adı verilirken, TC-NBR kuyruk tesciliyle Pegasus filosuna dahil olacak uçağa verilecek isim ise henüz öğrenilemedi.

Pegasus, geçtiğimiz yılın Aralık ayında Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderdiği açıklamayla 75'i kesin 25'i opsiyonlu 100 uçaklık siparişinin opsiyon kısmını da kesinleştirdiğini duyurmuştu.

©AirportHaber.com

Pegasus yeni uçakları için geri sayıma başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Pegasus sever. ~ 4 ay önce
Pegasus'a B-737 leri çok yakıştırıyordum. Sarı kuyruk ve asabi B-373 görüntüsü çok karizmatik oluyordu. Yazık olmuş bence...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacılık meraklısı ~ 4 ay önce
Antalya Mardin seferi açılması lazim.Haftada 4 sefer uçulsa minumum %90 doluluk oranı ile gider gelir.Mardin konum gereği Şırnak yolcularinida Izmir, Ankara ve istanbula taşımaktadır.Antalya iline ise genelde Diyarbakır üzeri Sunexpress havayolu ile ya da Ankara aktarmali Anadolujet ucuslari ile yapmaktadır.Bu da bölge halkı için hem zaman hemde maddi anlamda ciddi kayıp içermektedir.Pegasus havayollari satış pazarlama departamanlari na duyurulur.Umarim en kisa zamanda bu hat açılır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fenermoda ~ 4 ay önce
Ne kadar Kritik yapsamda elestirsemde hayırlı uğurlu olsun Allah kazadan beladan korusun. Allah nazardan saklasın tüm havayollarımızda tabiide. Birde yolcuya iyi ve nazik davransalardı Selam olsun göklere

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 4 ay önce
Pegasus milli bir degerdir. Gercekten sevindim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000