21 Ekim 2015, Çarşamba 11:30:25

Pegasus pilotunu mahkeme reddetti…

Pegasus Havayolları’nda kaptan pilot olarak görev yapan Ümit Erdizer, uçuş sırasında çekmiş olduğu fotoğrafları sosyal medya da paylaşmıştı.
  • Ali sabanciyi ne zaman yargi onune cikaracklar iscilerini kan sulugu gibi emio diye.Insallah gozunu toprakda doyurmaz.
  • ADAM OLSUN BIRAZ diyen zat herkes zaten Ümit Kaptanın zaten ADAM GIBI ADAM olduğunu yazmış. Bu laf asıl sana öyle güzel gidiyorki ;)
  • Anayasamızda bu maddelerin var olduğu İstanbul Anadolu 10. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından teyit edildi.
  • Umit kaptanin hic kimseye atacak hic bir havasi ve tafrasi yok.sana gore havasi var demek ki.sen gel senin de havani bi gorelim var mi yok havan.emin ol biz stewartlar havani sondururuz senin.

Pegasus Havayolları’nda kaptan pilot olarak görev yapan Ümit Erdizer, uçuş sırasında çekmiş olduğu fotoğrafları sosyal medya da paylaşmıştı. Airporthaber’e “Pilot musun ajan mısın” başlığı altında haber olan bu olayın ardından Erdizer, mahkemeye başvurarak haberin erişime kapatılmasını talep etti.

Ümit Erdizer İstanbul Anadolu 10. Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurarak Airporthaber’de yayınlanan haberin erişime engellenmesini talep etti. Ancak mahkeme Ümit Erdizer’e ders niteliğinde bir karar verdi.

Kararda; Anayasa’nın 22. Maddesinde haberleşme hürriyetini, 25. Maddesinde düşünce hürriyetini, 26. Maddesinde düşünceyi açıklama ve yayma hürriyetini, 28 maddesinde basın hürriyetini düzenlediğini açıklayarak bu hakların güvence altına alındığına işaret ederek kaptanın istemini reddetti.

İstanbul Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği, Ümit Erdizer’e, “yapılan yayınların hürriyetler dengesi değerlendirilmesi yapılırken basın düşünce ve düşünceyi yayma hürriyetlerinin daha geniş yorumlanması gerekmektedir” diyerek gerek öğretide ve gerekse Yargıtay,  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarını da hatırlatır nitelikte açıklamalarda bulundu.

Pilotluk mesleği yanında kendi fasit dairesinde Airporthaber’i itibarsızlaştırmaya çalışan Ümit Erdizer, böylelikle en güzel cevabı hukuktan almış oldu.

©Airporthaber.com

Pilot musun Ajan mısın başlıklı haber için resme için tıklayınız...


Pegasus pilotunu mahkeme reddetti…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Gurbetci ~ 3 yıl önce
Ali sabanciyi ne zaman yargi onune cikaracklar iscilerini kan sulugu gibi emio diye.Insallah gozunu toprakda doyurmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zekai ~ 3 yıl önce
ADAM OLSUN BIRAZ diyen zat herkes zaten Ümit Kaptanın zaten ADAM GIBI ADAM olduğunu yazmış. Bu laf asıl sana öyle güzel gidiyorki ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Be ~ 3 yıl önce
Anayasamızda bu maddelerin var olduğu İstanbul Anadolu 10. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından teyit edildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adam olsun'a ~ 3 yıl önce
Umit kaptanin hic kimseye atacak hic bir havasi ve tafrasi yok.sana gore havasi var demek ki.sen gel senin de havani bi gorelim var mi yok havan.emin ol biz stewartlar havani sondururuz senin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Steward ~ 3 yıl önce
Kendi adınıza konuşun. Ben kimsenin havasını söndüremem.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000