19 Ocak 2017, Perşembe 10:36:58

Pegasus kokpitinde ikramiye krizi!

Pegasus Havayolları Uçuş İşletme Direktörü Aydın Yumrutaş'ın istifasının nedeni belli oldu.
  • Adam gibi adam Yumrutaş Kaptan...Tüm pilotlar ve kendi adıma üzgünüm ancak inanıyorum bir gün mutlaka hak ettiği çok daha iyi makamlara gelecektir.Pegasus olmaz THY olur ve de daha iyi olur.
  • Adam gibi adamdır Aydın kaptan. Hemşehrimle gurur duydum.
  • Duy bunları Ali Sabancı duy. TV lerde çıkıp böbürlenerek anlattığın Pegasus ne halde. İnsanlara 3 kuruş fazla teklif ederek istifa etmiş gibi işten çıkarıyorlar.herseyi bulursun ama kaptan bulamazsın aydın kaptan gibi adamı hiç bulamazsın
  • Yeni ücret skalasına göre en düşük seviyedeki kaptanla aranda epey bi fark olacak..Zannediyosun ki benim düzenim bozulmaz...En ufak bir küçülmede ilk sen gidersin..ağlayanın olmaz..nasılsa alttan gelen var 10 bin lira ucuza uçuyor senden..TOPUN UCUNDASIN... O yüzden ekip odasında geniş geniş oturup lak lak yapıcagına küçüklerine örnek ol organize ol 1 GÜN UÇAKLARI YERDE BIRAK ..Bakalım o zaman neler oluyormuş.. Ama işte delikanlılık ister.. O tarz tanıdığım kaptanda toplasan iki elin 10 parmağı eder..

Pegasus Havayolları Uçuş İşletme Direktörü Aydın Yumrutaş'ın istifasının nedeni belli oldu.

Edinilen bilgiye göre; deneyimli yönetici Yumrutaş'ın istifasının ardında pilotlara uygulanan yeni kararlar öne çıktı. Özellikle 2016 yılında yaşanan gelişmeler sonrasında uçucu ekibe yönelik uyguladığı bazı tedbirleri tepki çeken Pegasus, kokpitte de ciddi huzurluğa neden oldu.

Bir süredir pilotlara ücretsiz izin veren Pegasus'un yılda 2 maaş ikramiye uygulamasında da kısıtlamaya gittiği öğrenildi. Buna göre; Nisan ve Ekim ayları olmak üzere pilotlara 2 maaş ikramiye veren şirket, Nisan ayındaki ikramiyeyi iptal ederek sadece Ekim'deki ikramiyeyi ödeme kararı aldı.

Buna benzer bazı tedbirlerin kokpitte huzursuzluğa neden olarak tepki çekmesi üzerine Uçuş İşletme Direktörü Aydın Yumrutaş görevini bıraktı. Şirketle söz konusu olumsuzlukları paylaşarak rahatsızlığını dile getiren Yumrutaş, olumlu bir geri dönüş alamayınca istifa etme kararı aldı.

Yumrutaş, Pegasus'da kaptan pilot olarak görevine devam edecek.

Öte yandan Pegasus'un yılda 2 maaş ikramiye uygulamasını 1'e düşürmesinin sadece 2017 yılı için geçerli olduğu, daha sonraki yıllarda 2 maaş uygulamasına tekrar geçeceği öğrenildi.

©AirportHaber

Pegasus kokpitinde ikramiye krizi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (95)

Yumrutaş Kaptan ~ 2 yıl önce
Adam gibi adam Yumrutaş Kaptan...Tüm pilotlar ve kendi adıma üzgünüm ancak inanıyorum bir gün mutlaka hak ettiği çok daha iyi makamlara gelecektir.Pegasus olmaz THY olur ve de daha iyi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merzifonlu ~ 2 yıl önce
Adam gibi adamdır Aydın kaptan. Hemşehrimle gurur duydum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pgt ~ 2 yıl önce
Duy bunları Ali Sabancı duy. TV lerde çıkıp böbürlenerek anlattığın Pegasus ne halde. İnsanlara 3 kuruş fazla teklif ederek istifa etmiş gibi işten çıkarıyorlar.herseyi bulursun ama kaptan bulamazsın aydın kaptan gibi adamı hiç bulamazsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
55 ÜSTÜ KAPTANLAR !!!! ~ 2 yıl önce
Yeni ücret skalasına göre en düşük seviyedeki kaptanla aranda epey bi fark olacak..Zannediyosun ki benim düzenim bozulmaz...En ufak bir küçülmede ilk sen gidersin..ağlayanın olmaz..nasılsa alttan gelen var 10 bin lira ucuza uçuyor senden..TOPUN UCUNDASIN... O yüzden ekip odasında geniş geniş oturup lak lak yapıcagına küçüklerine örnek ol organize ol 1 GÜN UÇAKLARI YERDE BIRAK ..Bakalım o zaman neler oluyormuş.. Ama işte delikanlılık ister.. O tarz tanıdığım kaptanda toplasan iki elin 10 parmağı eder..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000