14 Ocak 2018, Pazar 15:22:21

Pegasus kazasıyla ilgili inceleme başlatıldı

Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pist başında manevra yaparken, henüz belirlenemeyen nedenle kontrolden çıkması ile ilgili Pegasus Havayolları yetkilileri sabah saatlerinde Trabzon'a gelerek kazayla ilgili inceleme başlattı.
  • Problemen yok,sasa fabrikalrinda
  • Bir tane kaptan Sully yetiştiremedik ya kaptan kalitesi zayıf çok zayıf. Emergency olduğunda kanı donan çoluk çocuğu doldurduk kokpitlere , tsk dan da bir beş yıl pilot gelmeyecek anlaşılan. Ağzımı hayra açmak isterim ama şirketler önümüzdeki on yılda birer külli hasar kaza beklesin. Bağıra bağıra geliyor kaza ne yazık ki. Çok üzgünüm ya.
  • öncelikle pegasus ailesine yolculara büyük geçmiş olsun.bu tip kazalar olacak elbette ancak sevinilecek yönü can kaybı olmaması ve bundan çıkarılacak derslerin olacağı.herkes yazıyor teknik arıza vs diye.herkes bilirkişi olmuş uçağı sadece havada görmüş veya yolculuk yapan herkes mutlaka konuyla alakalı bilgili maşallah ne kadar aydın bir milletiz böyle.bir bekleyin bakalım ön yargılı olmayın durun bakalım.uçaklarda bu gibi durumlarda cihazlar vardır olayları kaydeden açıkca dinlendiğinde ortaya çıkaran.bunun pilotajmı yoksa teknik bir arızadanmı kaynakladığı burdn ortaya çıkar ve buna görede üretici firmalar var olan arızaları gidermenin yollarını bulup daha güvenli uçuşlar olmasını sağlarlar.
  • Yıkarsa Bu dünyayı, Mazlumun Ahı Yıkar. İşçilerib Ahı çıkıyor işte. İnş batar.

Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağının dün saat 23.30 sıralarında Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pist başında manevra yaparken, henüz belirlenemeyen nedenle kontrolden çıkması ile ilgili Pegasus Havayolları yetkilileri sabah saatlerinde Trabzon'a gelerek kazayla ilgili inceleme başlattı.

Trabzon'a gelmek için havayolu ile Ordu-Giresun Havalimanı'na buradan da sabah saatlerinde kara yolu ile Trabzon'a gelen heyet, pilotlar ve kabin heyeti ile görüştükten sonra uçağın pistten çıktığı alanda ve uçakta incelemelerde bulundu. Uçakta yolcuların özel eşyalarının bir çoğunun başüstü bagajlarında bulunduğu, valizlerinin de uçağın bagaj kısmında yer aldığı belirlenirken, uçağın bulunduğu bölgeden nasıl çıkartılacağı ile ilgili teknik çalışma başlatıldığı ve bu çalışma sonrasında söz konusu uçağın gövdesinin bulunduğu yerden nasıl çıkartılacağı ile ilgili bir rapor hazırlanacağı öğrenildi.

Öte yandan deniz içindeki uçak ve motor parçaları da dikkat çekti.

Pegasus kazasıyla ilgili inceleme başlatıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (165)

TC ~ 6 ay önce
Problemen yok,sasa fabrikalrinda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sully ~ 6 ay önce
Bir tane kaptan Sully yetiştiremedik ya kaptan kalitesi zayıf çok zayıf. Emergency olduğunda kanı donan çoluk çocuğu doldurduk kokpitlere , tsk dan da bir beş yıl pilot gelmeyecek anlaşılan. Ağzımı hayra açmak isterim ama şirketler önümüzdeki on yılda birer külli hasar kaza beklesin. Bağıra bağıra geliyor kaza ne yazık ki. Çok üzgünüm ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akıllı ol ~ 6 ay önce
THY. de o kadar kırımı yapanlar sivil kaptanlar değilidi bırakın onlar kendi işlerini yapsınlar.
havacı ~ 6 ay önce
öncelikle pegasus ailesine yolculara büyük geçmiş olsun.bu tip kazalar olacak elbette ancak sevinilecek yönü can kaybı olmaması ve bundan çıkarılacak derslerin olacağı.herkes yazıyor teknik arıza vs diye.herkes bilirkişi olmuş uçağı sadece havada görmüş veya yolculuk yapan herkes mutlaka konuyla alakalı bilgili maşallah ne kadar aydın bir milletiz böyle.bir bekleyin bakalım ön yargılı olmayın durun bakalım.uçaklarda bu gibi durumlarda cihazlar vardır olayları kaydeden açıkca dinlendiğinde ortaya çıkaran.bunun pilotajmı yoksa teknik bir arızadanmı kaynakladığı burdn ortaya çıkar ve buna görede üretici firmalar var olan arızaları gidermenin yollarını bulup daha güvenli uçuşlar olmasını sağlarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pegasus Çalışanı ~ 6 ay önce
Yıkarsa Bu dünyayı, Mazlumun Ahı Yıkar. İşçilerib Ahı çıkıyor işte. İnş batar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Suleyman ~ 6 ay önce
merak etme isini yapmayin 50 kere rapor alanlarin ahi ile yikilmaz sen icini ferah tut diger hakki ile ucanlarin rapor almadan anasi aglayanlarin hayir duasi yeter sen ferah tut icini soguk su vur bir yerlerine!!
? ~ 6 ay önce
Büyük bir günaha girmişsin... Orada insanlar hayatlarını da kaybedebilirdi... Neyin peşindesin?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000