03 Ağustos 2014, Pazar 09:37:35

PATRONLAR İŞ JETLERİNİ YENİLİYOR

Koç’tan Mansimov’a birçok patron son dönemde özel jetlerini yeniliyor. Patronların en çok tercih ettiğ jet Falcon olurken en gözde model ise fiyatı 50 milyon doları bulan 7X.
  • TEK KELIMEYLE IMRENIYORUM BU SEKTORE... UMARIM GELECEKTE BIR ATPL SAHIBI OLARAK BU SEKTORDE IS BULABILIRIM...
  • Tamamı olmasa da çoğu üretim sektöründe olan ve gerçek anlamda istihdam oluşturup insanların iyi kötü evlerine ekmek götürmelerini sağlayan iş adamlarıdır. İnşaat sektörünün görgüsüz patronlarından olmadıktan sonra alsınlar, helal olsun derim.
  • Biri bu ülkede kriz mi var diyor yoksa :)
  • Kesin bu patronlarin hicbiri personelini ASGARI ÜCRET`e calistirmiyordur !!!

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; Türkiye’nin en büyük holding ve gruplarının patronları, hem kendi işleri kullandıkları hem de kiraladıkları özel iş jetlerini yeniliyor. Türkiye’de 2005 yılında 50 civarında olan iş jeti sayısı bugün 130’u geçti. Yılda en az 3-4 jet filoya katılıyor. 2013 itibarıyla Türk tescilinde ise Türkiye’nin önde gelen şirket ve yöneticileri tarafından en çok tercih edilen jet markası ise Dassaults Falcon. Son dönemin en gözde modeli ise tam donanımlı fiyatı 50 milyon doları bulan Falcon 7X olarak öne çıkıyor.

Türkiye’de geçen yılki verilere göre çeşitli tiplerde 18 adet Falcon uçak bulunuyor. Koç Ailesi’nden Mubariz Mansimov’a, Nihat Özdemir’den Fuat Tosyalı’ya, Mustafa Boydak’tan Mehmet Ali Aydınlar’a kadar birçok patronun tercihi Falcon olurken patronlar son dönemde aynı markanın yeni uçaklarını almaya başladı.

Filolar genişliyor

Setair şirketi bünyesinde 2 jet, 3 helikopter ve 1 deniz uçağı olan Koç Grubu, Falcon 2000 LX uçağının yanına yine aynı markanın 900 LX modelini ekledi. Akkök Grubu’nun da 43 milyon dolara aldığı Falcon 900 LX uçağı hem aile fertlerine hizmet veriyor hem de başka grup ve işadamlarına kiralanıyor. Palmali Group’un patronu Mübariz Mansimov, 3 tane Falcon 900 EX jetle hizmet veren havacılık şirketine ikinci Falcon 7X’i satın aldı. Mehmet Ali Aydınlar da Falcon 2000 LX jetini yine Falcon 7X ile değiştirdi. Hayat Holding de aynı modeli tercih eden bir başka grup olarak öne çıktı.

Nihat Özdemir bir süre önce küçük jetini Acun Ilıcalı’ya satıp yerine Falcon 2000 EX aldı. Özdemir’in de Falcon 7X alma planları yaptığı söyleniyor. Fettah Tamince, Nurettin Çarmıklı ve Mehmet Cengiz, Falcon’un farklı modellerini alan diğer işadamları olarak öne çıkıyor.

Kimin ne marka uçağı var?

- Koç Grubu: Falcon 2000 LX-Falcon 900 LX
- Mübariz Mansimov: Falcon 900 EX-Falcon 7X
- Mehmet Ali Aydınlar: Falcon 7X
- Hayat Holding: Falcon 7X
- Nihat Özdemir:  Falcon 2000 EX
- Fettah Tamince: Falcon  900 EX
- Nurettin Çarmıklı: Falcon 2000 EX 
- Mehmet Cengiz: Falcon 2000 EX
- Fuat Tosyalı: Falcon 2000 S
- Mustafa Boydak: Falcon 2000
- Ferit Şahenk: Gulfstream 450-Hawker 900 XP
- Hüsnü Özyeğin: Bombardier Challenger 605
- Hamdi Akın: Hawker 800 XPI
- M. Emin Karamehmet: Bombardier Global 5000
- Ahmet Zorlu: Gulfstream 450
- Akın İpek: Gulfstream 450
- İbrahim Çeçen: Embroer Legacy 650
- Ahmet Çalık: Bombardier Challenger 605

PATRONLAR İŞ JETLERİNİ YENİLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
TEK KELIMEYLE IMRENIYORUM BU SEKTORE... UMARIM GELECEKTE BIR ATPL SAHIBI OLARAK BU SEKTORDE IS BULABILIRIM...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 4 yıl önce
Tamamı olmasa da çoğu üretim sektöründe olan ve gerçek anlamda istihdam oluşturup insanların iyi kötü evlerine ekmek götürmelerini sağlayan iş adamlarıdır. İnşaat sektörünün görgüsüz patronlarından olmadıktan sonra alsınlar, helal olsun derim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kriz ~ 4 yıl önce
Biri bu ülkede kriz mi var diyor yoksa :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ASGARI ÜCRET ~ 4 yıl önce
Kesin bu patronlarin hicbiri personelini ASGARI ÜCRET`e calistirmiyordur !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000