18 Haziran 2017, Pazar 16:47:59

Paris uçağında türbülans kabusu; 26 yaralı

Paris'ten kalkarak Çin'in Kunming kentine sefer yapan uçağın türbülansa girmesi sonucu en az 26 yolcu yaralandı. Yaralananlardan 4'ünün durumunun ciddi olduğu belirtildi.
  • Baş üstü dolaplarına koyulan valizler daha sıkı kontrol edilmeli. Bazen görüyorum kocaman valizler içeri alınıyor. Bu tip durumlarda ciddi risk yaratıyor bu valizler. Yolculuk boyunca kemer ikaz ışıkları söndürülmememli bence.
  • UÇAK YERE İNER EN AZ BEŞ-ALTI YOLCU AYAĞA KALKAR.UÇAK YERDEN KESİLİR BİR O KADAR KEMERLER AÇILIR.BU CESARET GÖSTERGESİ ZANNEDİLİR.HALBUKİ CEHALET GÖSTERGESİ.BULUNDUĞU ORTAMIN KURALLARINA UYMAMAK NERELERDE ÖĞRETİLİYORSA ONU BİLEMİYORUM.OKUMA YOK.ÖĞRETME YOK UÇAK HAREKETİNDEN VE PARK YERİNE GELİP KAPTANIN KEMER IŞIKLARINI SÖNDÜRENE KADAR KEMERLERİ BAĞLI TUTMAYA HAVACILIKTA MEDENİ OLMAK DENİR. KORKMA VALİZİNİ KİMSE ÇALMAZ.VALİZ BANDLARI ETRAFINDA İKİ ÜÇ METRE AÇIKTA ÇİZGİ ÇİZERSİN VALİZİN HİZANA GELİNCE YAKLAŞIR EFENDİCE ALIRSIN.KAMERALARDA KİMİN NE ALDIĞINI GÖSTERİR.KAYDEDER. İLLAKİ DİBİNDE DURUP ÖNE EĞİLİP BAŞ SOLA SAĞA DÖNMÜŞ VALİZ GÖZLENECEK. HİÇ KUSURA BAKMAYIN SIRITIYOR İŞTE. HERŞEYİ ÖNCE YABANCILARMI YAPACAK.ÇİZİN ŞU ÇİZGİLERİ.BİZDE ADAM GİBİ KİM NE ALIYOR BİLELİM.GÖRELİM.KÜLTÜR;HERŞEYİN ADABI VARDIR.UÇAĞA BİNME KÜLTÜRÜ.KEMERLERİ BAĞLI OLSAYDI HİÇBİRŞEY OLMAZDI.BAŞÜSTÜ DOLAPLAR AÇILMIŞ.30 KİLO VALİZİ ORAYA KOYARSAN NORMALDİR.İYİ UÇUŞLAR.
  • Yorum yasagı geliyor sizi bilmiş kerizler dünyanın ençok bilmişleri sanki hepsi pilotmuş gibi havalara giriyorlar
  • döner dolaşır eden kulun başına çöker. .. Bu ülke beddua Manyak lari yüzünden beladan kurtulamiyor anlaşıldı. Insanlar ve insanlıkla derdiniz ne acaba ezikler
  • Baytar denen mongol tukureyim senin muslimanligina. Pis fetocu
  • Bu olayın tek suçlusu pilottur.Bazı uçuşlarda özellikle F/O'lar bizim akp airlinesta maalesef bu tarz windsheare bakmadan eksik yönlendirme yapıyorlar.
  • Kaptan pilot sivil ve Turk olunca,uçağın geçtiği yer Türk hava sahası olunca( pardon akp hava sahası ) felaketler bitmiyor.Neyse 27 Haziran'da görüşmek üzere.Mesajı şimdiden verelim.
  • Yukarıda beter olsun diyen asıl sen beter ol.Umarim ramazan ayında en facialar seni bulur.
  • Beter olsunlar insallah

Yeni Çin Ajansının haberine göre China Eastern Airlines'a ait Airbus yolcu uçağı, güneybatı Çin hava sahasındayken Kunming Havalimanı için alçalmaya başladığı sırada şiddetli türbülansa girdi.

Yaralı yolcularda kol ve bacak kırılmaları olduğu, bagaj kapaklarının açılması sonucu bagajların yolcuların üzerine düştüğü belirtiliyor.

Sabah 08.50 de Kunming Havalimanına inen yolcu uçağındaki yolcular kent hastanelerinde tedavi altına alındılar. Yaralı yolculardan biri; uçağın ikisi çok şiddetli olmak üzere toplam dört kez türbülansa girdiğini, sonuncusunun 10 dakika sürdüğünü söyledi.

Paris uçağında türbülans kabusu; 26 yaralı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Radom ~ 2 yıl önce
Baş üstü dolaplarına koyulan valizler daha sıkı kontrol edilmeli. Bazen görüyorum kocaman valizler içeri alınıyor. Bu tip durumlarda ciddi risk yaratıyor bu valizler. Yolculuk boyunca kemer ikaz ışıkları söndürülmememli bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KAPTAN ~ 2 yıl önce
UÇAK YERE İNER EN AZ BEŞ-ALTI YOLCU AYAĞA KALKAR.UÇAK YERDEN KESİLİR BİR O KADAR KEMERLER AÇILIR.BU CESARET GÖSTERGESİ ZANNEDİLİR.HALBUKİ CEHALET GÖSTERGESİ.BULUNDUĞU ORTAMIN KURALLARINA UYMAMAK NERELERDE ÖĞRETİLİYORSA ONU BİLEMİYORUM.OKUMA YOK.ÖĞRETME YOK UÇAK HAREKETİNDEN VE PARK YERİNE GELİP KAPTANIN KEMER IŞIKLARINI SÖNDÜRENE KADAR KEMERLERİ BAĞLI TUTMAYA HAVACILIKTA MEDENİ OLMAK DENİR. KORKMA VALİZİNİ KİMSE ÇALMAZ.VALİZ BANDLARI ETRAFINDA İKİ ÜÇ METRE AÇIKTA ÇİZGİ ÇİZERSİN VALİZİN HİZANA GELİNCE YAKLAŞIR EFENDİCE ALIRSIN.KAMERALARDA KİMİN NE ALDIĞINI GÖSTERİR.KAYDEDER. İLLAKİ DİBİNDE DURUP ÖNE EĞİLİP BAŞ SOLA SAĞA DÖNMÜŞ VALİZ GÖZLENECEK. HİÇ KUSURA BAKMAYIN SIRITIYOR İŞTE. HERŞEYİ ÖNCE YABANCILARMI YAPACAK.ÇİZİN ŞU ÇİZGİLERİ.BİZDE ADAM GİBİ KİM NE ALIYOR BİLELİM.GÖRELİM.KÜLTÜR;HERŞEYİN ADABI VARDIR.UÇAĞA BİNME KÜLTÜRÜ.KEMERLERİ BAĞLI OLSAYDI HİÇBİRŞEY OLMAZDI.BAŞÜSTÜ DOLAPLAR AÇILMIŞ.30 KİLO VALİZİ ORAYA KOYARSAN NORMALDİR.İYİ UÇUŞLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cello ~ 2 yıl önce
Yorum yasagı geliyor sizi bilmiş kerizler dünyanın ençok bilmişleri sanki hepsi pilotmuş gibi havalara giriyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
beddua ~ 2 yıl önce
döner dolaşır eden kulun başına çöker. .. Bu ülke beddua Manyak lari yüzünden beladan kurtulamiyor anlaşıldı. Insanlar ve insanlıkla derdiniz ne acaba ezikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B ~ 2 yıl önce
Baytar denen mongol tukureyim senin muslimanligina. Pis fetocu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
suçlu ~ 2 yıl önce
Bu olayın tek suçlusu pilottur.Bazı uçuşlarda özellikle F/O'lar bizim akp airlinesta maalesef bu tarz windsheare bakmadan eksik yönlendirme yapıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
27 Haziran ~ 2 yıl önce
Kaptan pilot sivil ve Turk olunca,uçağın geçtiği yer Türk hava sahası olunca( pardon akp hava sahası ) felaketler bitmiyor.Neyse 27 Haziran'da görüşmek üzere.Mesajı şimdiden verelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B'ye. ~ 2 yıl önce
Yukarıda beter olsun diyen asıl sen beter ol.Umarim ramazan ayında en facialar seni bulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B ~ 2 yıl önce
Beter sen olursun insallah
B ~ 2 yıl önce
Beter olsunlar insallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne alaka ? ~ 2 yıl önce
İşe mi almadılar ?
Baytar ~ 2 yıl önce
Sen beter ol insallah. Allah sana once insanlik sonra vicdan nasip etsin. Irkci çöp torbasi.
c ~ 2 yıl önce
Neden?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000