02 Ekim 2010, Cumartesi 08:17:41

Paraşütle 130 kilometre uçtu

Karaman'da başlayıp ikinci etabı Konya'nın Beyşehir ilçesinde sona eren 1. Uluslararası Yamaç Paraşütü Dünya Kupası kapsamında dünya acro şampiyonu Macar yamaç paraşütü pilotunun Beyşehir'den Karaman'a 130 kilometrelik uzun mesafe uçuşu yaptığı bildirildi.
  • ya bizimkilerde baktı. bende uluslararası şampiyonalarda dereceleri olan bir yamaç parşütçüsüyüm. yarışmaya bizi katmadılar neymiş efendim bölgenin yerli halkı katılamazmış. yürrü be türkiyem kim tutar seni
  • Bizimkilerde bakti.................

Şampiyonanın Beyşehir etabının sona ermesinin ardından ilçedeki yarışmayı değerlendiren organizatör Murat Çakmak, yarışmaya katılan dünya akrobasi şampiyonu Macar yamaç paraşütü Pal Takats'ın Beyşehir'den Karaman'a uçtuğunu söyledi. Çakmak, Beyşehir ayağının son gününde Yaka Manastır mevkiindeki uçuş pistinden havalanan Takats'ın gökyüzünde 130 kilometre mesafe uçarak Karaman'a ulaştığını belirtti. Beyşehir'den kalkış yaptıktan sonra Konya'yı geçip Karaman'a gidebilmek için bulut tabanından 3 bin 700 metre yüksekliğe ulaştığını anlatan Pal Takats ise, "Karaman'daki ilk etap uçuşları bizim çok uzun mesafe uçmamız için uygun değildi. Buna rağmen, birçok arkadaşımız uzun mesafe uçuşlar gerçekleştirdi. Beyşehir ayağının son gününde ise hava, yüksek bulut tabanına çıkmamız için son derece elverişliydi. Ancak, çok sert bir rüzgar vardı ve dağların olduğu bölgede tehlikeli durumlar da söz konusu oldu. XC Turkey Paragliding Cup başladığından bu yana yapmış olduğum en uzun mesafeli uçuşu Beyşehir'de gerçekleştirdim. Beyşehir'den Karaman'a uçtum. Bulut tabanı 3 bin 700 metreye yükseldim. Bu yükseklik, ova coğrafyası içerisinde gerçekten yükselmesi zor olan bir yükseklikti" şeklinde değerlendirmede bulundu.

Karaman, Beyşehir ve son etabı Antalya olan şampiyonanın son derece başarılı bir organizasyon olduğunu da dile getiren Pal Takats, dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen yamaç paraşütü pilotlarıyla tanışma ve birlikte güzel uçuşlar yapma fırsatı bulduğunu, bu süre içerisinde çok keyifli bir zaman geçirdiklerini kaydetti.

RUS PARAŞÜTÇÜ BEYŞEHİR'DEN ÇUMRA'YA UÇTU

Şampiyonanın organizatörü Murat Çakmak, yarışmanın Beyşehir etabının yaşanan talihsiz bir kazaya rağmen son derece başarılı geçtiğini söyledi. Beyşehir etabının son gününde yabancı paraşütçülerin uzun mesafeli uçuşlar gerçekleştirdiğini, Rus sporcu Elena Dmitrievskaya'nın da Beyşehir'den Çumra ilçesine uçtuğunu ve havada 105 kilometrelik mesafeyi katettiğini vurgulayan Çakmak, "Dolayısıyla Karaman ve Beyşehir yamaç paraşütü etkinlikleri için son derece iyi olan yerler. Biz bunu 2011 yılında daha geniş katılımlı bir organizasyonla tüm dünyaya duyurmayı planlıyoruz" diye konuştu. (Beyaz Gazete)

Paraşütle 130 kilometre uçtu

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
ya bizimkilerde baktı. bende uluslararası şampiyonalarda dereceleri olan bir yamaç parşütçüsüyüm. yarışmaya bizi katmadılar neymiş efendim bölgenin yerli halkı katılamazmış. yürrü be türkiyem kim tutar seni

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bizimkilerde bakti.................

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000