22 Ekim 2015, Perşembe 07:53:00

Pakistan'daki ilk gösteri uçuşu ilgiyle izlendi

Türk Hava Kuvvetleri, Pakistan'da ilk defa gösteri uçuşu yaptı.
  • İkisi dışında tüm yorumlar buram buram hainlik, kendini küçük görme, yabancı hayranlığı ve eziklik kokuyor. Yazık; kendi vatan evladımız orada bizi gururla temsil ediyor, uzak yerlerde bayrağımızı gezdirip adımızı duyuruyor, şu haysiyet yoksunlarının utanmadan arlanmadan yazdıklarına bakın.
  • Z3 b
  • Jyr
  • Eyy pakistan ayağını denk al... Ne gerek var orada airshow fln. genel Zurmay bi çeki düzen versin şu hava kuvvetlerine. instagram Türk F16 F5 F4 uçaklarının içeriden yani kokpitten uçuş esnasında çeklimiş birsürü fotoğrafı dolanıyor ve hergün yenileri çıkıyor. Sen ise gelmiş Pegasus Havayollarının güzide Kaptanının çektiği foto peşinde koşuyon airzort haber. Sınırlarda Heronlar, Predatorlör cirit atıyor. Uzaktan keşif devam ediyor bir yandan da. Biz gösteri ve zort haber peşindeyiz.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye ve Pakistan arasındaki tarihi bağları askeri ilişkilerle güçlendirmek için düzenlenen TUSAP Raiders-2015 Tatbikatı, Mushaf Hava Üssü'nde gerçekleştirildi.

Komutanlıktan beş F-16'nın katıldığı tatbikatın, 14 Ekim'deki "Seçkin Gözlemci Günü"nde SOLOTÜRK gösteri uçuşu yaptı.

SOLOTÜRK gösteri pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt'un 20 dakikalık gösteri uçuşu beğeniyle izlendi. Kurt'un yavaş uçuş sırasında kokpitten yaptığı, Pakistan-Türkiye dostluğu sonsuza kadar sürecektir anlamına gelen "Pakistan-Turki dosti ziyndebat" anonsu izleyicilerden büyük alkış aldı.

Etkinlikle Türk Hava Kuvvetleri ilk kez Pakistan'da gösteri uçuş yapmış oldu. Sitede, uçuşla ilgili kokpitten çekilen görüntülere de yer verildi.

Pakistan'daki ilk gösteri uçuşu ilgiyle izlendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Volvo ~ 3 yıl önce
İkisi dışında tüm yorumlar buram buram hainlik, kendini küçük görme, yabancı hayranlığı ve eziklik kokuyor. Yazık; kendi vatan evladımız orada bizi gururla temsil ediyor, uzak yerlerde bayrağımızı gezdirip adımızı duyuruyor, şu haysiyet yoksunlarının utanmadan arlanmadan yazdıklarına bakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Z3 b

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Jyr

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyy pakistann ~ 3 yıl önce
Eyy pakistan ayağını denk al... Ne gerek var orada airshow fln. genel Zurmay bi çeki düzen versin şu hava kuvvetlerine. instagram Türk F16 F5 F4 uçaklarının içeriden yani kokpitten uçuş esnasında çeklimiş birsürü fotoğrafı dolanıyor ve hergün yenileri çıkıyor. Sen ise gelmiş Pegasus Havayollarının güzide Kaptanının çektiği foto peşinde koşuyon airzort haber. Sınırlarda Heronlar, Predatorlör cirit atıyor. Uzaktan keşif devam ediyor bir yandan da. Biz gösteri ve zort haber peşindeyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sus lan ~ 3 yıl önce
sus ...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000