20 Aralık 2009, Pazar 08:36:19

Pakistan, tanker uçağı aldı

Pakistan Hava Kuvvetleri (PAF) ilk tanker uçağının hava filosuna katıldığını açıkladı.
  • Pakistan Pilotlari Kasim ayinda Ukraynada "Kulbankino-Nikolaev" Hava üssünde IL78 egitim uçuslari gerçeklestirdiler,ve uçak aralikta Pakistana teslim edildi.
  • Yabanci dergilerde gördügüm uçak resmi koyu gri renkte bir ILYUSHIN 76 "MIDAS" uçagi. Pakistan daha çok çin,Amerikan ve Fransiz uçaklari kullaniyor, tek kullanilan Rus/Ukrayna tipi MI8 ve MI-17 Kara Kuvvetleri Helikopterleri.

PAF açıklamasında, savaş uçaklarına havada yakıt ikmalini sağlayan tanker uçağının Pakistan hava kuvvetlerinin savaş kabiliyetini daha da güçlendireceğini belirterek, gelecek yıl içinde 3 tanker uçağının daha hava kuvvetlerine katılacağını bildirdi.

Açıklamada tanker uçağının Ukrayna'dan alındığı belirtildi.

Pakistan Hava Kuvvetleri son bir ay içinde kendi yapımı olan JF-17 Thunder savaş uçağı ve havadan kontrol ve erken uyarı uçağı olarak bilinen AWACS'ı filosuna katmıştı.

Pakistan, tanker uçağı aldı

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Pakistan Pilotlari Kasim ayinda Ukraynada "Kulbankino-Nikolaev" Hava üssünde IL78 egitim uçuslari gerçeklestirdiler,ve uçak aralikta Pakistana teslim edildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yabanci dergilerde gördügüm uçak resmi koyu gri renkte bir ILYUSHIN 76 "MIDAS" uçagi. Pakistan daha çok çin,Amerikan ve Fransiz uçaklari kullaniyor, tek kullanilan Rus/Ukrayna tipi MI8 ve MI-17 Kara Kuvvetleri Helikopterleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000