15 Ekim 2016, Cumartesi 10:01:57

Özbekistan'ın Dreamliner'ına özel karşılama

Özbekistan Hava Yolları’nın bünyesine kattığı ilk Boeing 787 Dreamliner uçağı ilk seferini İstanbul’a gerçekleştirdi. Atatürk Havalimanı’na inen uçak ‘Su Takı’ ve Özbek yolcuların alkışlarıyla karşılandı.
  • THY bu uçaklardan 5 tane alsa. New York, Washington, Bangkok, Los Angeles, Seul gibi günde 2 veya haftada 10-11 frekans işletilen hatlar günde 1 frekansa iner. Maliyet bayaa bir azalır, ihtiyaç durumunda yazın ek olarak 330 uçururlarsa iş tamam.
  • Resimdeki dreamliner degil ama,rus TU serisi degilse 757 olsa gerek
  • Hayırlı uğurlu olsun Özbek kardeşim helal olsun sena
  • Bizi şöyle karşılayan bir ülke çıkmadı. Yazık

Özbekistan Hava Yolları’nın bünyesine kattığı ilk Boeing 787 Dreamliner uçağı ilk seferini İstanbul’a gerçekleştirdi. Atatürk Havalimanı’na inen uçak ‘Su Takı’ ve Özbek yolcuların alkışlarıyla karşılandı.

ABD’li uçak üreticisi Boeing’in ‘Dünya sivil havacılığında yeni bir dönem başlattık’ sloganıyla kompozit malzemeden ürettiği ilk uçak olma özelliği taşıyan 787 Dreamliner uçağını bünyesine katan Özbekistan Hava Yolları, yeni uçağıyla ilk seferini İstanbul’a gerçekleştirdi. Özbekistan’ın başkenti Taşkent’ten havalanan uçak, Atatürk Havalimanı’nda ‘Su Takı’ ile karşılandı. Bir sonraki sefer için terminal binasında bekleyen Özbekistanlı yolcular, körüğe yanaşan uçağı alkışlarla karşıladı.

7 seferin 4’ü yeni 787 Dreamliner ile gerçekleştirilecek

Boeing 787 Dreamliner uçağı ile İstanbul’a gerçekleştirilen ilk sefere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özbekistan Hava Yolları’nın Türkiye Genel Müdürü Gayrat Nematov, “Filomuza katılan Boeing 787 uçağımız ilk defa İstanbul’a geldi. Hayırlı uğurlu olsun. Yolcularımızın memnuniyetini daha da arttırmak için uçağımızı buraya getirdik. Bu uçağımız geniş gövdeli uçaklarımızdan bir tanesi. Uçağımız dolu olarak geldi. İnşallah bundan sonra da dolu olarak gelemeye devam eder. Bu uçağımızla devamlı buraya yolcu taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Nematov, Özbekistan Hava Yolları’nın İstanbul’a düzenledikleri haftada 7 seferin 4’ünü yeni 787 Dreamliner uçağıyla gerçekleştirmeyi planladıklarını da ifade etti.

Özbekistan Hava Yolları’nın Taşkent İstanbul'a seferini yapan HY-273 sefer sayılı 246 yolcusuyla gelen Boeing 787 Dreamliner’ı İstanbul’daki yolcularını aldıktan sonra tekrar Taşkent’te gidecek.Özbekistan'ın Dreamliner'ına özel karşılama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

A380, 747 konusu açılmışken ~ 2 yıl önce
THY bu uçaklardan 5 tane alsa. New York, Washington, Bangkok, Los Angeles, Seul gibi günde 2 veya haftada 10-11 frekans işletilen hatlar günde 1 frekansa iner. Maliyet bayaa bir azalır, ihtiyaç durumunda yazın ek olarak 330 uçururlarsa iş tamam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 2 yıl önce
Resimdeki dreamliner degil ama,rus TU serisi degilse 757 olsa gerek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumcu ~ 2 yıl önce
Hayırlı uğurlu olsun Özbek kardeşim helal olsun sena

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Özbek ~ 2 yıl önce
Bizi şöyle karşılayan bir ülke çıkmadı. Yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000