01 Ekim 2008, Çarşamba 10:25:22

Otomatik pilot arıza verdi, uçak geri döndü

İstanbul’dan Paris’e giden Onur Air uçağı otomatik pilot arızası sebebiyle 100 yolcusu ile İstanbul’a geri döndü.
  • Çocuğun bir 2.pilot olarak yapmaya çalıştığı şeylere bakın, bir de Kaptan olarak cevap yazan adamın yediği halta bakın. Adam resmen bunalımını bastırmaya çalışmış. "sen ne konuşuyon leeen biz kaptanız burdaaa" gibi. Bu zihniyet bitti hemşerim. senin gibileri heryerden kovuyorlar. Adam ol da sen de pilotları savun.
  • Senin gibiler sadece rakı sofraasında konuşur kaptan. Adamın yazdıklarını iyi oku bak ne demiş. Ekmek demiş tekne demiş, pilotlar demiş doğru demiş karar marar bişeyler demiş. Lafı popondan mı anladın da bulaştın şimdi. Otur oturduğun yerde. Otuurrrr.
  • Adını açıkla demişin. O da sana demiş sen açıkla ben de açıklıycamdiye. Hesabın varsa açıla delikanlı ol kaptan. Madem şövalyesin görelim bakalım.
  • Copilot rumuzu ile yazanı tanırım. Yazdıkları da doğru. Ama seni anlayamadım. O kalkmış havacılığı savunuyor. Önce öbür adam sert üslup kullanmış sahtepilot demiş. Hadi havacılıkla ilgili ONUR AIR i sevmiyor olabilirsin. Kendin gibi bir pilot a niye sataştın ki? Ruh hastası mısın sen

AirportHaber’e gelen bilgilere göre, Onur Air’in 28 Eylül’de, A320–200 tipi 8Q257 sefer sayılı, İstanbul’dan Paris Charles de Gaulle Havalimanı’na giden charter uçağı, havalandıktan yaklaşık bir saat sonra otomatik pilotun arıza vermesi sebebiyle İstanbul’a geri dönüş yapmak zorunda kaldı.

100 yolcusu bulunan uçak, sorunsuz bir şekilde İstanbul’a iniş yaptı. Yolcular, seyahat acentesinin otelde konaklama teklifini reddederek havalimanında beklerken, seyahat acentesi başka bir uçak bakmak zorunda kaldı.

Uçuş, ertesi sabah Best Air’e ait Airbus A321 tipi yolcu uçağıyla yapıldı.

Otomatik pilot arıza verdi, uçak geri döndü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

No1 ~ 10 yıl önce
Çocuğun bir 2.pilot olarak yapmaya çalıştığı şeylere bakın, bir de Kaptan olarak cevap yazan adamın yediği halta bakın. Adam resmen bunalımını bastırmaya çalışmış. "sen ne konuşuyon leeen biz kaptanız burdaaa" gibi. Bu zihniyet bitti hemşerim. senin gibileri heryerden kovuyorlar. Adam ol da sen de pilotları savun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
King of Air ~ 10 yıl önce
Senin gibiler sadece rakı sofraasında konuşur kaptan. Adamın yazdıklarını iyi oku bak ne demiş. Ekmek demiş tekne demiş, pilotlar demiş doğru demiş karar marar bişeyler demiş. Lafı popondan mı anladın da bulaştın şimdi. Otur oturduğun yerde. Otuurrrr.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FO2000 ~ 10 yıl önce
Adını açıkla demişin. O da sana demiş sen açıkla ben de açıklıycamdiye. Hesabın varsa açıla delikanlı ol kaptan. Madem şövalyesin görelim bakalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AirTech. ~ 10 yıl önce
Copilot rumuzu ile yazanı tanırım. Yazdıkları da doğru. Ama seni anlayamadım. O kalkmış havacılığı savunuyor. Önce öbür adam sert üslup kullanmış sahtepilot demiş. Hadi havacılıkla ilgili ONUR AIR i sevmiyor olabilirsin. Kendin gibi bir pilot a niye sataştın ki? Ruh hastası mısın sen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000