05 Aralık 2014, Cuma 08:17:26

OTOBÜSÇÜLER HAVAYOLU ŞİRKETLERİNDEN ŞİKAYETÇİ

Otobüs işletmecileri, havayolu şirketlerinin ucuz uçak bileti satmalarından şikayetçi olduklarını belirtti.
  • Oh olsun aç gözlülere insanlara insan muamelesi yapmazlar sonrada dert yanarlar.Otobusle İstanbul-trabzon 18 saat 90 TL ,uçakla 1.5 saat 60 TL siz hala ayakta kaldiginiza dua edin
  • 100 yil once de faytoncu bu sekilde sitem etmis olmali...
  • Uçağın sonunu da hızlı tren getiriyor.Bakınız Avrupa...
  • Otobus sirketleri zaten mantksiz

Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde hizmet veren bulunan firmalar son günlerde düşen petrol fiyatlarının otobüs bilet fiyatlarını etkilemediğini, yüksek maliyetler nedeniyle de bilet fiyatlarında bir indirim düşünmediklerini söylediler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Trabzon Otobüsçüler Dernek Başkanı Orhan Sungur, “Petrol fiyatları dünyada çok düştü; ama Türkiye’de maalesef istenilen düzeyde düşmedi. Nedenini bilmiyoruz. Bizi ilgilendiren konu ise devletin uçak yolculuğunu teşvik etmesi ancak bize aynı desteği vermemesi. Vatandaşlar eskiye göre ulaşımda daha çok uçakları tercih ediyor;çünkü devlet uçakları destekliyor. Onlar çok ucuza akaryakıt alıyorlar. Otobüsçüler gibi pahalı yakıt alsalar bu kadar ucuza bilet kesemezler ama yazın ne yapıyorlar, 400 TL’ye bilet satıyorlar” dedi.

'SİNEK AVLIYORUZ'

Otogarda çalışan Ali Kemal Günay ise, otogarın bu günlerde ölü sezon yaşadığını kaydederek “Petrol fiyatları, motorin, benzin fiyatları düşse ne olur ? Ortada yolcu yok. Uçak biletleri 55 TL’ye kadar düştü. Otobüsçüleri böyle bitiriyorlar. Sadece yaz aylarında, fındık sezonunda, bayram tatillerinden iş yapıyoruz. Bunların haricinde sinek avlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Otogar’da bulunan firma sahibi Şenol Akbulut ise, otobüs firmaların senede 3-4 ay çalıştığını kaydederek “Şu an 50 TL olan uçak bileti yazın 400 TL’ye çıkıyor. Otobüsçü senede 3-4 ay çalışıyor geri kalanın tümü zarar. Firmaların ve şoförlerin cebinde bir şey kalması için dolu giden otobüsün yine dolu dönmesi lazım. Bu olmuyor. Şuanda bütün otobüs camiası geriye geliyor” diye konuştu.

OTOBÜSÇÜLER HAVAYOLU ŞİRKETLERİNDEN ŞİKAYETÇİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

perfectcu ~ 3 yıl önce
Oh olsun aç gözlülere insanlara insan muamelesi yapmazlar sonrada dert yanarlar.Otobusle İstanbul-trabzon 18 saat 90 TL ,uçakla 1.5 saat 60 TL siz hala ayakta kaldiginiza dua edin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
deh deh ~ 3 yıl önce
100 yil once de faytoncu bu sekilde sitem etmis olmali...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sonu ~ 3 yıl önce
Uçağın sonunu da hızlı tren getiriyor.Bakınız Avrupa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hep değil ~ 3 yıl önce
iç hatlarda haklısın ama AB içi dış hatlarda hala uçaklar favori. bknz. Ryanair, Easyjet
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Otobus sirketleri zaten mantksiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000