15 Kasım 2010, Pazartesi 08:34:07

ORTAK UÇAK YAPMAK İÇİN KUYRUĞA GİRDİLER

“Kendi uçağını yap” parolası ile bundan 35 yıl önce savunma sanayisine el atan Türkiye’ye şimdi “Beraber uçak yapalım” teklifleri gelmeye başladı.
  • hayır dır hiç yorum göremiyoruz.
  • Büyük liderimiz Atatürk'ün istikbal göklerdedir lafı hatırlara geliyor.Nerden nereye geldik.Bir zamanlar montajla başladığımız bu yolda şimdi tekel firmalardan ortaklık teklifleri alıyor ve uçak üretiminden bahsediliyor.bunlar çok güzel şeyler ve nerelere geldiğimizin birer kanıtıdır.Uçak üretimi bilgi ve tecrübe ister buda TAI TESİSLERİNDE herşeyiyle mevcut.Doğru yolda ilerliyoruz demekki.
İtalyan Savunma Bakanlığı Müsteşarı Guido Crosetto, geçen hafta düzenlediği basın toplantısında, “İleride beraber uçak üretiriz”, derken Güney Kore’li yetkililerin benzer bir sözü kapalı kapılar ardında söyledi.

İtalya’nın 18 milyar Euro cirolu dev savunma şirketi Finmeccanica geçen hafta Türkiye temsiliciliğini Ankara’da açtı. Müsteşar Crosettoi, ortak işlerin artmasının ardından beraber uçak yapacak seviyeye geleceklerini söyledi. Savunma sanayi yetkililerine, Seul’de, Güney Kore havacılık firması KAI yetkililerinden, bir savaş uçağını ortak tasarlama ve üretme teklifi geldi.

Firma, Türkiye ile ortak KT-1 eğitim uçağı üretiyor ve Lockheed Martin ile uçak üretiminde beraber çalışıyor. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Brezilya gezisinde de ortak uçak üretme konusunda görüşmeler oldu. İtalya, İngiltere, Almanya ve İspanya tarafından kurulan Eurofigther konsorsiyumu Typhoon uçağının üretiminde Türkiye’yi ortak görmek istediğini sürekli açıklıyor.
ORTAK UÇAK YAPMAK İÇİN KUYRUĞA GİRDİLER

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
hayır dır hiç yorum göremiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Büyük liderimiz Atatürk'ün istikbal göklerdedir lafı hatırlara geliyor.Nerden nereye geldik.Bir zamanlar montajla başladığımız bu yolda şimdi tekel firmalardan ortaklık teklifleri alıyor ve uçak üretiminden bahsediliyor.bunlar çok güzel şeyler ve nerelere geldiğimizin birer kanıtıdır.Uçak üretimi bilgi ve tecrübe ister buda TAI TESİSLERİNDE herşeyiyle mevcut.Doğru yolda ilerliyoruz demekki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000