28 Mayıs 2015, Perşembe 08:01:46

Ormana düşen paraşütçü kurtarıldı

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesindeki Nişantepe mevkisinden yamaç paraşütüyle uçuş yaptığı sırada ormanlık alana düşen sporcu, Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
  • Bir deli kuyuya taş atıyor, 40 akıllı çıkartmaya çalışıyor. Sanalından, fanından başlayıp, en üst düzeyde havacılık yapana kadar herkesi destekliyorum, ama havacılık ciddi bir iştir. Ehliyetsiz kişilerin elinde vahim sonuçlar doğurur. Uçan da, uçuran da, tam ehil olmadan bu işlere kalkışmamalı. Kazaya uğrayan kardeşimize geçmiş olsun diliyorum ve hem kendisini hem de tüm ilgilileri ne eksikti diye düşünmeye davet ediyorum.
  • her hafta 3-4 yp haberi var alanya tandem öludehiz tadem ve single şimdide tekirdağ,yahu memlekette bir yetkili yokmu şu işe bir el atacak

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesindeki Nişantepe mevkisinden yamaç paraşütüyle uçuş yaptığı sırada ormanlık alana düşen sporcu, Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Yamaç paraşütü ile uçuş yapmak için İstanbul'dan Uçmakdere Mahallesi'ne gelen 23 yaşındaki Nuh Aslan, Nişantepe mevkisindeki 600 metrelik piste çıktı. Uçuşa başladıktan bir süre sonra paraşütü kapanan sporcu, havalandığı pistten yaklaşık 250 metre ilerideki yamaçta ormanlık alana düştü.

Pistte bekleyen diğer yamaç paraşütçülerinin durumu fark etmesi üzerine, jandarmaya ve sağlık ekiplerine haber verildi.

Paraşütçünün, yoldan yaklaşık 40 metre aşağıda dik bir yamaçta bulunması nedeniyle Tekirdağ AFAD ve itfaiye ekiplerinden yardım istendi.

Olay yerine ulaşan ekipler, halatlar yardımıyla aşağıya inerek, ilk müdahaleyi yaptı. Hafif yaralanan yamaç paraşütçüsü, sedyeye konularak halatlar yardımıyla yukarıya çekildi ve ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaklaşık 2 saat süren kurtarma çalışmasına jandarma ekipleri de destek verdi.

Nuh Aslan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.Ormana düşen paraşütçü kurtarıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

KPT ~ 3 yıl önce
Bir deli kuyuya taş atıyor, 40 akıllı çıkartmaya çalışıyor. Sanalından, fanından başlayıp, en üst düzeyde havacılık yapana kadar herkesi destekliyorum, ama havacılık ciddi bir iştir. Ehliyetsiz kişilerin elinde vahim sonuçlar doğurur. Uçan da, uçuran da, tam ehil olmadan bu işlere kalkışmamalı. Kazaya uğrayan kardeşimize geçmiş olsun diliyorum ve hem kendisini hem de tüm ilgilileri ne eksikti diye düşünmeye davet ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yinemi ~ 3 yıl önce
her hafta 3-4 yp haberi var alanya tandem öludehiz tadem ve single şimdide tekirdağ,yahu memlekette bir yetkili yokmu şu işe bir el atacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet yine ~ 3 yıl önce
bir yorumcu "beğenmedim" işaretlemiş adam haklı durumun beğenilecek bir tarafı yok, bir sürü sakat insan var bu işte

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000