09 Eylül 2016, Cuma 09:05:48

Ordu-Giresun'da büyük artış

Avrupa’nın birinci, dünyanın 3. denize yapılan havaalanı olan Ordu-Giresun Havalimanı’ndan bu yıl 8 ay da 482 bin yolcu yararlandı.
  • Ordu Giresun tahminlerin üzerinde yolcu sayısına ulaşmaktadır.Sefer sayıları yetersiz saatleri uygun düşmemektedir. Kış döneminde THY İst sabah uçuşunun saatini en azında 06.00 yapmalı.. Ordu ve Giresun nüfusunun büyük bölümü yüksek kesimde yaşamakta ve sabah akşam uçuşlarına ulaşmakta güçlük çekmektedir. Özellikle Sabiha Gökçen uçuşlarınıdan bir tanesinin öğle saatinde olması yolcu sayısını daha da arttıracaktır..Giresun Şebinkarahisar, Alucra, Ordu Mesudiye-Gölköy-Aybastı-Kumru -Korgan-Gürgentepe-Çamaş sabah erken ve akşam uçuşlarından ulaşım nedeniyle istenilen ölçüde yararlanamamaktadır. Ankara uçuşları 1 Ekim tarihi itibariyle günlük bire düşmektedir. Anadolu jet bazı günlere akşam saatlerind egerçekleştidriği ikinic seferi koymalı..En azından yoğunluk olduğu günlerde denemeli.. Anadolu Jet Antalya uçuşlarını da 18 Eylül itaiberiyle durduruyor..Anadolu Jet günlerini ve saatini iyi ayarlaamsı halinde (Cuma sabah-Pazar akşam olmak üzere) kışında uçarsa yolcu bulur.
  • Güzel bir liman severek ucuyoruz
  • Yaw bitek burda artıyor yolcu başka havalimanlarda artmıyor hiiiic artmıyor olurmu artarmı OGUda artıyor tek diğer meydanlar hep düşüşte artmıyor
  • OGU'da seferler arttıkça doğal olarak yolcu sayısı da artıyor. Daha 1,5 yıllık havalimanında yurt dışı seferlerin yok denecek kadar az olmasına ve sadece 3 şirketin (THY, Anadolujet ve Pegasus) sefer yapmasına rağmen (Atlas ve Onur'a duyurulur) yolcu sayısı giderek artıyor. Nisan'da 56.906, Mayıs'ta 59.461, Haziran'da 62.080, Temmuz'da 77.587 ve Ağustos'ta 89.747 yolcu OGU'yu kullandı. Yani her ay artış var, hem de THY'nin AHL için koyduğu saçma saatlerdeki seferlerine mahkum iken.Düşünsenize 04.50'de OGU'dan AHL'ye sefer mi olur!!! Olur tabi ama sabah saatlerinde tek seferin varsa olmaz kardeşim... Koyarsan 9-10 gibi başka bir sefer sorun yok, ama 04.50 ile uçmazsan ondan sonraki seferin 18.00 ise olmaz. Bizim bildiğimiz havayolu rahatlık, konfor, zaman kazanımı demektir. 04.50 seferi için uyumayacaksın, bunun adı da rahatlık ve konfor ile özdeşleşecek öyle mi?! Hadi canım sen de!!! İnsan sabah makul saatte gidip akşam makul saatte dönecek bir program yapamaz mı, hayret doğrusu...

Avrupa’nın birinci, dünyanın 3. denize yapılan havaalanı olan Ordu-Giresun Havalimanı’ndan bu yıl 8 ay da 482 bin yolcu yararlandı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan bilgilere göre, geçen yıl 22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan Ordu-Giresun Havalimanı’ndan 31 Ağustos 2015 tarihine kadar iç hatlarda 588, dış hatlardan 1 olmak üzere 589 uçak iniş-kalkış yaptı. Bu uçuşlarda iç hatlarda 74 bin 825 dış hatlarda 1115 olmak üzere toplam 74 bin 940 yolcu yararlandı.

2016 yılı Ocak-Ağustos döneminde ise iç hatlarda 4 bin 87, dış hatlarda 57 olmak üzere 4 bin 144 uçak iniş kalkış yaptı. Bu uçuşlardan ise 477 bin 7756 iç hatlarda, 4 bin 723 dış hatlarda olmak üzere toplam 482 bin 479 yolcu yararlandı.

Yine 2015 yılında aynı dönemde 707 ton yük taşınırken, bu yıl ise 3 bin 446 ton yük taşındı.

Ordu-Giresun Havalimanı'ndan iç hatlarda Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya’ya direkt uçuş yapılırken, dış hatlarda ise Suudi Arabistan ve KKTC direkt uçuşları gerçekleştiriliyor.

Ordu-Giresun'da büyük artış

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

ORDU-GİRESUN ~ 2 yıl önce
Ordu Giresun tahminlerin üzerinde yolcu sayısına ulaşmaktadır.Sefer sayıları yetersiz saatleri uygun düşmemektedir. Kış döneminde THY İst sabah uçuşunun saatini en azında 06.00 yapmalı.. Ordu ve Giresun nüfusunun büyük bölümü yüksek kesimde yaşamakta ve sabah akşam uçuşlarına ulaşmakta güçlük çekmektedir. Özellikle Sabiha Gökçen uçuşlarınıdan bir tanesinin öğle saatinde olması yolcu sayısını daha da arttıracaktır..Giresun Şebinkarahisar, Alucra, Ordu Mesudiye-Gölköy-Aybastı-Kumru -Korgan-Gürgentepe-Çamaş sabah erken ve akşam uçuşlarından ulaşım nedeniyle istenilen ölçüde yararlanamamaktadır. Ankara uçuşları 1 Ekim tarihi itibariyle günlük bire düşmektedir. Anadolu jet bazı günlere akşam saatlerind egerçekleştidriği ikinic seferi koymalı..En azından yoğunluk olduğu günlerde denemeli.. Anadolu Jet Antalya uçuşlarını da 18 Eylül itaiberiyle durduruyor..Anadolu Jet günlerini ve saatini iyi ayarlaamsı halinde (Cuma sabah-Pazar akşam olmak üzere) kışında uçarsa yolcu bulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ogu ~ 2 yıl önce
Güzel bir liman severek ucuyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OGUculara ~ 2 yıl önce
Yaw bitek burda artıyor yolcu başka havalimanlarda artmıyor hiiiic artmıyor olurmu artarmı OGUda artıyor tek diğer meydanlar hep düşüşte artmıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OGU ~ 2 yıl önce
OGU'da seferler arttıkça doğal olarak yolcu sayısı da artıyor. Daha 1,5 yıllık havalimanında yurt dışı seferlerin yok denecek kadar az olmasına ve sadece 3 şirketin (THY, Anadolujet ve Pegasus) sefer yapmasına rağmen (Atlas ve Onur'a duyurulur) yolcu sayısı giderek artıyor. Nisan'da 56.906, Mayıs'ta 59.461, Haziran'da 62.080, Temmuz'da 77.587 ve Ağustos'ta 89.747 yolcu OGU'yu kullandı. Yani her ay artış var, hem de THY'nin AHL için koyduğu saçma saatlerdeki seferlerine mahkum iken.Düşünsenize 04.50'de OGU'dan AHL'ye sefer mi olur!!! Olur tabi ama sabah saatlerinde tek seferin varsa olmaz kardeşim... Koyarsan 9-10 gibi başka bir sefer sorun yok, ama 04.50 ile uçmazsan ondan sonraki seferin 18.00 ise olmaz. Bizim bildiğimiz havayolu rahatlık, konfor, zaman kazanımı demektir. 04.50 seferi için uyumayacaksın, bunun adı da rahatlık ve konfor ile özdeşleşecek öyle mi?! Hadi canım sen de!!! İnsan sabah makul saatte gidip akşam makul saatte dönecek bir program yapamaz mı, hayret doğrusu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000