22 Mayıs 2017, Pazartesi 12:13:25

Ordu-Giresun Havalimanı 2. yılını doldurdu

Deniz üzerine 36 milyon ton taş dökülerek inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanı hizmette ikinci yılını tamamlarken, havalimanını kullanan yolcu sayısı 1 milyon 460 bini buldu.
  • Türkiyenin siyasi havalimanlarından biri. MErak etmeyin yolcu olmasa da kapanmaz zaten. iki sene de 1,5 milyon yolcu demek kullü zarar demek. Ama hala açık.
  • Havalimanı olmayan şehirlere de havalimanı yapılsın.
  • Artık yöneticilerimiz de şu yıl yıl üstüne kümüle rakamları kulanmayı bıraksınlar. Ordu-Gireusn havalimanı, yolcu sayısı bakımından bir başarı hikayesidir. Nokta! Ama maaş, kira aylıktır, yolcu sayısı - büyüme rakamı GSP vs yıllıktır. Böl çarp ekle birlikte söyle şeklindeki söylemler kafa karıştırıcı oluyor. Havaalanı aylık 60 küsür binden yıllık 750,000 yolcusu olan bir havalimanıdır, bu sene potansiyelini tam kullanabilirse 900 - 1,000,000 aralığına gelebilir. Hesap budur.
  • Ordu giresun > trabzon

Deniz üzerine 36 milyon ton taş dökülerek inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanı hizmette ikinci yılını tamamlarken, havalimanını kullanan yolcu sayısı 1 milyon 460 bini buldu.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, havalimanının resmi açılışının 22 Mayıs 2015'te yapıldığını hatırlattı.

Ordu-Giresun Havalimanı'ndan 2 yılda yaklaşık 1 milyon 460 bin yolcu yararlandığını bildiren Balkanlıoğlu, Türkiye ve Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliğini taşıyan havalimanın tahminleri alt üst ettiğini dile getirdi.

Balkanlıoğlu, havalimanının turizm açısından bölgeye çok ciddi katkısı olduğunu vurgulayarak, Türkiye'de en çok yolcunun kullandığı havalimanları arasında yer alan havalimanında yazın yoğunluğun daha da artmasının beklendiğini kaydetti.

Havalimanının inşasında 36 milyon ton taş kullanıldığını anımsatan Balkanlıoğlu, "Deniz dalgalarından adeta kale gibi korunan havalimanı hiç kuşkusuz en çok Ordu ve Giresunlu gurbetçilerimizin yüzünü güldürdü. Havalimanı sayesinde gurbetteki vatandaşlarımız bir saat içinde ailelerinin yanında olabiliyor. Bu havalimanı bölge halkı için vazgeçilmez bir proje oldu." diye konuştu.

1 bini aşkın sefer yapıldı

Balkanlıoğlu, havalimanından şu ana kadar 11 bin 400 uçak seferinin yapıldığı bilgisini de vererek, "Havalimanından 2 yılda yaklaşık 1 milyon 460 bin yolcu yararlandı. Ayrıca havalimanından şimdiye kadar 10 bin 350 ton yük taşındı. Günlük ortalama 21 sefer düzenleniyor. Bu sefer sayısı yaz ve kış aylarında ise değişebiliyor." şeklinde konuştu.

Ordu-Giresun Havalimanı 2. yılını doldurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Siyasi ~ 1 yıl önce
Türkiyenin siyasi havalimanlarından biri. MErak etmeyin yolcu olmasa da kapanmaz zaten. iki sene de 1,5 milyon yolcu demek kullü zarar demek. Ama hala açık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel ~ 1 yıl önce
Havalimanı olmayan şehirlere de havalimanı yapılsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Or-Gi ~ 1 yıl önce
Artık yöneticilerimiz de şu yıl yıl üstüne kümüle rakamları kulanmayı bıraksınlar. Ordu-Gireusn havalimanı, yolcu sayısı bakımından bir başarı hikayesidir. Nokta! Ama maaş, kira aylıktır, yolcu sayısı - büyüme rakamı GSP vs yıllıktır. Böl çarp ekle birlikte söyle şeklindeki söylemler kafa karıştırıcı oluyor. Havaalanı aylık 60 küsür binden yıllık 750,000 yolcusu olan bir havalimanıdır, bu sene potansiyelini tam kullanabilirse 900 - 1,000,000 aralığına gelebilir. Hesap budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ogu ~ 1 yıl önce
Ordu giresun > trabzon

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cahile... ~ 1 yıl önce
Senin gibi çocuksu ve cahil düşünenler yüzünden bu haldeyiz.Orduyla Giresunu toplasan nüfusu Trabzon etmiyor.Birde sizi kandırmak için ikinizin ortasına tek havalimanı yaptılar sizi susturmak için. :) TRABZON'da ki yoğunluğun fotoğrafını sana atsam sizinkine sportif havacılık parkı dersin :) Hadi devam et
Maalesef ~ 1 yıl önce
İşe yaramayan bir havalimanımız.Rakamların hepsi şişirilmiştir.Trabzon'un gölgesi altında kalıyor.Trabzon Havalimanı'nı birisi gelip bomblamadığı(Allah korusun) sürece bu havalimanının Trabzon'u geçmesi,ya da yolcu sayılarını arttırması mümkün değildir.Oldukça güvensiz bir havalimanıdır.Sistemler yetersizdir.Ayrıca ne uğruna açıldığı konusunda fikirler nettir.Kimse kusura bakmasın ismini dahi niye böyle koydukları malum.Bir şey demiyorum.
CAHİLE'YE ~ 1 yıl önce
Sen de ondan aşağıya kalmamışsın Trabzonlu...
"MAALESEF"MİŞ!!! ~ 1 yıl önce
55 havalimanı içerisinde Nisan sonu verilerine göre yolcu sayısı bakımından 18. sırada yer alan bir havalimanından "işe yaramaz bir havalimanımız" diye bahsediyorsun farkında mısın be gafil?!!
Cahile sallama ~ 1 yıl önce
Trabzon 779.000, Ordu 750.000, Giresun 444.000. Matematik var mı sen de topla, çıkar, böl, çarp, bir şeyler yap.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000