27 Aralık 2017, Çarşamba 15:24:41

Ordu-Giresun 2 milyonu geçti

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.
  • Allah rızası için ORGİ nin siyasi amaçlı yapıldığını kabul edin. Hiç bir işe yaramayan havalimanı. 2 milyon yolcu nedir. Zaten yarısından çoğu arap. Memleketi batırmaya geliyorlar. Nedir bu ORGİ aşkı ? Etrafta Trabzon var. Bırakın onu büyütsünler adam gibi bir meydan olsun işte.
  • Trabzonlular dadanmış yine buraya.Rize de bitince Rize de OGU kadar olmasa da yakın yolcu sayısına ulaşacak. Çünkü buralar yolcu sıkıntısı olmayan yerler.Geçen Hopa'dan Havaş'a bindim Rize'de otobüs dolu diye ikinci otobüs kaldırdılar. Trabzon yolcusunun ½30'u Rize-Hopa arası yolcusudur. Rize-Artvin de Zafer gibi olmaz günde en az 7-8 uçak kalkar.
  • Anadolu Jet'in Anakara seferlerini anlamak için cin olmak gerekiyor.Ankara-Bursa 39 liraya uçan Anadolu Jet Ordu seferlerine gelince doluluk bahanesi yapıyor. Ankara'dan Samsun,Ordu/Giresun ve Trabzon uçuşlarında en pahallı bilet Ordu/Giresun'a satılıyor.. Anadolu jet'in Kasım 2016/ Ekim 2017 döneminde Ankara-Ordu Giresun uçuşlarının rakamları şöyle; bin 76 sefer 146 bin 007 yolcu.Sefer sayısına düşen yolcu sayısı 135 doluluk oranı % 80..THY'nın iç hatlarda doluluk oranı zaten % 79 Bu rakam THY'nın ortalamasının üzerindedir. Ordu ve Giresunlu Ankara için her gün iki sefer olmadığı için halen Samsun ve Trabzon'u kullanmakta.. Anadolu Jet Ordu ve Giresun'ya diyorki;" İster uç ister uçma..Zaten mevcut seferim doluyor".. Yeni seferlerin koyulması için Ordu ve Giresun'nun valilerine , Ticaret ve Sanayi Odalarına görev düşmektedir.
  • Daha dün işyerindeki arkadaşlar akşam dönüş uçağı olmadığı için Ankara'dan Trabzon'a uçmak zorunda kaldı. Sanki Trabzon uçağının doluluk oranı çok güzel de her gün Ankara'dan 5 sefer var. Sahipsiz Ordu-Giresun'a ise her gün tek sefer, haftanın 4 günü de 2 sefer var. Şu doluluk oranları bir elde edilebilse her şey ayan beyan görünecek. İddia ediyorum bunlar OGU havalimanı için siyasi yatırım diyorlar ya esas siyasi olan Trabzon'a doluluk gözetilmeksizin Anadolujet ve THY'nin Ankara ve İstanbul'dan yaptığı fazladan seferlerdir. Ne yapsın Ordu-Giresunlu, kendi memleketine uçamayınca hala Trabzon'u kullanmak zorunda kalıyor. Havaş'ın Giresun Trabzon seferlerinin hala devam ediyor olması da bu tezin belgesidir.Sahibi yok bu memleketin sahibi. Trabzon aleyhine THY veya Anadolujet bir düzenleme yapsın da gör bakalım sen kopacak yaygarayı. İşin doğrusu bu milliyetçiliklerini ve karar verici bürokratlar üzerinde oluşturdukları baskıyı kıskanıyorum. Üstelik THY Yön. Kur. Başkanı da Giresunlu.

22 Mayıs 2015'te ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgede çevre yolları bağlantısı sebebiyle tercih ediliyor. Havalimanı'ndan açıldığı günden bu yana 2 milyon yolcu geçti.

2015 yılında ulaşıma açılan Ordu-Giresun Havalimanı, daha önce çevre illerdeki havalimanlarını kullanmak durumunda kalanlara büyük kolaylık sağlıyor.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile denizin ortasına muhteşem bir havalimanı yapıldığını ifade ederek, bugün itibari ile 2 milyon yolcuya ulaşıldığını söyledi.

Yıllık 3 milyon yolcuya hizmet verebilecek kapasitedeki havalimanı çevre yollarına bağlantısı nedeniyle tercih ediliyor.

Türkiye ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olmasıyla da göz kamaştırıyor

Havalimanı, Ortadoğu ülkelerinden gelen turistlerin bölgeye ulaşımında da büyük bir kolaylık sağlıyor.

Ordu-Giresun 2 milyonu geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Kabul edin ~ 8 ay önce
Allah rızası için ORGİ nin siyasi amaçlı yapıldığını kabul edin. Hiç bir işe yaramayan havalimanı. 2 milyon yolcu nedir. Zaten yarısından çoğu arap. Memleketi batırmaya geliyorlar. Nedir bu ORGİ aşkı ? Etrafta Trabzon var. Bırakın onu büyütsünler adam gibi bir meydan olsun işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TR ~ 8 ay önce
Trabzonlular dadanmış yine buraya.Rize de bitince Rize de OGU kadar olmasa da yakın yolcu sayısına ulaşacak. Çünkü buralar yolcu sıkıntısı olmayan yerler.Geçen Hopa'dan Havaş'a bindim Rize'de otobüs dolu diye ikinci otobüs kaldırdılar. Trabzon yolcusunun ½30'u Rize-Hopa arası yolcusudur. Rize-Artvin de Zafer gibi olmaz günde en az 7-8 uçak kalkar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilot ~ 8 ay önce
Ogu da acildiginda aynisi söylenmisti belkide o yaziyi sen yazmistin ya ne oldu tam aksina yolcu sayisi artti yani öngörün tutmadi sen trabzonu merak etme biz her zaman karadenizin lokomotivi olmasni biliriz bosuna demedik bize her yer trabzon
ORDU-GİRESUN ~ 8 ay önce
Anadolu Jet'in Anakara seferlerini anlamak için cin olmak gerekiyor.Ankara-Bursa 39 liraya uçan Anadolu Jet Ordu seferlerine gelince doluluk bahanesi yapıyor. Ankara'dan Samsun,Ordu/Giresun ve Trabzon uçuşlarında en pahallı bilet Ordu/Giresun'a satılıyor.. Anadolu jet'in Kasım 2016/ Ekim 2017 döneminde Ankara-Ordu Giresun uçuşlarının rakamları şöyle; bin 76 sefer 146 bin 007 yolcu.Sefer sayısına düşen yolcu sayısı 135 doluluk oranı % 80..THY'nın iç hatlarda doluluk oranı zaten % 79 Bu rakam THY'nın ortalamasının üzerindedir. Ordu ve Giresunlu Ankara için her gün iki sefer olmadığı için halen Samsun ve Trabzon'u kullanmakta.. Anadolu Jet Ordu ve Giresun'ya diyorki;" İster uç ister uçma..Zaten mevcut seferim doluyor".. Yeni seferlerin koyulması için Ordu ve Giresun'nun valilerine , Ticaret ve Sanayi Odalarına görev düşmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OGU ~ 8 ay önce
Daha dün işyerindeki arkadaşlar akşam dönüş uçağı olmadığı için Ankara'dan Trabzon'a uçmak zorunda kaldı. Sanki Trabzon uçağının doluluk oranı çok güzel de her gün Ankara'dan 5 sefer var. Sahipsiz Ordu-Giresun'a ise her gün tek sefer, haftanın 4 günü de 2 sefer var. Şu doluluk oranları bir elde edilebilse her şey ayan beyan görünecek. İddia ediyorum bunlar OGU havalimanı için siyasi yatırım diyorlar ya esas siyasi olan Trabzon'a doluluk gözetilmeksizin Anadolujet ve THY'nin Ankara ve İstanbul'dan yaptığı fazladan seferlerdir. Ne yapsın Ordu-Giresunlu, kendi memleketine uçamayınca hala Trabzon'u kullanmak zorunda kalıyor. Havaş'ın Giresun Trabzon seferlerinin hala devam ediyor olması da bu tezin belgesidir.Sahibi yok bu memleketin sahibi. Trabzon aleyhine THY veya Anadolujet bir düzenleme yapsın da gör bakalım sen kopacak yaygarayı. İşin doğrusu bu milliyetçiliklerini ve karar verici bürokratlar üzerinde oluşturdukları baskıyı kıskanıyorum. Üstelik THY Yön. Kur. Başkanı da Giresunlu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORDU GİRESUN ~ 8 ay önce
Ankara uçuşları için: Kasım 2016-Ekim 2017 dönemi Trabzon ortalama yolcu 149 Ordu/ Giresun ortalama yolcu 135

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000