29 Aralık 2009, Salı 18:04:49

ONUR AIR'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün denetimleri sırasında eksik evrak tespit edilmesinden ötürü uçuşları durdurulan dört uçakla ilgili ceza kaldırıldı.
  • Evrak eksikliğinden (doküman değil) ki o da geçici olarak sağlanamama durumu, olumsuz sonuç doğmaz. Yapıcı eleştiri yapılırsa olumlu tepki alır.
  • havacılıkta eksiklik olmaz. olursa sonucu sıkıntı olur. elma ile armutu karıştırmamak gerek. A/W, checklist, MEL vb.. bunları pilot, eğitim, ekipman ile karşılaştırma gibi bir açıklama yok ve bunu söylemek ayıp değil. Bu platformda ayıp eden, kendine saygısı olmayan çok kişi var. Yapıcı eleştirilere saldırmayın bari.
  • Uçağı evrak değil, ekip uçurur. Evrak eksikliğini bakım, eğitim , ekipman, personel vs bir eksiklikmiş gibi göstermek ayıptır..
  • bulguların yanlış anlaşılması yüzünden olayların gerçekleştiğinden haberiniz varmı.ortada yanlış bişey yok sonuçta.

Onur Air’den Airporthaber’e yapılan açıklamaya göre, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün istediği evraklar tanzim edilerek Ankara’ya gönderildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yaptığı incelemelerden sonra uçakların uçuşuna yeniden izin verildi.

ONUR AIR'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
Evrak eksikliğinden (doküman değil) ki o da geçici olarak sağlanamama durumu, olumsuz sonuç doğmaz. Yapıcı eleştiri yapılırsa olumlu tepki alır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
havacılıkta eksiklik olmaz. olursa sonucu sıkıntı olur. elma ile armutu karıştırmamak gerek. A/W, checklist, MEL vb.. bunları pilot, eğitim, ekipman ile karşılaştırma gibi bir açıklama yok ve bunu söylemek ayıp değil. Bu platformda ayıp eden, kendine saygısı olmayan çok kişi var. Yapıcı eleştirilere saldırmayın bari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Uçağı evrak değil, ekip uçurur. Evrak eksikliğini bakım, eğitim , ekipman, personel vs bir eksiklikmiş gibi göstermek ayıptır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bulguların yanlış anlaşılması yüzünden olayların gerçekleştiğinden haberiniz varmı.ortada yanlış bişey yok sonuçta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000