23 Ocak 2009, Cuma 08:04:34

ONUR AIR'A ŞİKÂYET VAR!

Bugün Gazetesi yazarlarından Ali Atıf Bir, bir okuyucusunun Onur Air ile ilgili bir şikâyetini köşesine taşımış...
  • bence arkadaş sonuna kadar haklı onur air'in rezervasyonlarında benimde hep sıkıntılarım olmuştu ancak hiç bir zaman böyle birşey yapmayı düşünmemiştim zaten 54 tl den bilete rezervasyon yaptırsan bile almak istediğin zaman sistem sana izin vermiyor bu tüketiciyi aldatmak değilde nedir?sanırım arkadaşta ilk rezervasyonunda bu sorunu yaşamış ikinci rezervasyonunda ise onur air hizmet bedellerinde tek yön olarak bir artışa gitti böylelikle arkadaşın biletide 6 tl zamlanmış oldu ancak daha önceden rezerve edilmesine rağmen onur air burda bir sistem hatası gerçekleştirdi.Zaten bu bedelin geri iade edilmeside bunun en açık göstergesi değilmi ?
  • Arkadasimiz biraz buyuk konusmus... Dikkatini cekerim
  • Birisi çıkıp ta başından geçen bir şeyi yazmaya çalışınca, bir takım insanlar suçlananın avukatlığını yükleniyorlar. Hem de yorumda anlatılanların doğru olup olmadığını araştırmaya gerek duymadan. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz demişler. Onur Air ile ben de uçtum ve elimden geldiği sürece bir daha uçmam. Oturduğum koltuk yolculuk boyunca ileri geri beşik gibi sallanıyordu. Eksik ve yanlışlıkları üzerine parmak basarak göstermesek onları benimsiyoruz demektir.
  • Onur'daki MD 83 ve 88'lerin ortalama yaşı 12-15 civarında ,Avrupa'nın en tecrübeli MD uçuran firması,en ufak bir şüphede dahi sizi fıtık edip uçağı 3 saat rötara atarlar ama uçurmazlar .THY den sonra en çok çalışan,en çok uçan en çok koşan firma, pat diye hat kapatmaz, yolcusundan hiç olmazsa bedava bir bardak suyu esirgemez, ben de uçarken zaman zaman ön yargı sahibi oluyorum,aynı zamanda Avrupa'nın en kirli MD filosu olduğunu da düşünüyorum ama Türkiye'de sivil havacılık eşittir Onur Air.

Ali Atıf Bir'e Onur Air'in rezervasyon mantığı olmadığını söyleyen okuyucunun şikâyeti ise şu şekilde:

Geçenlerde Onur Air'in 30 Ocak İzmir-İstanbul 22:30 seferi için 54 TL'den rezervasyon ettiğim 2 bileti alamadım.

Bana verilen rezervasyon süresi bitmediği halde şirket koltuklarını satınca benim de fiyatımı yükseltti, Halkla İlişkiler'e PNR'ımı verdiğim halde yeterli bir cevap alamadım. PNR'ım elimde olmasına rağmen bana biletimin 64 TL'den rezervasyon edildiğini söylediler. Bu duruma oldukça sinirlendim çünkü bilet fiyatı artmadan önce sürekli rezervasyonumu takip eder haldeydim.

Yetkili bir ağız bulamayınca teşekkür edip konuyu kapatmıştım. Ardından aynı sefere yani 30 Ocak İzmir-İstanbul uçuşuna yeniden bu sefer 64 TL'den rezervasyon yaptım. 2 kişilik bilet için ödeyeceğim tutar 128 TL idi, rezervasyonun opsiyonu da 22 Ocak'a kadardı. Ben de bu akşam yani 21 Ocak akşamı bileti almak için internetteki üye giriş bölümümü açtım ve biletimin birden 134 TL'ye yükseldiğini gördüm.

Aslında bir sorun yaşamışken bir daha aynı havayolunu tercih etmemem gerekiyordu ancak benim için en uygun saat 22:30 ve maalesef o saatten sonra uçuş yapan başka bir özel havayolu şirketi yok. Bu ciddiyetsizliği ve Onur Air'in maalesef rezervasyon mantığının 0 (sıfır) olduğunu rezervasyon kelimesinin internet sitesinden ve şirket bünyesinden çıkarılması gerektiğini size bildiriyorum.

Lütfen bu olaya köşenizde yer vermenizi rica ederek sözlerimi noktalıyorum. (Not: O kadar haykırışıma cevap bulamamama rağmen 134 TL verip biletleri alıyorum. Çünkü başka bir saate uçmamın imkanı yok. Ancak bir daha Onur Air'den kesinlikle uzak duracağım kesin.) Şimdiden teşekkürler..."

Yorum: Sözü Onur Air'e verelim, yanıt bekleyelim Yunus, sonra şikayetinin analizini yaparız.


Ali Atıf Bir
BUGÜN

ONUR AIR'A ŞİKÂYET VAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

uçuş keyfi ~ 9 yıl önce
bence arkadaş sonuna kadar haklı onur air'in rezervasyonlarında benimde hep sıkıntılarım olmuştu ancak hiç bir zaman böyle birşey yapmayı düşünmemiştim zaten 54 tl den bilete rezervasyon yaptırsan bile almak istediğin zaman sistem sana izin vermiyor bu tüketiciyi aldatmak değilde nedir?sanırım arkadaşta ilk rezervasyonunda bu sorunu yaşamış ikinci rezervasyonunda ise onur air hizmet bedellerinde tek yön olarak bir artışa gitti böylelikle arkadaşın biletide 6 tl zamlanmış oldu ancak daha önceden rezerve edilmesine rağmen onur air burda bir sistem hatası gerçekleştirdi.Zaten bu bedelin geri iade edilmeside bunun en açık göstergesi değilmi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mustafa ~ 9 yıl önce
Arkadasimiz biraz buyuk konusmus... Dikkatini cekerim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çağdaş ~ 9 yıl önce
Birisi çıkıp ta başından geçen bir şeyi yazmaya çalışınca, bir takım insanlar suçlananın avukatlığını yükleniyorlar. Hem de yorumda anlatılanların doğru olup olmadığını araştırmaya gerek duymadan. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz demişler. Onur Air ile ben de uçtum ve elimden geldiği sürece bir daha uçmam. Oturduğum koltuk yolculuk boyunca ileri geri beşik gibi sallanıyordu. Eksik ve yanlışlıkları üzerine parmak basarak göstermesek onları benimsiyoruz demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ugur T ~ 9 yıl önce
Onur'daki MD 83 ve 88'lerin ortalama yaşı 12-15 civarında ,Avrupa'nın en tecrübeli MD uçuran firması,en ufak bir şüphede dahi sizi fıtık edip uçağı 3 saat rötara atarlar ama uçurmazlar .THY den sonra en çok çalışan,en çok uçan en çok koşan firma, pat diye hat kapatmaz, yolcusundan hiç olmazsa bedava bir bardak suyu esirgemez, ben de uçarken zaman zaman ön yargı sahibi oluyorum,aynı zamanda Avrupa'nın en kirli MD filosu olduğunu da düşünüyorum ama Türkiye'de sivil havacılık eşittir Onur Air.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000