21 Nisan 2012, Cumartesi 10:20:20

ONUR AIR UÇAĞI TEKNİK İNİŞ YAPTI

Pori-Antalya seferini yapan Onur Hava Yolları’na ait Airbus 320 tipi uçağın kalkıştan sonra iniş takımları kapanmadı. Uçak Helsinki Havaalanı’na teknik iniş yaptı.
  • ONUR AIRIN ICINE BIR GIRSENIZ TEKNIK BIRIM KOKPIT BIRIMI VE KABIN BIRIMI NE SEKILDE CALISIYOR ANLARSINIZ... SIRKETIMIZIN 20. YILI VE BUGUNE KADAR HER TURLU EMNIYET TEDBIRINI ALARAK BUGUNLERE GELMISTIR.. SIMDI SIZE SORUYORUM DAHA NE KADAR KARALAYACAKSINIZ BU SIRKETI..... THY DE UCAK DUSER 1 GUN SONRA UNUTULUR AMA ONUR AIR DE BIR TEKNIK HATA OLUR KI BU TEKNIK SEBEBLER COGU HAVAYOLLARINDA OLAGAN BIRSEYDIR.. AMA ONUR AIR HABERI CIKSIN TASLAMAYA DEVAM EDIN.... 20 YIL DEGIL DAHA NICE 20 YIL BU SIRKET VAR OLUCAK VE HER TURLU OPERASYONDA KENDINI GOSTERECEK..... Z..D T.
  • TC-OBE..GREEN SYS LO PR....LG DOORS NOT CLOSED...ECAM ACTION...AP -OF...ATHR-OFF...LAND ASAP AMBER....STATUS CHECK..RED OEB...SWİTCİNG.. QRH...FCOM....LNDG PROC APPLY..ATC CALL...HEL RUNWAY 04R ..(3000M)...WET...-RASH...AAP PREP..APP BRİF..ATC CALL..ADV CABIN
  • Havacılıktan anlamayan bazılarının yorumları beni çok güldürüyor hep. Her uçağın operasyonel ve yapısal açılardan hesaplanmış bir maksimum iniş ağırlığı vardır. Bu iniş ağırlığına ulaşmadan inemezsiniz,aksi takdirde en iyi şartlarda iniş takımlarınız hasar görür. Bu nedenle uçağınız uygunsa yakıt boşaltırsınız veya havada kalarak yakıt harcarsınız. Boeing 737 ve Airbus 320 tiplerinde (ki uçak 320 ailesinden) yakıt boşaltma sistemi olmadığından,mevcut uçuş da uzun mesafe olduğundan (uçak yakıt dolu ve ağır) başka meydana yönelmiş. Lütfen önce öğrenin,sonra burada havacı geçinmeye kalkıp komik duruma düşmeyin.
  • hafiften alkollüyüm alakası yok ama konuyu görünce yazasım geldi yıllar önce lg pimleri unutulmuş uçakla yakıtım yeterli deyip teknisyen arkadaşlara sıkıntı olur dönersem diye antalyadan istanbula tabiki limit içi hız ve irtifadan giden kaptan tanıyorum eyvallah gökan kaptan antalyadan selamlar
Onur Hava Yolları’na ait uçağın kalkıştan sonra iniş takımları kapanmayınca Pori-Antalya seferini yapan uçak Helsinki’ye zorunlu iniş yaptı.

Finlandiya’nın Pori kentinden Antalya’ya gitmek üzere havalanan TC-OBE kuyruk tescilli Airbus 320 tipi uçak, dün kalkışını gerçekleştirdi.

Kalkıştan sonra uçağın iniş takımları toplanmadı. Uçak yaklaşık bir saat mesafedeki Finlandiya’nın başkenti Helsinki’deki Vantaa Havaalanı’na iniş yaptı. Uçağın hidrolik sistemlerinden kaynaklanan bir arıza yaşandığı belirtilirken uçak yaklaşık 8 saat gecikmeli olarak sefere verildi. Onur Air uçağı bu gece yarısı 00.30’da Antalya’ya gitmek üzere havalandı.

AirportHaber.com
ONUR AIR UÇAĞI TEKNİK İNİŞ YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
ONUR AIRIN ICINE BIR GIRSENIZ TEKNIK BIRIM KOKPIT BIRIMI VE KABIN BIRIMI NE SEKILDE CALISIYOR ANLARSINIZ... SIRKETIMIZIN 20. YILI VE BUGUNE KADAR HER TURLU EMNIYET TEDBIRINI ALARAK BUGUNLERE GELMISTIR.. SIMDI SIZE SORUYORUM DAHA NE KADAR KARALAYACAKSINIZ BU SIRKETI..... THY DE UCAK DUSER 1 GUN SONRA UNUTULUR AMA ONUR AIR DE BIR TEKNIK HATA OLUR KI BU TEKNIK SEBEBLER COGU HAVAYOLLARINDA OLAGAN BIRSEYDIR.. AMA ONUR AIR HABERI CIKSIN TASLAMAYA DEVAM EDIN.... 20 YIL DEGIL DAHA NICE 20 YIL BU SIRKET VAR OLUCAK VE HER TURLU OPERASYONDA KENDINI GOSTERECEK..... Z..D T.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
TC-OBE..GREEN SYS LO PR....LG DOORS NOT CLOSED...ECAM ACTION...AP -OF...ATHR-OFF...LAND ASAP AMBER....STATUS CHECK..RED OEB...SWİTCİNG.. QRH...FCOM....LNDG PROC APPLY..ATC CALL...HEL RUNWAY 04R ..(3000M)...WET...-RASH...AAP PREP..APP BRİF..ATC CALL..ADV CABIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Havacılıktan anlamayan bazılarının yorumları beni çok güldürüyor hep. Her uçağın operasyonel ve yapısal açılardan hesaplanmış bir maksimum iniş ağırlığı vardır. Bu iniş ağırlığına ulaşmadan inemezsiniz,aksi takdirde en iyi şartlarda iniş takımlarınız hasar görür. Bu nedenle uçağınız uygunsa yakıt boşaltırsınız veya havada kalarak yakıt harcarsınız. Boeing 737 ve Airbus 320 tiplerinde (ki uçak 320 ailesinden) yakıt boşaltma sistemi olmadığından,mevcut uçuş da uzun mesafe olduğundan (uçak yakıt dolu ve ağır) başka meydana yönelmiş. Lütfen önce öğrenin,sonra burada havacı geçinmeye kalkıp komik duruma düşmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
hafiften alkollüyüm alakası yok ama konuyu görünce yazasım geldi yıllar önce lg pimleri unutulmuş uçakla yakıtım yeterli deyip teknisyen arkadaşlara sıkıntı olur dönersem diye antalyadan istanbula tabiki limit içi hız ve irtifadan giden kaptan tanıyorum eyvallah gökan kaptan antalyadan selamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000