05 Kasım 2012, Pazartesi 11:44:46

ONUR AIR PİLOTU UÇAKTAN ATLADI!

Onur Havayolları’nın Suudi Arabistan operasyonunu yapan uçağındaki Yunan pilot, bir buçuk saat park pozisyonunu uçak içinde bekledi, uçağın bir türlü park pozisyonuna yanaştırılmamasına sinirlenen pilot camdan iple aprona atladı.
  • Keni insanına, kendi plotlarına inanmayan, sürekli gruplaşma yaratarak pilotlar arasına nifak sokan, yabancı pilotların boncuklu olduğuna inanan büyüklerimize, yöneticilerimize sesleniyoruz. Türk pilotlarına inanın, güvenin. Fazla sayıda pilota İhtiyacınız varsa, yeniler yetişene kadar kuvvet ayrımı yapmadan emekli olan genç pilotlara sahip çıkın. Saygılarımla....
  • fırsat verırlerse ucagı ankara asfaltına ındırır bu yunanlı.arabıstanda havacılık devecilikten daha geride onur air in cidde ve medinede idare bakımından zayıf kaldıgı da ucan kus tarafından bilinmekte dolayısıyla tencere kapak misali...
  • bu olayı 2009 temmuz ayında cidde seferinde kabin memuru olarak görevliyken bende yaşadım.55 dakika boyunca uçağın park pozisyonu için beklemiştik.neyseki uçakta yolcu yoktu.cidde de uçmak çok büyük eziyet.allah sabır versin orda çalışan türk ekiplere.araplar adamı çıldırtır.
  • Bu konuda Onurair'den bir açıklama gelmemesi de biraz ilginç. Hareket normal değil. Yanındaki Kaptan'ı da bir dinlemek lazım; tüm uçuş ekibini de. Adam hem tahliye yapmaya kalkmış hem de halatı kullanamamış. Yani, hem meczup, hem beceriksiz bir görünümde. (Biliçsel ve devimsel özürlü) Ortada bir fevkaladelik var, hacı adaylarının isyanı veya saldırısı gibi bir durum da olabilir. Onurair bir açıklama yapsa da gerçeği öğrensek.

Onur Havayolları’nın Suudi Arabistan Havayolları filosunda uçan Airbus 330 tipi uçağında ilginç bir olay yaşandı. 31 Ekim günü yaşanan olayda bir pilot kendini uçağın kokpitinden aprona bıraktı.


İddiaya göre, sefer sonunda Suudi Arabistan’ın Cidde kentindeki havalimanına inen Airbus 330 tipi uçak, park pozisyonu için ramp kuleden talimat beklemeye başladı. Dakikalar geçmesine rağmen kuleden bir türlü park için izin alamadı. 90 dakika sonunda hala uçak park pozisyonuna yanaştırılmayınca uçakta bulunan Alexander Maroudis isimli Yunan pilot, escape rope yardımıyla kokpiti terketti. İple kokpit camından kendini sarkıtan Yunan pilot, kontrolsüz şekilde düşünce bacağını incitti. Ellerinde de yaralanma meydana gelen pilota, havaalanında görevli sağlık ekipleri müdahale etti.

20 gün rapor alan pilotun halen Suudi Arabistan’da istirahat ettiği öğrenilirken, şirketin Yunan pilotun savunmasını istediği bildirildi.

Pilotun neden uçaktan atladığına ilişkin bilgi edinilemedi.

©AirportHaber
 

ONUR AIR PİLOTU UÇAKTAN ATLADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (62)

ty ~ 6 yıl önce
Keni insanına, kendi plotlarına inanmayan, sürekli gruplaşma yaratarak pilotlar arasına nifak sokan, yabancı pilotların boncuklu olduğuna inanan büyüklerimize, yöneticilerimize sesleniyoruz. Türk pilotlarına inanın, güvenin. Fazla sayıda pilota İhtiyacınız varsa, yeniler yetişene kadar kuvvet ayrımı yapmadan emekli olan genç pilotlara sahip çıkın. Saygılarımla....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir garip yolcuyum ~ 6 yıl önce
fırsat verırlerse ucagı ankara asfaltına ındırır bu yunanlı.arabıstanda havacılık devecilikten daha geride onur air in cidde ve medinede idare bakımından zayıf kaldıgı da ucan kus tarafından bilinmekte dolayısıyla tencere kapak misali...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hep aynı ~ 6 yıl önce
bu olayı 2009 temmuz ayında cidde seferinde kabin memuru olarak görevliyken bende yaşadım.55 dakika boyunca uçağın park pozisyonu için beklemiştik.neyseki uçakta yolcu yoktu.cidde de uçmak çok büyük eziyet.allah sabır versin orda çalışan türk ekiplere.araplar adamı çıldırtır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AÇIKLAMA ~ 6 yıl önce
Bu konuda Onurair'den bir açıklama gelmemesi de biraz ilginç. Hareket normal değil. Yanındaki Kaptan'ı da bir dinlemek lazım; tüm uçuş ekibini de. Adam hem tahliye yapmaya kalkmış hem de halatı kullanamamış. Yani, hem meczup, hem beceriksiz bir görünümde. (Biliçsel ve devimsel özürlü) Ortada bir fevkaladelik var, hacı adaylarının isyanı veya saldırısı gibi bir durum da olabilir. Onurair bir açıklama yapsa da gerçeği öğrensek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Açıklamacı arkadaşa ~ 6 yıl önce
Hemende atlarsın zıplarsın. İyiki bir yabancı pilot buldun. Buna benzer olaylar geçmişte hiç yaşanmadımı? Hemde Türkiye'de. Ya dünyadan haberin yok ya çok gençsin. İnşallah gençsindir.
Açıklamacı değil, açıklama yapılmalı diyen ~ 6 yıl önce
Yazın da öğrenelim hocam. WW'un hijack varken pilotların tahliyesi vardı, başka ?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000