02 Temmuz 2010, Cuma 11:53:40

ONUR AIR ÖDÜLÜ ALDI, HEDEF BÜYÜTTÜ...

İstanbul Ticaret Odası, 2008 yılında ülkemize en çok döviz kazandıran şirketlerin listesini açıkladı ve bu şirketlere “Başarılı İhracatçı Ödülü” verdi. Gerçekleştirdiği ihracatla gümüş madalya alan Onur Air bu ödülü kazanan tek özel havayolu şirketi oldu.
  • onur air yakında biticek arkadaşlar. Hiç merak etmeyin uçakta çalışan arkadaşlarımızın yüzü hep gülüyor fakat biliyoruz ki herkezin içi kan ağlıyor. Onur air bir basamaktır atlamasını bilene eyer atlayamassan zorla zaten atlatır onurair herkez rahat olsun...
  • Evet şirket batmaz ama adam da olmaz, ONK ve ONP yi hatırlatalım, 0 RISK MİŞ :) HAHAHA....
  • onur air genel baskanı CANKURT BAGANA nerelı ? ozgecmısını aradım ama bulamadım bılen varsa yazabılırmı
  • arabıstan yatısı ve telavıv ucusları olmassa 2 ayda batar bu sırket. kazanılan bu dövızlerın turkıyede kaldıgını nereden bılıyorsuz.

Elde ettiği yüksek ihracat rakamları neticesinde 2000 yılından beri her sene İstanbul Ticaret Odası’ndan (İTO) ödül alan Onur Air, bu kez 2008 yılında ülkemize 365 milyon dolar döviz girdisi sağlayarak “Gümüş Madalya” almaya hak kazandı.

2008 yılında gerek ABD’de başlayıp Avrupa’ya kadar uzanan ekonomik kriz gerekse de 140 doları yakalayan yakıt fiyatlarının etkisiyle birçok havayolunun küçüldüğünü, 50’ye yakın şirketin ise uçuş hayatından çekildiğini belirten Onur Air Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu,  “Dünya ekonomisi ve havacılık endüstrisi açısından böylesi zor bir yılda istikrarlı uçuşlarını devam ettiren Onur Air’in İTO tarafından ihracat sıralamasında “Gümüş Madalya”ya layık görülmesinden dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

30 uçaklık filoyla hedef altın madalya almak

Onur Air’in hedefinin her zaman en üst ödülü elde etmek olduğunu söyleyen Bolukçu “2010 yılında 6 uçak ve 560’a yakın yeni personel Onur Air bünyesine katıldı. Uçak sayısını 30’a, koltuk kapasitesini ise 7 bin 18’e çıkaran Onur Air ülkemize hem turist hem de döviz girdisi anlamında büyük katkılar yapmaya devam edecektir. Dolayısıyla bundan sonraki yıllarda hedefimiz altın madalya almaktır” dedi.

2008 yılında gerçekleştirdiği yüksek ihracat nedeniyle ödüle layık görülen firmaların değerlendirilmesi İTO tarafından 2009 yılı süresince yapıldı ve liste 2010 yılının Temmuz ayında açıklandı.
 

ONUR AIR ÖDÜLÜ ALDI, HEDEF BÜYÜTTÜ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 8 yıl önce
onur air yakında biticek arkadaşlar. Hiç merak etmeyin uçakta çalışan arkadaşlarımızın yüzü hep gülüyor fakat biliyoruz ki herkezin içi kan ağlıyor. Onur air bir basamaktır atlamasını bilene eyer atlayamassan zorla zaten atlatır onurair herkez rahat olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Evet şirket batmaz ama adam da olmaz, ONK ve ONP yi hatırlatalım, 0 RISK MİŞ :) HAHAHA....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
onur air genel baskanı CANKURT BAGANA nerelı ? ozgecmısını aradım ama bulamadım bılen varsa yazabılırmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arabıstan yatısı ve telavıv ucusları olmassa 2 ayda batar bu sırket. kazanılan bu dövızlerın turkıyede kaldıgını nereden bılıyorsuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000