04 Haziran 2010, Cuma 15:00:37

ONUR AIR FİLOSUNDAKİ UÇAK SAYISI 27 OLDU

2010 yılı içerisinde bir adet Airbus A321 ve iki adet de A320 uçağını filosuna katan Onur Air bu yılın üçüncü A320 tipi uçağını da Haziran’ın ilk haftasında Türkiye’ye getirdi. Yurt dışı uçuşlarında kullanılmak üzere alınan A320 ile Onur Air’in uçak sayısı 27’ye yükseldi.
  • 300 ler de mdler de görevlerini layıkıyla yerine getiriyor merak etmeyin, yaş ömrüne üretici karar verir şirketler de buna uyar, kar getiriyorsa neden çıkarsın filodan, mdleri filodan çıkarmasının nedeni eski olması değil yeni çıkacak gürültü yönetmeliğidir,yoksa taş gibi uçaklardır
  • Türk sivil havacılığımız için güzel haberler bunlar, Ne kadar uçak getirilirse, Şirketler ne kadar çok kar ederse o kadar istihdam oluşur ve daha fazla insan ekmek yer. Lütfen bu durumları takdir ile karşılamak gerekirken şirketlerin gayretlerine ve başarılarına gölge düşürmeyelim. Emniyetli uçuşlar.
  • Onur benim takdir ettiğim havayolu şirketlerinden.Daha iç hat larda başka havayolu yokken onlar ilk defa iç hatta sefere başladılar.. Sonra yeni yetmeler başladı. Sessiz, sakin, mütevazi, sağlam, güvenilir bir şekilde gidiyorlar show yapmadan. Bence sektörde sessiz sakin, yavaş yavaş merdivenleri çıkan firmalarda olsun ve bağırıp çağıran, amuda kalkan künde yapan benim param gökden tepsi ile iniyor limiti yok en büyük benim diyen 1,5 milyar dolarlık uçak siparişi veren de olsun derim..
  • Türkiyenin en büyük özel havayoluna hayırlı olsun.CB birileri gibi artistlik yapmıyor.Uçak kanadının üstüne yatıp veya uçak motorunun içine kafasını sokupta medyaya poz vermiyor. Yaradılışında artistlik yok adamın.Ama işini dört dörtlük yapıyormu derseniz yapıyor.Bakalım artistlerin işi nereye kadar gidecek.Toplaya,toplaya piyasada artist bırakmadınız yaa.

180 koltuklu yeni A320 uçağıyla birlikte Onur Air’in koltuk kapasitesi  5 bin 946 oldu. Kuyruk tescili TC-OBH olarak belirlenen filonun 27’nci uçağının yurt dışı seferlerde kullanılacağını belirten Onur Air yetkilileri yaz sezonunun turizm ve havacılık sektörleri açısından çok yoğun geçeceğini söylediler.

19 ülkeye sefer düzenliyor

İç hatlarda 12 noktaya sefer düzenleyen Onur Air’in havayolu yolcu taşımacılığı hizmetinin büyük bölümünü yurt dışı uçuşları oluşturuyor. Hem uçak sayısı hem de koltuk kapasitesi bakımından Türkiye’nin en büyük özel havayolu şirketi olan Onur Air günümüzde Almanya, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsviçre, İtalya, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Suriye olmak üzere tam 19 ülkeden ülkemize turist getiriyor.

En fazla uçuş İngiltere ve Fransa’ya

20 ülkede 67 uçuş noktasına sefer düzenleyen Onur Air bu yıl en fazla turisti İngiltere ve Fransa’dan getirecek. Onur Air İngiltere’nin 19, Fransa’nın ise 13 farklı meydanına uçuş gerçekleştiriyor.

Uçak sayısı 30 olacak

Onur Air’in filosu yeni gelen A320 ile birlikte 6 adet A300, 9 adet A321, 7 adet A320 ve 5 adet de MD-88 tipi olmak üzere 27 uçaktan oluşuyor. Şirket önümüzdeki günlerde filosuna 3 adet çift koridorlu A330 daha ekleyecek. Onur Air A330’larla birlikte uçak sayısını 30’a, koltuk kapasitesini ise 7 bin 18’e çıkaracak.
 

ONUR AIR FİLOSUNDAKİ UÇAK SAYISI 27 OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 8 yıl önce
300 ler de mdler de görevlerini layıkıyla yerine getiriyor merak etmeyin, yaş ömrüne üretici karar verir şirketler de buna uyar, kar getiriyorsa neden çıkarsın filodan, mdleri filodan çıkarmasının nedeni eski olması değil yeni çıkacak gürültü yönetmeliğidir,yoksa taş gibi uçaklardır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Türk sivil havacılığımız için güzel haberler bunlar, Ne kadar uçak getirilirse, Şirketler ne kadar çok kar ederse o kadar istihdam oluşur ve daha fazla insan ekmek yer. Lütfen bu durumları takdir ile karşılamak gerekirken şirketlerin gayretlerine ve başarılarına gölge düşürmeyelim. Emniyetli uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Onur benim takdir ettiğim havayolu şirketlerinden.Daha iç hat larda başka havayolu yokken onlar ilk defa iç hatta sefere başladılar.. Sonra yeni yetmeler başladı. Sessiz, sakin, mütevazi, sağlam, güvenilir bir şekilde gidiyorlar show yapmadan. Bence sektörde sessiz sakin, yavaş yavaş merdivenleri çıkan firmalarda olsun ve bağırıp çağıran, amuda kalkan künde yapan benim param gökden tepsi ile iniyor limiti yok en büyük benim diyen 1,5 milyar dolarlık uçak siparişi veren de olsun derim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Türkiyenin en büyük özel havayoluna hayırlı olsun.CB birileri gibi artistlik yapmıyor.Uçak kanadının üstüne yatıp veya uçak motorunun içine kafasını sokupta medyaya poz vermiyor. Yaradılışında artistlik yok adamın.Ama işini dört dörtlük yapıyormu derseniz yapıyor.Bakalım artistlerin işi nereye kadar gidecek.Toplaya,toplaya piyasada artist bırakmadınız yaa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000