11 Ağustos 2018, Cumartesi 18:10:34

Onur Air ekibine Malaria şoku!

Onur Havayolları'nın Nijerya’da wet-lease olarak operasyon yürüten ekibi görev sırasında sıtma hastalığına yakalandı.
  • onur koptu sadece yönetim değil personelde koptu!!! acil çözümler bulunmalı:(
  • Zaten maaş 1900TL nasıl ilaç alsın kabin ekibi
  • Afrika da yaşıyorsanız er ya da geç kaçınılmaz sıtma olursunuz. Şanslıysanız teşhis de Afrikada yapılır. Işiniz Türk doktorlarına kaldıysa şansınız varsa....
  • Geçmiş olsun.İngilizce bile bilmeyen,lise mezunu egoist tb ve onun vasıfsız yalaka yardakcılarını yollamak lazım buralara.Gerçi sıtma bile işlemez onlara ya neyse

Onur Havayolları'nın Nijerya’da wet-lease olarak operasyon yürüten ekibi görev sırasında sıtma hastalığına yakalandı.

Nijerya'da görevli Onur Air ekibi talihsiz bir olay yaşadı. Ekibiyle birlikte kiralanan uçaklarda göre yapan Kaptan pilot Ömer Eryılmaz, ikinci pilot Mehmet Ersin Tosyalı, kabin memurlarından Melek Uluçay ile Eda Şahiner'in malaria virüsü kaptığı öğrenildi.

Onur Air'de first officer olarak görev yapan Mehmet Ersin’in uçuş öncesinde fenalaşmasıyla ortaya çıkan durum sonrasında Ersin'e sıtma teşhisi konuldu. Kısa süre sonra Onur Air'ın diğer personelleri kaptan pilot Eryılmaz ile kabin memurları da malaria virüsü teşhisiyle tedavi altına alındı.

Kabin memurları ile pilot Mehmet Ersin'in 15 günden uzun süren bir tedavi sonrası taburcu edildiği ancak kaptan pilot Eryılmaz'ın tedbir amaçlı müşahede altında tutulduğu ifade edildi.

Malaria virüsüyle yavaşan Eryılmaz'ın tedavisine Antalya Devlet Hastanesi’nde devam edildiği ve Onur Air’ın konuyla alakalı olarak şirket içerisinde kan bağışı duyurusu yaptığı öğrendildi.

Kaptan pilot Ömer Eryılmaz için 0 (Sıfır) rh (+) kana ihtiaç olduğu ve kan verebilecek kişilerin Antalya Devlet Hastanesi'ne ya da Kızılay'a başvurmaları gerektiği belirtildi.

Söz konusu ekibin Nijerya'daki olası sağlık tehditlerine karşı aşılarını olduğu öğrenildi.

MALARIA NEDİR?

Dişi anofel cinsi sivrisineklerde bulunan parazitlerin, insanları ısırmasıyla meydana gelen, nöbetler halinde ateş ve titremeye neden olan, yaygın bir hastalıktır. Sıtmanın bir diğer adı malaryadır.

Onur Air ekibine Malaria şoku!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

koptu ~ 7 gün önce
onur koptu sadece yönetim değil personelde koptu!!! acil çözümler bulunmalı:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aaa ~ 8 gün önce
Zaten maaş 1900TL nasıl ilaç alsın kabin ekibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yoran Adam ~ 8 gün önce
Afrika da yaşıyorsanız er ya da geç kaçınılmaz sıtma olursunuz. Şanslıysanız teşhis de Afrikada yapılır. Işiniz Türk doktorlarına kaldıysa şansınız varsa....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Değermi Asgari Ücrete ~ 8 gün önce
Geçmiş olsun.İngilizce bile bilmeyen,lise mezunu egoist tb ve onun vasıfsız yalaka yardakcılarını yollamak lazım buralara.Gerçi sıtma bile işlemez onlara ya neyse

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000