24 Aralık 2008, Çarşamba 13:37:02

Olympic'e 11 talip var!

Olympic Airlines'a 11 talip olduğu açıklandı...
  • Çok haklısın ama bu olanların THY ile bir ilgisi yok, bu olay Hükumetlerin bugüne kadar uyguladığı ezik politikaların bir ürünüdür, yazılacak söylenecek çok şey var tabi herkesin bu konuda kafası dolu ama yeri değil. Thy gıcıklık olsun diye çocuksu işlerle ya da siyasi amaçlar doğrultusunda bir firmaya teklif verecek bir firma değil ben bunu belirtmek istemiştim. Ama saçma bir Yunan yönetiminin bizim ezik Türk Hükumetlerine baskın işler yaptığı da çok doğru. Halkıyla bir alıp veremediğim yok. Devlet mertebesinde eksiklikler ve yanlışlar var.
  • Yapmayın Allahaşkına arkadaşlar... Bırakın gıcıklığı falan THY hesap kitap yapsa elinde imkan olsa Olympic Airlines için değil 11 talip 111 talip arasında en rasyonel, en iyi teklifi verse bile THY' na vermezler... Yunanistan sermayeli 2-3 banka ülkemizde faaliyet gösteriyor bildiğiniz üzere. Bundan birkaç yıl önce geldiler, değerlendirdiler, teklif verdiler, aldılar ve kamu otoritesi de almalarına izin verdi ve 2-3 bankamız resmen Yunan Bankası hüviyetine büründü. Diğer taraftan Ziraat Bankası Yunanistan' da Türklerin yoğun yaşadığı birkaç şehirde şube açmak için yıllardır Yunan kamu otoritesinden müssade alamıyordu, ta ki geçtiğimiz günlere kadar. Bir taraftan adam gelmiş koskoca bankanın tamamını almış burada, diğer taraftan bize orada bırakın banka almayı şube açma müsaadesi vermiyorlar... Durum bu yani... THY en iyi teklifi bile verse şirketin iflasını açıklarlar, tasfiye ederler yine TÜRK' e vermezler... Bu iş böyle ne yazık ki...
  • bu işler birilerine gıcıklık olsun diye çocukca yapılacak işler olsaydı ... Tabi THY alsa yunanistan üzerinde siyasi bir üstünlüğümüz olur ama hem yunanlı devlet bunu hesaba katıp verdirtmez hem de siyasi olarak düşünüp iş yapılmaması daha iyi elbette.
  • OS teki rezaletten sonra, kimse TK yi ciddiye almaz. OA ozellestirilmesine TK niye teklif vermez ki? Buyuk bir firsat kaciriyor TK, hemde filolar bu kadar birbirine yakinken.

Ulusal havayolu şirketi Olympic Airlines’i özelleştirme amacında olan Yunan devleti bugüne kadar 11 teklif aldığını açıkladı. Şirkete son teklifler Ocak sonuna kadar verilebilecek.

Olympic'e 11 talip var!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Death Grind ~ 9 yıl önce
Çok haklısın ama bu olanların THY ile bir ilgisi yok, bu olay Hükumetlerin bugüne kadar uyguladığı ezik politikaların bir ürünüdür, yazılacak söylenecek çok şey var tabi herkesin bu konuda kafası dolu ama yeri değil. Thy gıcıklık olsun diye çocuksu işlerle ya da siyasi amaçlar doğrultusunda bir firmaya teklif verecek bir firma değil ben bunu belirtmek istemiştim. Ama saçma bir Yunan yönetiminin bizim ezik Türk Hükumetlerine baskın işler yaptığı da çok doğru. Halkıyla bir alıp veremediğim yok. Devlet mertebesinde eksiklikler ve yanlışlar var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inspector ~ 9 yıl önce
Yapmayın Allahaşkına arkadaşlar... Bırakın gıcıklığı falan THY hesap kitap yapsa elinde imkan olsa Olympic Airlines için değil 11 talip 111 talip arasında en rasyonel, en iyi teklifi verse bile THY' na vermezler... Yunanistan sermayeli 2-3 banka ülkemizde faaliyet gösteriyor bildiğiniz üzere. Bundan birkaç yıl önce geldiler, değerlendirdiler, teklif verdiler, aldılar ve kamu otoritesi de almalarına izin verdi ve 2-3 bankamız resmen Yunan Bankası hüviyetine büründü. Diğer taraftan Ziraat Bankası Yunanistan' da Türklerin yoğun yaşadığı birkaç şehirde şube açmak için yıllardır Yunan kamu otoritesinden müssade alamıyordu, ta ki geçtiğimiz günlere kadar. Bir taraftan adam gelmiş koskoca bankanın tamamını almış burada, diğer taraftan bize orada bırakın banka almayı şube açma müsaadesi vermiyorlar... Durum bu yani... THY en iyi teklifi bile verse şirketin iflasını açıklarlar, tasfiye ederler yine TÜRK' e vermezler... Bu iş böyle ne yazık ki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Death Grind ~ 9 yıl önce
bu işler birilerine gıcıklık olsun diye çocukca yapılacak işler olsaydı ... Tabi THY alsa yunanistan üzerinde siyasi bir üstünlüğümüz olur ama hem yunanlı devlet bunu hesaba katıp verdirtmez hem de siyasi olarak düşünüp iş yapılmaması daha iyi elbette.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
amerikali ~ 9 yıl önce
OS teki rezaletten sonra, kimse TK yi ciddiye almaz. OA ozellestirilmesine TK niye teklif vermez ki? Buyuk bir firsat kaciriyor TK, hemde filolar bu kadar birbirine yakinken.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000