25 Ekim 2009, Pazar 07:26:57

"Olympic Airlines kucağımıza düştü"

Marfin Investment Group Üst Yöneticisi (CEO) Dennis Malamatinas, Olympic Airlines ile ilgili açıklamalarda bulundu...

Olympic Airlines kucağımıza düştü

Marfin Investment Group Üst Yöneticisi (CEO) Dennis Malamatinas, sağlık, bankacılık, sermaye yatırımları, otelcilik, ulaştırma gibi birçok sektörde çalıştıklarını, krizden önce hiçbir borçları olmadığı için kendilerini şanslı hissettiklerini söyledi. Ellerinde nakit olanlar için bu dönemde güzel fırsatlar olduğunu dile getiren Malamatinas, şunları kaydetti: “Şu an biz iki sektöre odaklanıyoruz.

Birincisi finansal hizmetler, ikincisi ulaştırma. Kriz nedeniyle finansman şirketleri ellerindeki aktifleri satmaya çalışıyorlar. Mesela, Olympic Airlines kucağımıza böyle düştü. Yeni dünya düzeninde değişik şeyler olacak. Giderek daha çok anlaşma yapılacak ama bunlar daha çok küçük ve orta ölçekli olacak. Yapılacak anlaşmaların hukuki içeriği çok önemli olacak.

Aslında havayolu şirketi almaya bayılmadık. Kim girmek ister ki havayolu işine. Aslında yılda 5 milyon yolcu taşıyan bir markayı satın aldık. Aldıktan sonra çeşitli düzenlemeler yaptık ve amacımız bu bölgedeki önemli uçak tamir atölyelerinden biri olmak"

"Olympic Airlines kucağımıza düştü"

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000