20 Temmuz 2014, Pazar 14:31:49

ÖLEN YOLCULARIN CESETLERİ NAKLEDİLİYOR

Ukrayna’nın doğusunda üç gün önce füzeyle vurularak düşürülen Malezya havayollarına ait Boeing 777 uçağındaki yolcuların cesetleri 72 saat sonra tarlalardan toplanarak Donetsk şehrindeki morga nakledilmeye başlandı.
  • Bu yolcularin ailelerini nicin kimse gostermedi... Nerede bu aileler, nicin isim listesi hala yok ortada!!!
  • Hürriyet gazetesi! Ölen insan vücuduna ceset denmez naaş denir.

Ukrayna’nın doğusunda üç gün önce füzeyle vurularak düşürülen Malezya havayollarına ait Boeing 777 uçağındaki yolcuların cesetleri 72 saat sonra tarlalardan toplanarak Donetsk şehrindeki morga nakledilmeye başlandı. Ukrayna’nın en kara treni 5 derin dondurucu vagondan oluşuyor.

Uçak faciasında hayatını kaybeden yolculardan 198 cesedin öğle saatlerinde trene yüklendiğini bölgedeki Rusya yanlısı ayrılıkçılar bildirdi.

Vagonlar mühürlenerek il merkezindeki morga gönderilmeden önce Toraz tren istasyonuna gelen AGİT gözlemcilerinin de ceset sayımı yaptığı kaydedildi.

Toplanan cesetleri Ukrayna yetkililerine teslim etmek istediklerini Rusya’nın RİA ajansına açıklayan bölücü Donetsk Cumhuriyeti yetkilisi Leonid Baranov, “Biz direniş olarak cesetleri Kiev yönetimine teslim etmeye hazırız. Ancak Kiev’den bu yönde şimdiye kadar olumlu sinyal alamadık” açıklamasını da yaptı.

Ukrayna yönetimi ise “Biz masum insanları terör eylemleri düzenleyerek öldüren teröristlerle hiçbir görüşme yapmayız” yanıtı geldi.

Buzdolabı treniyle ayrılıkçı güçlerin denetiminde Donetsk’e nakledilmeye başlanan yolcuların cesetleri vatanlarında toprağa verilebilmesi için uzun bir zaman geçeceğinden endişe ediliyor. 



(Hürriyet)

ÖLEN YOLCULARIN CESETLERİ NAKLEDİLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu yolcularin ailelerini nicin kimse gostermedi... Nerede bu aileler, nicin isim listesi hala yok ortada!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hürriyet gazetesi! Ölen insan vücuduna ceset denmez naaş denir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000