20 Mart 2009, Cuma 10:20:13

OLAY PİLOT MAHKUM OLDU

Onur Havayolları, Antalya-Bristol seferini yapmak üzere piste çıkan uçağın motorlarından ses geldiğini ileri sürerek uçağı terk eden Kaptan pilot Uğur Aşıkoğlu aleyhine açtığı davayı kazandı.
  • Bu yazılanlar yalan yanlış.kimse doğruyu yazmıyor,aşıkoğlu dürüstve harika bir insandır,günahını alıyorsunuz keşke herkes onun gibi dürüst olabilse insafsızca üzerine gelindi ve sonuç.yazıklar olsun onun için kötü düşünenlere gün ola devran döne.o en iyisini yaptı...
  • 23.43.48 de yolcu rumuzlu balta sapı kazalara bak hepsi ni yapan asker kökenliler hala neyi savunursun
  • Bu olayın çok yakın görğü tanığıyım.bu haber bile araştırılmadan yazılmış bir haber,kaptan AŞIKOĞLU.sonuna kadar haklıdır Ali özden acaba nasıl rahat uyuyor çok merak ediyorum,uçagın bozok olduğunu bile bile başka uçak istendiği halde vermeyip sonradan uçak değiştirilip yolcular onunla gönderildi bilmeyenlerim bilmesi için.kaptanın başına daha öncede bu tür olaylar çok geldi .önce uçaklarına bakım yapsınlar.araştırın önce sonra şuçlayın allahtan korkun sanki kaptanın yanındaydınız.ama ben biliyorum orada olanları..gün ola devran döne ...uğur kaptan gibi olabilseniz keşke dürüst ve art niyetsiz...
  • Ali Özden hiçbir zaman Onur da baş pilotluk yapmadı.321 tip şefliği yaptı.Bilginize yalan yanlış, düşmanca yorum yapmayın.

Onur Air’e ait 180 yolcu taşıyan Airbus 321 tipi yolcu uçağı, Antalya’dan İngiltere’nin Bristol kentine gitmek üzere piste çıkmış, ancak uçağın pilotu motordan ses geldiğini iddia ederek,  "Ben görevimden ayrılıyorum. Bu uçakla uçmayın. Emniyetli değil" anonsu yapmıştı.

2006 yılında yaşanan bu olay günlerce konuşulmuş, kendi pilotunun yaptığı bu anons Onur Havayolları’na büyük sıkıntı yaşatmıştı.

 

Pilotun uçağı terk etmesi sonrası bütün teknik kontrolleri yapan Onur Havayolları teknisyenleri, herhangi bir arızaya rastlamazken, pilotla şirketin yolları o dönem ayrılmıştı.

Türkiye’de hiçbir şirkette uçamayan pilot Uğur Aşıkoğlu, Almanya’da mesleki yaşantısına devam ediyordu.

 

Onur Havayolları da, ‘ uçakta arıza var’ diyen pilotu aleyhine, ‘şirketin ticari itibarını zedelemek’ suçlamasıyla hukuki yola başvurmuştu.

 

Yaklaşık 3 yıl süren hukuki sürecin ardından mahkeme sonuçlandı. Pilot Uğur Aşıkoğlu, 10 bin TL tazminata mahkum oldu. Ancak, Onur Havayolları izini kaybettiği Aşıkoğlu’ndan bu parayı tahsil etmeyi henüz başaramadı.

Onur Havayolları yetkililerinin pilotun adres bilgilerini almak için Alman Sivil Havacılık otoritesine başvurduğu öğrenildi.

 

©AirportHaber

OLAY PİLOT MAHKUM OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bu yazılanlar yalan yanlış.kimse doğruyu yazmıyor,aşıkoğlu dürüstve harika bir insandır,günahını alıyorsunuz keşke herkes onun gibi dürüst olabilse insafsızca üzerine gelindi ve sonuç.yazıklar olsun onun için kötü düşünenlere gün ola devran döne.o en iyisini yaptı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
23.43.48 de yolcu rumuzlu balta sapı kazalara bak hepsi ni yapan asker kökenliler hala neyi savunursun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu olayın çok yakın görğü tanığıyım.bu haber bile araştırılmadan yazılmış bir haber,kaptan AŞIKOĞLU.sonuna kadar haklıdır Ali özden acaba nasıl rahat uyuyor çok merak ediyorum,uçagın bozok olduğunu bile bile başka uçak istendiği halde vermeyip sonradan uçak değiştirilip yolcular onunla gönderildi bilmeyenlerim bilmesi için.kaptanın başına daha öncede bu tür olaylar çok geldi .önce uçaklarına bakım yapsınlar.araştırın önce sonra şuçlayın allahtan korkun sanki kaptanın yanındaydınız.ama ben biliyorum orada olanları..gün ola devran döne ...uğur kaptan gibi olabilseniz keşke dürüst ve art niyetsiz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ali Özden hiçbir zaman Onur da baş pilotluk yapmadı.321 tip şefliği yaptı.Bilginize yalan yanlış, düşmanca yorum yapmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000