01 Haziran 2012, Cuma 11:10:08

OLAY MİLLETVEKİLİNDEN AÇIKLAMA

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, hakkında çıkan haberlere cevap verdi. Külünk, " Bir milletvekili olarak vatandaşa hizmet için açtığımız sitenin farklı şekilde haber olması halk ve hizmet düşmanlığı ile açıklanabilir' dedi.
  • rizeliyse desenize önergeyi kimin vermesini istediği belli oldu ozaman
  • Bu milletvekilininde RİZELİ olması tesadüf mü sizce?
  • "Bir insana, vatandaşımıza, bir milletvekilinin sıkıntısını çözüm noktasında yardımcı olmasından doğal ne olabilir." demiş kendisi; unutmuş orada çalışanların da insan olduğunu...
  • metın kulunk denen sahsıyette masa daha verdıgı yasa tasarısından bıle haberı olmayan oyle uygun gormuslerse oyledır dıyen bırı herhangı bırı yanı ozel yasantısı bızı ılgılendırmez onemlı olan yaptıgının bılıncınde olması.Hak onu yaradan yaptıgı hatayı yuzune tokat gıbı vuracak zaten bızde halk olarak gorecegız.kımsenın hakkı kımsede kalmaz.Daha THY nın devletın mı ozelın mı onu bılmeyen yoruma kalkmıs.Herkez herseye karısacak maydanoz olmaya bayılıyorsunuz.Once bılgınızı olcun ondan sonra konusun.

İşte Metin Külünk'ün o açıklaması:

Ekonomi Servisi adlı haber portalında, “THY’de grev yasaklatan AKP’li vekil internette CV topluyor” başlığıyla tarafıma ait kişisel web sitesindeki linkle ilgili yanıltıcı, konuyu çarpıtan bir haber yayınlanmıştır. İçeriği itibariyle oldukça sorunlu olan ve konunun tarafı olarak bize neden bu yolu seçtiğimizi dahi sormadan, habercilik etiğine sığmayacak ve kamuoyunu yanıltacak şekilde konu haberleştirilmiştir. 9 aydır aktif olan ve bir milletvekili olarak vatandaşlarımızın sıkıntısına melhem olmak amacıyla yaptığımız bir hizmet, kötü niyetli bir yaklaşımla ele alınmıştır.

Bir insana, vatandaşımıza, bir milletvekilinin sıkıntısını çözüm noktasında yardımcı olmasından doğal ne olabilir. Siyaseti bir hizmet aracı olarak gören ve fildişi kulelere hapsetmeyen bir anlayışın, emeğe ve insana saygısıdır sağladığımız kolaylık. Aylar öncesi oluşturulan ve gerekçesi sadece ciddi anlamda vatandaşımızın iş arayışına yönelik bağlayıcı olmayan bir linkin haber olması, ancak halk ve hizmet düşmanlığı ile açıklanabilir.

Açıktır ki her vatandaşımız kendi evladının iş probleminin çözülmesini istiyor ve kendi düşünce dünyasında haklıdır. Bizim yaptığımız, işsizlik ile mücadele noktasında vatandaşımıza hizmet etmek, onlara sadece izlemeleri gereken yolu göstermektir. Yoksa hem özel hem de kamu sektöründe işe giriş şartları o kurumların ilgililerince yürütülmekte ve sürdürülmektedir. Bu konuda herhangi bir dahlimizin olması mümkün değildir.

Bu noktada haberde bahsi geçen şirketle hiçbir organik vs. bağımızın olmadığı ve bir danışmanlık firması olduğu, sahiplerinin de kamuoyunca belli olan kişiler olduğu açıktır.

Bu vesileyle, dün olduğu gibi yarında da milletimizden mührü alan bir milletvekili olarak, vatandaşımızın her türlü sıkıntısına çare olabilmek için hizmet etmeye devam edeceğiz. İnsanımızı kapısından içeri sokmayan siyaset zihniyetinin bu ülkede yeniden hakim olmaması için mücadele edeceğiz.

Söz konusu haberin yayından kaldırılmasını ve bu haberle ilgili her türlü kanuni hakkımı saklı tuttuğumu ve de bundan sonra benzeri haberleri yapanlara karşı savcılığa suç duyurusunda bulunup, tazminat davası açacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum.

Metin Külünk
İstanbul Milletvekili   

OLAY MİLLETVEKİLİNDEN AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (206)

ali bey ~ 6 yıl önce
rizeliyse desenize önergeyi kimin vermesini istediği belli oldu ozaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğrucu ~ 6 yıl önce
Bu milletvekilininde RİZELİ olması tesadüf mü sizce?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
balık hafızası.... ~ 6 yıl önce
"Bir insana, vatandaşımıza, bir milletvekilinin sıkıntısını çözüm noktasında yardımcı olmasından doğal ne olabilir." demiş kendisi; unutmuş orada çalışanların da insan olduğunu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
metın kulunk denen sahsıyette masa daha verdıgı yasa tasarısından bıle haberı olmayan oyle uygun gormuslerse oyledır dıyen bırı herhangı bırı yanı ozel yasantısı bızı ılgılendırmez onemlı olan yaptıgının bılıncınde olması.Hak onu yaradan yaptıgı hatayı yuzune tokat gıbı vuracak zaten bızde halk olarak gorecegız.kımsenın hakkı kımsede kalmaz.Daha THY nın devletın mı ozelın mı onu bılmeyen yoruma kalkmıs.Herkez herseye karısacak maydanoz olmaya bayılıyorsunuz.Once bılgınızı olcun ondan sonra konusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000