12 Ocak 2012, Perşembe 10:30:46

"ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET SONRASI KAPI DIŞARI EDİYORLAR"

AirportHaber yazarlarından Servet Başol, bu hafta Türk Havacılığı'nda kanayan yaraya dönüşen noktalara temas etti...
  • bende sızın ogretım gorevlısı oldugunuz shyo ogrencılerınızdenım bunu bızım okulumuz dahıl tum shyo yapmaya basladı 6 ayda teknısyen yetısıyorsa bızı nıye bes yıl okutuyorsunuz ben okulumu bıtırdım lısansım var ve bır yıldır kendı ısımde calısamıyorum sızın okulunuz gelmıs 6 ayda ıs garantılı typ programı acıyor o adamda uçak teknısyenı bende ben bes yıl bu ıs ıcın egıtım gormusum vermem gereken lısans sınavlarını vermısım lısansımı almısım bana ıs yok
  • Bencede sinek kovalayacağınıza, BATAKLIGI kurutun. Bütün bunlar THY'nin eseridir.
  • Haksızlıklar için neden kimse THY ile uğraşmıyor da, sürekli yazı yazıyor, açıklama yapıyor. Kendi kendine dövünüyor. Bu işlerin yaratıcısı THY, kimsenin gücü yetmiyor mu THY yi eleştirmeye, Neden THY ile görüşmüyorsunuz? Buradan yazılar yazarak bişeye çözüm bulamayacaksınız. THY nin bu konularla ilgili müdürlüğüyle görüşüp oraya itirazınızı yapsanız daha etkili olmaz mı ? Herkez yazıyor çiziyor haykırıyor? THY ve SHYO bunu yapıyor. Düşünsenize, kendi mezun ediyor öğrencileri, ardından lise mezunlarına eğitim veriyor? Ne kadar saçma ve çelişkili? THY bunu adam ihtiyacını ucuza kapatmak için girdi ama ya SHYO ???? Bu mercilerle görüşülerek ses gelir ancak. Yazmak çizmekle olmuyor bu işler. Kimse duymuyor.!!!
  • sen kımsın acaba yazan arakadasım senın onunde saygıyla egılıyorum cok haklısın cokta guzel konustun bence.. ıpe camasır mı dızıyor dıger abımız acaba cok merak edıyorum..
AirportHaber yazarlarından Servet Başol, bu hafta yazdığı köşesinde aksayan hususları masaya yatırdı. Türk Havacılığı ile ilgili tespit ettiği noktalar, neredeyse havacılığımızın her alanında sorunlar olduğunu ortaya koydu.

Pilot olmak isteyen öğrencilerin kurs bittikten sonraki durumları, teknisyenlerin hali, yerli-yabancı pilot konusundaki tartışmalar, havacılık tazminatı gibi birçok noktaya değinen Başol, neden bu noktada olunduğunu da sıradışı bir örnekle açıkladı.

Türk Havacılığı'nda adeta sistemin başından bozuk olduğunu satırlarına döken Başol, bunun çözümünü de kendi görüşleri çerçevesinde açıkladı.

İşte Başol'un ders niteliğindeki o yazısı:


"ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET SONRASI KAPI DIŞARI EDİYORLAR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
bende sızın ogretım gorevlısı oldugunuz shyo ogrencılerınızdenım bunu bızım okulumuz dahıl tum shyo yapmaya basladı 6 ayda teknısyen yetısıyorsa bızı nıye bes yıl okutuyorsunuz ben okulumu bıtırdım lısansım var ve bır yıldır kendı ısımde calısamıyorum sızın okulunuz gelmıs 6 ayda ıs garantılı typ programı acıyor o adamda uçak teknısyenı bende ben bes yıl bu ıs ıcın egıtım gormusum vermem gereken lısans sınavlarını vermısım lısansımı almısım bana ıs yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bencede sinek kovalayacağınıza, BATAKLIGI kurutun. Bütün bunlar THY'nin eseridir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Haksızlıklar için neden kimse THY ile uğraşmıyor da, sürekli yazı yazıyor, açıklama yapıyor. Kendi kendine dövünüyor. Bu işlerin yaratıcısı THY, kimsenin gücü yetmiyor mu THY yi eleştirmeye, Neden THY ile görüşmüyorsunuz? Buradan yazılar yazarak bişeye çözüm bulamayacaksınız. THY nin bu konularla ilgili müdürlüğüyle görüşüp oraya itirazınızı yapsanız daha etkili olmaz mı ? Herkez yazıyor çiziyor haykırıyor? THY ve SHYO bunu yapıyor. Düşünsenize, kendi mezun ediyor öğrencileri, ardından lise mezunlarına eğitim veriyor? Ne kadar saçma ve çelişkili? THY bunu adam ihtiyacını ucuza kapatmak için girdi ama ya SHYO ???? Bu mercilerle görüşülerek ses gelir ancak. Yazmak çizmekle olmuyor bu işler. Kimse duymuyor.!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
sen kımsın acaba yazan arakadasım senın onunde saygıyla egılıyorum cok haklısın cokta guzel konustun bence.. ıpe camasır mı dızıyor dıger abımız acaba cok merak edıyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000