16 Eylül 2012, Pazar 13:58:02

ÖĞRENCİLER İÇİN TEST UÇUŞU YAPILDI

Pilot Eğitimi Lisans Programı'nı açarak havacılık sektörüne giriş yapan Özyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, 2012-2013 öğretim yılına pilot adaylarını uçurarak ve özel yeteneklerini sınayarak başladı.
  • Anlaşılan Ayjet yöneticileri panik halinde sarılmış kaleme ve olayı toplama çabasında. Bende sizde öğrenciyim ve paramı kapana kadar bana da herkese yaptığınız gibi pembe bir dünya çizdiniz. içinizin ne kadar boş olduğunu anladığımda iş işten geçmişti çünkü siz yamyamlara paramı kaptırmıştım bir kez. Gidin THY, veya AFA ye ve eğitim nasıl yapılır onlardan öğrenin biraz. Sizde eğitim sıfır sıfır. Hemde kocaman bir sıfır. Öğrencilere yaptırdığınız ankete bakın anlarsınız ne olduğunuzu.
  • Ayjet okulu hakkinda karalama yapanlar havacilikla ilgili ne biliyorlar acaba. Diplomayi okul vermez, sen sivil havaciligin yaptigi sinavlar ve yine sivil havacilik tarafindan yapilan ucus kontrollerinden gecerek alabilirsin. Bunun kurumlarla bir alakasi yoktur. Bu arada ucusa yatkinligi olmadigindan kurul karariyla ayrilmis bir suru ogrencide vardir. Inanmayan gelip arastirma yapabilir. Insanlara yanlis bilgilendirme yapmayin.
  • Özyegin gibi bir ogretim kurumu arastirmadan boyle bir projeye imza atarmi hiç?Yorum yazarken kendinizi komik durum a düsürmeyin.
  • Bu negatif yorumlarin hangi kesimden yazildigi belli.Bunlari yazanlar Ayjet Web sayfasini kontrol ederek okulun su na kadar kaç mezun verip, kaç mezunu su anda hangi Hava Yolu Sirketinde uçtugundan haberi varmi?Ayrica su ana kadar ucustan yetersiz olduklari için kaç kursiyerin okuldan ilisiklerinin kesildigini merak eden var ise SHGM yi arayip bilgi almalarini tavsiye ediyorum.

Özyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, 2012-2013 öğretim yılına pilot adaylarını uçurarak ve özel yeteneklerini sınadı. 

Özyeğin Üniversitesi ile eğitim paydaşı Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu (AYJET), Pilot Eğitimi Lisans Programı'na yerleşen öğrencilerin uçuşa yatkınlıklarının ölçülmesinin yanı sıra, uçuş başarılarını etkileyecek olumsuz durum ya da durumlarının, fizyolojik ve psikolojik nedenlerden kaynaklanabilecek uçuş korkusunun, yönetilemeyecek seviyedeki stres seviyesinin, aşırı heyecanlanmadan kaynaklanan iletişim bozukluklarının ve tedavi edilemez seviyedeki bulantı durumlarının olup olmadığının açığa çıkarılması amacıyla, Hezarfen Havaalanı’nda uçuş testi yaptı.

 

Özyeğin Üniversitesi’nin bu eğitim ve testleriyle öğrencilerin henüz uçuş aşamasına gelmeden, uçuşa yatkınlıklarının ve uçuş yeteneklerinin tespit edilmesi; eğitimleri esnasında becerilerinin hangi yönde geliştirilmesi gerektiğinin belirlenmesi; uçuş hocalarının eğitimlerini öğrenci kişilik ve becerilerine göre planlamaları ve dolayısı ile sektöre en iyi pilotların yetiştirilmesi amaçlanıyor.

ÖĞRENCİLER İÇİN TEST UÇUŞU YAPILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

PANİK ~ 6 yıl önce
Anlaşılan Ayjet yöneticileri panik halinde sarılmış kaleme ve olayı toplama çabasında. Bende sizde öğrenciyim ve paramı kapana kadar bana da herkese yaptığınız gibi pembe bir dünya çizdiniz. içinizin ne kadar boş olduğunu anladığımda iş işten geçmişti çünkü siz yamyamlara paramı kaptırmıştım bir kez. Gidin THY, veya AFA ye ve eğitim nasıl yapılır onlardan öğrenin biraz. Sizde eğitim sıfır sıfır. Hemde kocaman bir sıfır. Öğrencilere yaptırdığınız ankete bakın anlarsınız ne olduğunuzu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayjet ogrenci ~ 6 yıl önce
Ayjet okulu hakkinda karalama yapanlar havacilikla ilgili ne biliyorlar acaba. Diplomayi okul vermez, sen sivil havaciligin yaptigi sinavlar ve yine sivil havacilik tarafindan yapilan ucus kontrollerinden gecerek alabilirsin. Bunun kurumlarla bir alakasi yoktur. Bu arada ucusa yatkinligi olmadigindan kurul karariyla ayrilmis bir suru ogrencide vardir. Inanmayan gelip arastirma yapabilir. Insanlara yanlis bilgilendirme yapmayin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havaci ~ 6 yıl önce
Özyegin gibi bir ogretim kurumu arastirmadan boyle bir projeye imza atarmi hiç?Yorum yazarken kendinizi komik durum a düsürmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu negatif yorumlarin hangi kesimden yazildigi belli.Bunlari yazanlar Ayjet Web sayfasini kontrol ederek okulun su na kadar kaç mezun verip, kaç mezunu su anda hangi Hava Yolu Sirketinde uçtugundan haberi varmi?Ayrica su ana kadar ucustan yetersiz olduklari için kaç kursiyerin okuldan ilisiklerinin kesildigini merak eden var ise SHGM yi arayip bilgi almalarini tavsiye ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000