26 Temmuz 2012, Perşembe 10:11:56

ÖĞRENCİ PİLOT KARARSIZ KALINCA...

Ayjet Uçuş Okulu’nda 12 Temmuz’da yalnız uçuş eğitimi yapan bir pilot adayı, piste geç teker koyunca pilot kontrolü kaybetti, pisti terkeden uçak Büyükçekmece gölüne daldı...
  • Olur arada önemli olan burnunun bile kanamamış olması geçmiş olsun
  • Pilotlar asildir bidi bidi dedikodu yapmak ayiptir! Butun okullarin kendine gore artisi veya eksisi olabilir centilmence egitimini gorup er meydaninda ucmak lazim pilotaj hatasindan dolayi ayjet'e atar yapanlar yiyiyorsa 23'e tek seferde inin bakalim! Hazerfen den mezun olab pilot st.martine yanlayarak bile girer...!
  • evet ben ayjet ailesinden biri olarak yazıyorum bunu.. maksadım ayjet i övmek değil sadece gerçekleri yazmak. evet doğru olan şudur ki okullar içinde en iyi hocalara sahip ve eğitim veren okul ayjetttir. ayjet pistine kısa diyenler 2-3 ten inip çarliden çıkmayıda öğreniyorlar 05 ten inip bravodan çıkmayıda.. kimse ana karnında pilot doğmuyor zamanla içindeki istekie bu oluşum yaşanıyor. son olarak ayjet mezunu pilot arkadaşlarımız en çok tercih edilenlerdir. hepsine kazasız belasız uçuş hayatı diliyorum. okulu devam eden kardeşlerimizede en iyi şekilde yardım edip onlarıda en iyi şekilde amaçlarına ulaştırmak görevimdir. herkeze selamalr saygılar AYJET. AYE
  • Ucaga yuzme ögretiyormus ha ha

Hezarfen Havaalanı’nda bir eğitim uçağı Büyükçekmece gölüne girdi. Şans eseri ucuz atlatılan olay 12 Temmuz günü yaşandı. Ayjet Uçuş Okulu’nda pilotaj eğitimi alan bir pilot adayı, PIC (Pilot in Command) adı verilen yalnız uçuş eğitimi sırasında büyük tehlike atlattı. Diamond tipi eğitim uçağıyla uçuşunu tamamlayan pilot adayı, Hezarfen Havaalanı pistine geç teker koyunca pist sonunda duramadı. Pistin bitmek üzere olduğunu farkeden öğrenci pilot bu kez yeniden havalanmak istedi ancak bunu da başaramayınca uçak Büyükçekmece Gölü’ne daldı. 

Kazada öğrenci pilotun burnu dahi kanamadı ancak uçağın iniş takımları ve pervaneleri hasar aldı. 

NE İTFAİYE NE AMBULANS VAR!

Yaşanan bu son olay, eğitim, hobi ve gösteri uçuşlarının yapıldığı ve sık sık kazalara sahne olan Hezarfen Havaalanı’ndaki ambulans ve itfaiye sıkıntısını yeniden akıllara getirdi.

Kontrolsüz havaalanı statüsündeki Hezarfen Havaalanı, ambulans ve itfaiye hizmetlerini en yakın belediye ve hastaneden alıyor. Ancak özellikle amatör pilotların yoğunlukla uçuş gerçekleştirdiği ve risk oranının yüksek olduğu Hezarfen Havaalanı’nda itfaiye ve ambulans hizmetlerinin verilmesi ve kısa sürede olay yerine ulaşılmasının sağlanması için birçok kesimden yoğun talep geldiği belirtiliyor.

©AirportHaber Özel

ÖĞRENCİ PİLOT KARARSIZ KALINCA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

Seyir ~ 4 yıl önce
Olur arada önemli olan burnunun bile kanamamış olması geçmiş olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jungbulle ~ 4 yıl önce
Pilotlar asildir bidi bidi dedikodu yapmak ayiptir! Butun okullarin kendine gore artisi veya eksisi olabilir centilmence egitimini gorup er meydaninda ucmak lazim pilotaj hatasindan dolayi ayjet'e atar yapanlar yiyiyorsa 23'e tek seferde inin bakalim! Hazerfen den mezun olab pilot st.martine yanlayarak bile girer...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aileden ~ 5 yıl önce
evet ben ayjet ailesinden biri olarak yazıyorum bunu.. maksadım ayjet i övmek değil sadece gerçekleri yazmak. evet doğru olan şudur ki okullar içinde en iyi hocalara sahip ve eğitim veren okul ayjetttir. ayjet pistine kısa diyenler 2-3 ten inip çarliden çıkmayıda öğreniyorlar 05 ten inip bravodan çıkmayıda.. kimse ana karnında pilot doğmuyor zamanla içindeki istekie bu oluşum yaşanıyor. son olarak ayjet mezunu pilot arkadaşlarımız en çok tercih edilenlerdir. hepsine kazasız belasız uçuş hayatı diliyorum. okulu devam eden kardeşlerimizede en iyi şekilde yardım edip onlarıda en iyi şekilde amaçlarına ulaştırmak görevimdir. herkeze selamalr saygılar AYJET. AYE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
grdy ~ 6 yıl önce
Ucaga yuzme ögretiyormus ha ha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne o ~ 5 yıl önce
evet ne o zoryna mı gıttı keşke sende öğretebilseydin !

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000