17 Ekim 2017, Salı 10:21:39

Ocak: "Sahip olduğumuz en büyük değer insan kaynaklarımızdır"

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, DHMİ'nin insan kaynakları yönetimi alanında attığı adımlarlar ilgili bilgiler verdi.
  • Söylersiniz görünce 6 ay ...
  • Sayın genel müdürüm atc ye de hizmet alımı yapın bizim işimizi de işçiler yapsın biz oturalım lütfen. Herkes birşeyler istiyor ben anlamıyorum bu işi. Funda hanım tecrübesi, donanımı ve kalitesiyle gerçekten kurum için büyük şans. Mevcut yapıda çok büyük sorunlar var. Ben yönetim alanında uzman değilim ancak umarım sayın genel müdürümüz bu sorunları çözer. FAA, NATS tarzı bir yapılanma olmadığı sürece sorunlar çözülemez hatta büyümeğe devam eder. Örnek İstanbul kar yağışında SBH AHL. Terminal işletmeciliğinde sıkıntı yok özel sektör çok iyi başarıyor o konuyu. Seyrüsefer hizmetlerinde sıkıntı çözülmeli.
  • Arff ile teknisyene,teknisyen ile teknikere,tekniker ile mühendise ,memur ile memmurlarada eşit iş-eşit maaş-eşşit görev tanımı istiyoruz.Ha 1.grub olayını saymıyorum ondan hepimiz istiyoruz.Ya ne doyumsusuz, işe girerken aman nasıl olursa olsun girelim şu işe kurumun adını bile bilmeden gireriz şükür deriz,sonra yok teknik sınıfa geçelim ,olmadı mühendis oldum ama teknisyenim hiç olmadı tekniker maaşı isterim,demeyiz mühendislik diplomasıyla girelim kpss ye-kpds ye,dahada olmadı TES olarak girdim işe ama enroute olmazsam bende bakmam terminal işlerine ,enroute personeliyim karışmam etliye sütlüye müdürde bilir bunu v.s. &v.b.Bırakın bu işleri herkes en azından işini yapsın .Kanunun kestiği parmak acımaz.
  • Sayın Genel Müdürümüz bizim sizden isteğimiz Genel İdari Hizmet(GİH) sınıfında yer alan Şoför ve İş Makineleri Sürücüsü kadrosunun yakın zamanda yapılan Temel ücret gruplarının düzenlendiği ve 3.grupta yer alan Yardımcı Hizmet(YH)sınıfında bulunan kadrolar arasında yer almamızdır. Kuruluşumuza her kademede hizmet vermekteyiz örneğin ; İnsan kaynakları , Muhasebe , satın Alma , Apron, Havalimanı Nöb. Sorumluluğu, EYS Vb. Sayın Genel Müdürüm iş barışı adına yapılan bu haksızlığın bir an evvel çözülmesini istiyoruz... Şimdiye kadar kurumumuz çalışanlarına verdiğiniz değerden dolayı da ayrıca Teşekkür ederiz. SAYGILAR

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda kurumun insan kaynakları çalışmaları hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu.

"Bilgiyle, teknolojiyle, inovasyonla, güçlü takım oyunuyla şekillenen bir ‘insan kaynakları yönetimi’ anlayışına sahibiz" diyen DHMİ Genel Müdürü Ocak, "Hedeflediğimiz başarılara 'mutlu, huzurlu, maddi manevi memnuniyet ve doygunluğa' ulaşmış mesai arkadaşlarımızla ulaşabileceğimizin bilincindeyiz" ifadelerini kullandı.

Funda Ocak, "Kısa bir süreye sığdırdığımız önemli gelişmelerle bunu ispatladık, arkadaşlarımızın birçok beklentisini gayret ve kararlılıkla hayata geçirdik. Havacılık tazminatlarıyla ilgili yönetimsel beceri ve irademiz, birçok önemli başarının kamuoyunca bilinen kısmı sadece. 2017 yılı içerisinde İnsan Kaynakları alanında yapılan önemli çalışmalara bir göz atalım, isterseniz. Yer değiştirme taleplerinin daha planlı ve adil bir şekilde yapılması amacıyla Yer Değiştirmeye İlişkin Usul ve Esaslar Yönergesi yayımlandı. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği, 22.10.2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan genel yönetmeliğe uygun bir şekilde güncellendi. Taşeron çalışanların kıdem tazminatları ile ilgili iş ve işlemlerin daha sıkı ve hızlı takibi için Kıdem Tazminatı Şube Müdürlüğü kuruldu. Etkin insan kaynakları planlaması ve iş analizleri çalışmalarının yapılabilmesi amacıyla Mevzuatı İzleme ve Personel Planlaması Şubesi kuruldu. Hazine Müsteşarlığınca kurulup faaliyete geçirilmesi istenilen İç Denetim Birimi Faaliyete geçirilerek üç iç denetçi ataması yapıldı" dedi.

"KÖİ DAİRE BAŞKANLIĞI KURULDU"

Kamu Özel İşbirliği Daire Başkanlığı hakkında da açıklamalarda bulunan Ocak, "Büyük projelerin hayata geçirildiği KÖİ çalışmalarının daha etkin bir şekilde davamı için KÖİ Daire Başkanlığı kuruldu, atamalar gerçekleştirildi. 13 Uzman pozisyonuna, Kuruluşumuzda bu güne kadar hiç açılmayan, Görevde Yükselme Yazılı Sınavı yapıldı. 111 idari Şef pozisyonu için, 6 yıldır açılmayan Görevde Yükselme Sınavı geçen ay gerçekleştirildi. Ayrıca, Teknisyen, Tekniker ve Mühendis pozisyonlarına 2 yıldır açılmayan Unvan Değişikliği sınavı için çalışmalar tamamlandı. Sahip olduğumuz en büyük değer insan kaynaklarımızdır hiç şüphesiz. Onların huzur ve  mutluluğu için çabalarımız kararlılıkla devam edecek." şeklinde açıklama yaptı.

Ocak: "Sahip olduğumuz en büyük değer insan kaynaklarımızdır"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Eveeeet ~ 10 ay önce
Söylersiniz görünce 6 ay ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 10 ay önce
Sayın genel müdürüm atc ye de hizmet alımı yapın bizim işimizi de işçiler yapsın biz oturalım lütfen. Herkes birşeyler istiyor ben anlamıyorum bu işi. Funda hanım tecrübesi, donanımı ve kalitesiyle gerçekten kurum için büyük şans. Mevcut yapıda çok büyük sorunlar var. Ben yönetim alanında uzman değilim ancak umarım sayın genel müdürümüz bu sorunları çözer. FAA, NATS tarzı bir yapılanma olmadığı sürece sorunlar çözülemez hatta büyümeğe devam eder. Örnek İstanbul kar yağışında SBH AHL. Terminal işletmeciliğinde sıkıntı yok özel sektör çok iyi başarıyor o konuyu. Seyrüsefer hizmetlerinde sıkıntı çözülmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eşşit ~ 10 ay önce
Arff ile teknisyene,teknisyen ile teknikere,tekniker ile mühendise ,memur ile memmurlarada eşit iş-eşit maaş-eşşit görev tanımı istiyoruz.Ha 1.grub olayını saymıyorum ondan hepimiz istiyoruz.Ya ne doyumsusuz, işe girerken aman nasıl olursa olsun girelim şu işe kurumun adını bile bilmeden gireriz şükür deriz,sonra yok teknik sınıfa geçelim ,olmadı mühendis oldum ama teknisyenim hiç olmadı tekniker maaşı isterim,demeyiz mühendislik diplomasıyla girelim kpss ye-kpds ye,dahada olmadı TES olarak girdim işe ama enroute olmazsam bende bakmam terminal işlerine ,enroute personeliyim karışmam etliye sütlüye müdürde bilir bunu v.s. &v.b.Bırakın bu işleri herkes en azından işini yapsın .Kanunun kestiği parmak acımaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMİ Şoför ~ 10 ay önce
Sayın Genel Müdürümüz bizim sizden isteğimiz Genel İdari Hizmet(GİH) sınıfında yer alan Şoför ve İş Makineleri Sürücüsü kadrosunun yakın zamanda yapılan Temel ücret gruplarının düzenlendiği ve 3.grupta yer alan Yardımcı Hizmet(YH)sınıfında bulunan kadrolar arasında yer almamızdır. Kuruluşumuza her kademede hizmet vermekteyiz örneğin ; İnsan kaynakları , Muhasebe , satın Alma , Apron, Havalimanı Nöb. Sorumluluğu, EYS Vb. Sayın Genel Müdürüm iş barışı adına yapılan bu haksızlığın bir an evvel çözülmesini istiyoruz... Şimdiye kadar kurumumuz çalışanlarına verdiğiniz değerden dolayı da ayrıca Teşekkür ederiz. SAYGILAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000