16 Ocak 2016, Cumartesi 21:50:43

Obama İran'a uçak satışını onayladı

ABD Devlet Başkanı Barack Obama, İran ve BM 5+1 arasında imzalanan nükleer anlaşmanın uygulanması yönünde bir adım daha attı.
  • Gelecekte, Istanbul 3. Havalimanı (ve hatta şu anda) Istanbul AHL ve ISG'den operasyonlarını yürüten THY, ayrıca Katar-Dubai-Abu Dhabi gibi Orta Doğu ülkeleri/hava limanları/havayolları var olduğu sürece Orta Doğu'da Tahran'ın yeni bir hub (transit merkezi) olma şansı sıfır. Ancak İran, Tahran havalimanı kanalıyla ve özellikle de bu dört ülkenin havayollarından önemli ölçüde yararlanıyor. Hele hele THY'dan: zira THY sadece Amerika ve Asya'dan İran'a gelen/giden yolcuları değil özellikle çok noktaya uçtuğu Avrupa'dan ve bir miktar da Afrika'dan İran'a yolcu taşıyor (ve tersi parkurlarda). Şimdi İran'daki iki büyük havayolu (İranAir & Mahan) yeni ve orta menzilli uçak filolarını geliştirirlerse ilk etapta THY'nın Avrupa-Tahran transitine oldukça bir zarar vereceklerdir. İran'ın yakın gelecekte (yolcu potansiyeli olmasına rağmen) Amerika'ya sefer başlatabileceğini pek zannetmiyorum...
  • antonovların pabucu dama!! yaşasın daha pahalı çöp boeingler!!
  • Iran ne airbus alir ne de boeing onlar tek ama ileri teknoloji olan bizim milli ucagi almak:) orta dogunun yeni lideri iran dir!!!
  • Türkiye'deki özel havayollarına gün doğdu, wet lease furyası başlayacak,

ABD Devlet Başkanı Obama, İran'a sivil yolcu uçağı ihracatına izin veren kararı onayladı.

Beyaz Saray yetkililerinin dün yaptığı açıklamada, İran'ın anlaşma kararını uygulaması yönünde böyle bir kararı aldıklarını bildirildi.

İran Ulusal Güvenlik Danışmanı Ben Rhodes "Neredeyse nükleer anlaşma dahilinde adımlar tamamlandı. Yaptırımların nispeten önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi bekleniyor." ifadelerini kullandı.

Nükleer anlaşma, İran ile Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) beş daimi üyesi ABD, İngiltere, Fransa, Rusya, Çin ve Almanya arasında yürütülen ve iki yıl süren müzakerelerin ardından 14 Temmuz 2015 tarihinde Avusturya'nın başkenti Viyana'da imzalanmıştı. (Dünya)

Obama İran'a uçak satışını onayladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

mafaky ~ 2 yıl önce
Gelecekte, Istanbul 3. Havalimanı (ve hatta şu anda) Istanbul AHL ve ISG'den operasyonlarını yürüten THY, ayrıca Katar-Dubai-Abu Dhabi gibi Orta Doğu ülkeleri/hava limanları/havayolları var olduğu sürece Orta Doğu'da Tahran'ın yeni bir hub (transit merkezi) olma şansı sıfır. Ancak İran, Tahran havalimanı kanalıyla ve özellikle de bu dört ülkenin havayollarından önemli ölçüde yararlanıyor. Hele hele THY'dan: zira THY sadece Amerika ve Asya'dan İran'a gelen/giden yolcuları değil özellikle çok noktaya uçtuğu Avrupa'dan ve bir miktar da Afrika'dan İran'a yolcu taşıyor (ve tersi parkurlarda). Şimdi İran'daki iki büyük havayolu (İranAir & Mahan) yeni ve orta menzilli uçak filolarını geliştirirlerse ilk etapta THY'nın Avrupa-Tahran transitine oldukça bir zarar vereceklerdir. İran'ın yakın gelecekte (yolcu potansiyeli olmasına rağmen) Amerika'ya sefer başlatabileceğini pek zannetmiyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
antonob ~ 2 yıl önce
antonovların pabucu dama!! yaşasın daha pahalı çöp boeingler!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Milli ucak ~ 2 yıl önce
Iran ne airbus alir ne de boeing onlar tek ama ileri teknoloji olan bizim milli ucagi almak:) orta dogunun yeni lideri iran dir!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kahin ~ 2 yıl önce
Türkiye'deki özel havayollarına gün doğdu, wet lease furyası başlayacak,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000